• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Muhammad Malik Muslim Dating App: এইজন মুছলিমক যুৱকক বিয়া কৰাবলৈ আহিল ৫০০০ৰ অধিক কইনাৰ প্ৰস্তাৱ, ছচিয়েল মিডিয়াত আলোড়ন

Muhammad Malik Muslim Dating App: এইজন মুছলিমক যুৱকক বিয়া কৰাবলৈ আহিল ৫০০০ৰ অধিক কইনাৰ প্ৰস্তাৱ, ছচিয়েল মিডিয়াত আলোড়ন

Muhammad Malik

Muhammad Malik

Muhammad Malik Muslim Dating App: ২৯ বছৰীয়া মহম্মদ মালিকক বিয়া কৰাবলৈ ৫,০০০ তকৈও অধিক ছোৱালীয়ে তেওঁৰ কাষ চাপিছিল। লগে লগে এই বাতৰি ভাইৰেল হৈ পৰিল।

  • Share this:
বৃটেইনত বাস কৰা মহম্মদ মালিক (Muhammad Malik) নামৰ যুৱক এজনে কইনা বিচাৰি দেশৰ ৰাজপথত বিল বোৰ্ড স্থাপন কৰিছিল য'ত লিখা আছিল যে তেওঁ বিবাহৰ বাবে ছোৱালী বিচাৰি আছে।

মহম্মদ মালিকে কইনা বিচাৰি ব্ৰিটেইনৰ ৰাজপথত লগোৱা বিল বোৰ্ডত তেওঁৰ ফটোও আছিল। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইটত #FindMalikAWife হেছটেগ লগাই প্ৰচাৰ কৰিছিল। মালিকে ইয়াতে ৰৈ থকা নাছিল তেওঁ findMALIKswife.com নামেৰে এটা ৱেবছাইট খুলিছিল। ডেইলী ষ্টাৰত প্ৰকাশিত এক বাতৰি অনুসৰি লণ্ডনত বাস কৰা মহম্মদ মালিকে কইনা বিচাৰি লণ্ডনৰ বাৰ্মিংহামকে ধৰি কেইবাটাও ঠাইত বিবাহৰ অনন্য বোৰ্ড স্থাপন কৰিছিল। এই বোৰ্ডত লিখা হৈছিল যে 'মোক এৰেঞ্জড বিবাহৰ পৰা বচাওক'।

তাৰ পিছত হ'বলৈ কি আছিল! ২৯ বছৰীয়া মহম্মদ মালিকক বিয়া কৰাবলৈ ৫,০০০ তকৈও অধিক ছোৱালীয়ে তেওঁৰ কাষ চাপিছিল। লগে লগে এই বাতৰি ভাইৰেল হৈ পৰিল।

কিন্তু বাতৰিটো ভাইৰেল হোৱাৰ লগে লগে আন এটা কথাও পোহৰলৈ আহিছে যে মালিকে এটা ডেটিং এপৰ প্ৰচাৰৰ বাবে এই সকলোবোৰ কৰিছিল নেকি? তেওঁ এতিয়া টুইটাৰত লিখিছে যে মানুহে তেওঁক মুছলিম ডেটিং এপ মুজমেচ (Muzmatch)ত বিচাৰি পাব। বহু লোকে ছচিয়েল মিডিয়াত দাবী কৰিছে যে কেৱল Muzmatch এপটো সকলোৰে সন্মুখত অনাৰ বাবেই মহম্মদ মালিকে বিয়াৰ বাবে ৰাজপথত বিল বোৰ্ড লগোৱাৰ ধাৰণাটো আনিছিল।

পিছত টুইটাৰত কিছুমান লোকে সুধিছিল যে মহম্মদ মালিক প্ৰকৃততে অবিবাহিত নেকি। কিয়নো প্ৰচাৰ কৰা ভিডিঅ'টোত য'ত তেওঁক দেখুওৱা হৈছে তাত এগৰাকী মহিলাক তেওঁৰ কাষত বহি থকা দেখা গৈছে। আনহাতে, কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল যে মালিকক কেৱল ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে আৰু তেওঁৰ ৰাজকীয় কাম ইতিমধ্যে কৰা হৈছে।


ইফালে Muzmatchৰ প্ৰতিষ্ঠাপক শ্বাহজাদ ইউনুছে এই ঘটনাক সত্য বুলি অভিহিত কৰি কয় যে মহম্মদ মালিকে সঁচাকৈয়ে জীৱন সংগী বিচাৰি আছে। একে সময়তে ইউনুছে লগতে কয় যে মালিক আনকি Muzmatchৰ কৰ্মচাৰীও নহয়।

Published by:Manjumoni Borah
First published: