• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Parkত নিশা খোজকাঢ়ি থকা এগৰাকী মহিলাৰ ওপৰত জপিয়াই পৰিল শতাধিক নিগনি...

Parkত নিশা খোজকাঢ়ি থকা এগৰাকী মহিলাৰ ওপৰত জপিয়াই পৰিল শতাধিক নিগনি...

লণ্ডনত বাস কৰা এগৰাকী মহিলাই (British Woman) ১০০ ৰো অধিক নিগনি (Rats)য়ে আক্ৰমণ কৰা বুলি দাবী কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে কৈছে যে উদ্যানখনত খোজ কাঢ়ি থাকোঁতে তেওঁক নিগনিয়ে আক্ৰমণ কৰিছিল।

লণ্ডনত বাস কৰা এগৰাকী মহিলাই (British Woman) ১০০ ৰো অধিক নিগনি (Rats)য়ে আক্ৰমণ কৰা বুলি দাবী কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে কৈছে যে উদ্যানখনত খোজ কাঢ়ি থাকোঁতে তেওঁক নিগনিয়ে আক্ৰমণ কৰিছিল।

লণ্ডনত বাস কৰা এগৰাকী মহিলাই (British Woman) ১০০ ৰো অধিক নিগনি (Rats)য়ে আক্ৰমণ কৰা বুলি দাবী কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে কৈছে যে উদ্যানখনত খোজ কাঢ়ি থাকোঁতে তেওঁক নিগনিয়ে আক্ৰমণ কৰিছিল।

  • Share this:
লণ্ডনত বাস কৰা এগৰাকী মহিলাই (British Woman) ১০০ ৰো অধিক নিগনি (Rats)য়ে আক্ৰমণ কৰা বুলি দাবী কৰিছে। মহিলাগৰাকীয়ে কৈছে যে উদ্যানখনত খোজ কাঢ়ি থাকোঁতে তেওঁক নিগনিয়ে আক্ৰমণ কৰিছিল আৰু তেওঁৰ হাত আৰু ভৰিত কামুৰিছিল। মহিলাগৰাকীয়ে মানুহক ৰাতি উদ্যানলৈ নাযাবলৈ নিৰ্দেশ দিছে।

দ্য চানত এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি লণ্ডন (London)ত বাস কৰা ৪৩ বছৰীয়া চুজান ট্ৰেফ্টব (Susan Treftub) ১৯ জুলাইৰ নিশা প্ৰায় ৯ বজাত ইলিংৰ নৰ্থফিল্ডছৰ ব্লণ্ডিন পাৰ্কত খোজ কাঢ়ি আছিল। তেতিয়াই তেওঁলোকে ঘাঁহৰ তললৈ ঘূৰি ফুৰা শ শ নিগনি দেখিলে। চুজানে একেলগে বহুতো নিগনি দেখি ভয় খাইছিল। তেওঁ পাৰ্কএৰি যোৱাৰ আগতে নিগনিবোৰে আক্ৰমণ কৰিছিল।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, চুজানে কৈছিল, 'মই কেতিয়াও ইমান নিগনি একেলগে দেখা নাই। সেইবোৰ ১০০ তকৈ অধিক নিগনি হ'ব । মই অনুভৱ কৰিছিলো যে মই অসুস্থ হ'বলৈ গৈ আছো। নিগনিবোৰ মোৰ ভৰিত আগুৰি ধৰি খাই আছিল। মই তেওঁলোকক মোৰ ভৰিৰে আঘাত কৰি আছিলো আৰু সেইবোৰ আঁতৰাই দিছিলো। অন্ধকাৰৰ বাবে, নিগনিবোৰ ক'ৰ পৰা আহিছে চাবলৈ কঠিন আছিল। নিগনিবোৰে মোৰ ভৰিৰ পৰা মোৰ শৰীৰত উঠিবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল। '

চুজানে কৈছিল যে দুৰ্ঘটনাৰ দিনা মই নাজানো মই কাৰ পৰা সহায় বিচাৰিম। মই কেতিয়াও কাকো এই ধৰণৰ আক্ৰমণৰ বিষয়ে কোৱা শুনা নাছিলো। মই সকলোকে ৰাতি পাৰ্কৰ দৰে ঠাইলৈ যোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ ক'ব বিচাৰো।

আনহাতে, ইলিং কাউন্সিলৰ এজন মুখপাত্ৰই কৈছিল যে উদ্যান আদিৰ লেতেৰা আৰু জন্তুৰ বাবে এৰি থোৱা বাকী থকা খাদ্যৰ বাবে নিগনি সাধাৰণতে উদ্যানলৈ আহে। গতিকে মানুহে ইফালে সিফালে খাদ্য নিক্ষেপ কৰিব নালাগে, কিয়নো বাকী থকা খাদ্যবোৰেও নিগনি আকৰ্ষণ কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: