• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Omicron Infection, Covid In Britain: ব্ৰিটেইনত চিকিৎসালয়ত বাঢ়িছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা, বিপদত স্বাস্থ্য সেৱা ...

Omicron Infection, Covid In Britain: ব্ৰিটেইনত চিকিৎসালয়ত বাঢ়িছে আক্ৰান্তৰ সংখ্যা, বিপদত স্বাস্থ্য সেৱা ...

File Photo

File Photo

Omicron Infection, Covid In Britain: ব্ৰিটেইনত (britain) Omicronৰ ধ্বংস এনেকুৱা যে চিকিৎসালয়ত ৰোগীৰ সংখ্যা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে। এনেকুৱা হৈ পৰিছে যে স্বাস্থ্য সেৱা সমস্যাত পৰিছে।

  • Share this:
ব্ৰিটেইনত (britain) Omicronৰ ধ্বংস এনেকুৱা যে চিকিৎসালয়ত ৰোগীৰ সংখ্যা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে। এনেকুৱা হৈ পৰিছে যে স্বাস্থ্য সেৱা সমস্যাত পৰিছে। খ্ৰীষ্টমাছৰ বন্ধৰ পিছত ইয়াত থকা লোকসকল কামলৈ উভতি আহিছে, তথাপিও অৱস্থা বেয়া হৈ আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনে (british prime minister boris johnson) প্ৰভাৱিত অঞ্চলসমূহত কৰ্মচাৰীৰ অভাৱ দূৰ কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে। ইয়াত সংক্ৰমিত ৰোগীৰ সংখ্যাই নতুন বছৰত এক অভিলেখ স্থাপন কৰিছে। যদিও চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হোৱা লোকৰ সংখ্যা আগৰ ক'ৰোনা ঢৌতকৈ কম, লোকসকলক জীৱন ৰক্ষাকাৰী সঁজুলিৰ প্ৰয়োজন হোৱা নাই।

ব্ৰিটেইনৰ ৰাষ্ট্ৰীয় স্বাস্থ্য সেৱাই কৈছে যে শীতকালত ঋতুগত জ্বৰ আৰু শ্বাস-প্ৰশ্বাসৰ সমস্যাৰ বাবে চিকিৎসালয়ত ৰোগীৰ সংখ্যা অলপ বেছি আছিল, কিন্তু এইবাৰ স্বাস্থ্য কৰ্মীসকল অসুস্থ আৰু সংক্ৰমিত হোৱাৰ বাবে তেওঁলোকৰ ঘৰত থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে। কিছুমান ঠাইত কৰ্মচাৰীৰ অভাৱ হৈছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: