• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ বাবে এক ডাঙৰ আঘাত ! গৃহমন্ত্ৰী প্ৰীতি পেটেলেও ক'লে পদত্যাগ কৰিবলৈ ...

ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ বাবে এক ডাঙৰ আঘাত ! গৃহমন্ত্ৰী প্ৰীতি পেটেলেও ক'লে পদত্যাগ কৰিবলৈ ...

বুধবাৰে ইউকে কেবিনেটৰ কেইজনমান জ্যেষ্ঠ সদস্যই প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ চৰকাৰী বাসভৱন ১০ ডাউনিং ষ্ট্ৰীটত কেলেংকাৰীত আক্ৰান্ত চৰকাৰৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী পদ ত্যাগ কৰিবলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনক আহ্বান জনায়। তেওঁলোকৰ ভিতৰত আছিল ব্ৰিটিছ গৃহ মন্ত্ৰী প্ৰীতি পেটেল।

বুধবাৰে ইউকে কেবিনেটৰ কেইজনমান জ্যেষ্ঠ সদস্যই প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ চৰকাৰী বাসভৱন ১০ ডাউনিং ষ্ট্ৰীটত কেলেংকাৰীত আক্ৰান্ত চৰকাৰৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী পদ ত্যাগ কৰিবলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনক আহ্বান জনায়। তেওঁলোকৰ ভিতৰত আছিল ব্ৰিটিছ গৃহ মন্ত্ৰী প্ৰীতি পেটেল।

বুধবাৰে ইউকে কেবিনেটৰ কেইজনমান জ্যেষ্ঠ সদস্যই প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ চৰকাৰী বাসভৱন ১০ ডাউনিং ষ্ট্ৰীটত কেলেংকাৰীত আক্ৰান্ত চৰকাৰৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী পদ ত্যাগ কৰিবলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনক আহ্বান জনায়। তেওঁলোকৰ ভিতৰত আছিল ব্ৰিটিছ গৃহ মন্ত্ৰী প্ৰীতি পেটেল।

  • Share this:
বুধবাৰে ইউকে কেবিনেটৰ কেইজনমান জ্যেষ্ঠ সদস্যই প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ চৰকাৰী বাসভৱন ১০ ডাউনিং ষ্ট্ৰীটত কেলেংকাৰীত আক্ৰান্ত চৰকাৰৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী পদ ত্যাগ কৰিবলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনক আহ্বান জনায়। তেওঁলোকৰ ভিতৰত আছিল ব্ৰিটিছ গৃহ মন্ত্ৰী প্ৰীতি পেটেল। কেইবাখনো প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কেবিনেটৰ এটা প্ৰতিনিধি দলে প্ৰধানমন্ত্ৰী জনছনৰ উভতি অহাৰ বাবে অপেক্ষা কৰিছিল আৰু এখন সংসদীয় সমিতিৰ দ্বাৰা দীঘলীয়া পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰি তেওঁক কৈছিল যে তেওঁ এতিয়া পদত্যাগ কৰা উচিত।

NDTV.com এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ কট্টৰ সমৰ্থক বুলি গণ্য কৰা গৃহমন্ত্ৰী প্ৰীতি পেটেল আৰু নাদিম জাহভিও প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ পদত্যাগ দাবী কৰা মন্ত্ৰীসকলৰ ভিতৰত আছিল। নাদিম জাহভি বিত্ত মন্ত্ৰী হোৱাৰ মাত্ৰ এদিনহে হৈছে। যদিও জনছনৰ দুজন অনুগত- নাদিন ডৰিছ আৰু জেকব ৰিছ-মোঘে প্ৰধানমন্ত্ৰীক অব্যাহত ৰাখিবলৈ তেওঁলোকৰ সমৰ্থন ঘোষণা কৰিছিল, প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ ক্ষমতাৰ ওপৰত দখল মঙলবাৰে নিশাৰ পৰা ঢিলা হৈ আহিছে, যেতিয়া ঋষি চুনাকে বিত্ত মন্ত্ৰী আৰু চাজিদ জাভিদে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী পদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছিল।

দুয়োজন মন্ত্ৰীয়ে তেওঁলোকৰ পদত্যাগ পত্ৰ প্ৰদান কৰি কয় যে তেওঁলোকে কেইবামাহ ধৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী জনছনৰ চৰকাৰক পীড়িত কৰি থকা কেলেংকাৰীৰ সংস্কৃতি আৰু সহ্য কৰিব নোৱাৰে। ইয়াত ১০ ডাউনিং ষ্ট্ৰীটত প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহত লকডাউন আইন উলংঘা কৰাও অন্তৰ্ভুক্ত আছে। বুধবাৰে সন্ধিয়ালৈকে, প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনৰ চৰকাৰৰ মুঠ ৩৮ জন মন্ত্ৰীয়ে পদত্যাগ কৰিছিল, যাৰ বেছিভাগেই মন্ত্ৰীসভাৰ বাহিৰত কনিষ্ঠ পদত অধিষ্ঠিত আছিল। ইয়াৰ আগতে, চাজিদ জাভিদে আন মন্ত্ৰীসকলক পদত্যাগ কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছিল, তেওঁ বিশ্বাস কৰে যে সমস্যাটো শীৰ্ষত আৰম্ভ হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: