• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Russia Ukraine War: দাম বাঢ়িব ভদকাৰ! ৰাছিয়া ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধৰ প্ৰভাৱ

Russia Ukraine War: দাম বাঢ়িব ভদকাৰ! ৰাছিয়া ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধৰ প্ৰভাৱ

সাংকেতিক ছবি

সাংকেতিক ছবি

ব্ৰিটেইনৰ চৰকাৰে মঙলবাৰে কয় যে ই ৰাছিয়াৰ পৰা অহা সামগ্ৰীৰ ওপৰত অতিৰিক্ত ৩৫ শতাংশ আমদানি শুল্ক আৰোপ কৰিছে। ইয়াত ভদকাকে ধৰি অন্যান্য সামগ্ৰীও অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

  • Share this:
ইউক্ৰেইনৰ ওপৰত ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণ (Russia Ukraine War)ত ক্ষুব্ধ হৈ ব্ৰিটেইনে (Britain) এতিয়া ৰাছিয়াৰ পৰা আমদানি কৰা সকলো সামগ্ৰীৰ ওপৰত বৰ্দ্ধিত হাৰত কৰ আৰোপ কৰিছে। ইয়াৰ ভিতৰত ৰাছিয়ান সুৰা ভদকা (Vodka)ও অন্তৰ্ভুক্ত আছে, যাক সমগ্ৰ বিশ্বতে পছন্দ কৰা হয়। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে ব্ৰিটেইনে ৰাছিয়া (Russia) আৰু ইয়াৰ সহযোগী বেলাৰুছ (Belarus)কো বিশ্ব বাণিজ্যৰ অধীনত আটাইতকৈ পছন্দৰ ৰাষ্ট্ৰ শুল্কৰ প্ৰৱেশাধিকাৰৰ পৰা বাহিৰত ৰাখিব।

ব্ৰিটেইনৰ চৰকাৰে মঙলবাৰে কয় যে ই ৰাছিয়াৰ পৰা অহা সামগ্ৰীৰ ওপৰত অতিৰিক্ত ৩৫ শতাংশ আমদানি শুল্ক আৰোপ কৰিছে। ইয়াত ভদকা (Vodka)কে ধৰি অন্যান্য সামগ্ৰীও অন্তৰ্ভুক্ত আছে।

তেওঁ কয় যে ইউক্ৰেইনৰ ওপৰত ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ ফলত মস্কো (Mosco)লৈ বিলাসী সামগ্ৰীৰ ৰপ্তানি নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বাণিজ্য বিভাগে কয়, "আমি ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ যুদ্ধ যন্ত্ৰৰ সৰ্বাধিক ক্ষতি কৰিব বিচাৰোঁ।" একে সময়তে, তেওঁলোকে ইউকেৰ ব্যৱসায়ত ৰাছিয়াৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰিব বিচাৰে। কৰ বৃদ্ধিৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত সামগ্ৰীবোৰৰ ভিতৰত আটাইতকৈ প্ৰতিষ্ঠিত হৈছে ৰাছিয়াত নিৰ্মিত ৱাইন ভদকা।

একে সময়তে, ৰপ্তানি নিষেধাজ্ঞাৰ বাবে, বিলাসী বাহন, হাই ফেশ্বন আৰু কলা সম্পৰ্কীয় সামগ্ৰীৰ বিক্ৰীও প্ৰভাৱিত হ'ব। অতিৰিক্ত শুল্কৰ দ্বাৰা আৱৰা সামগ্ৰীৰ তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত আছে ষ্টীল, কাঠ, খাদ্যশস্য, পানীয়, পছমী আৰু হোৱাইটফিছ যাৰ মূল্য বছৰি প্ৰায় 1.2 বিলিয়ন ডলাৰ, বা 1.1 বিলিয়ন ইউৰো। আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বাণিজ্য বিভাগে কয় যে ৰপ্তানি নিষেধাজ্ঞা অতি সোনকালে কাৰ্যকৰী হ'ব।
Published by:Manjumoni Borah
First published: