உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Four Day Working Week: বৃটেইনত এক সপ্তাহত ৪ দিন কাম ৩ দিন ছুটীৰ পাইলট প্ৰজেক্ট আৰম্ভ, ভাৰতত কেতিয়া হ'ব!

    Four Day Working Week: বৃটেইনত এক সপ্তাহত ৪ দিন কাম ৩ দিন ছুটীৰ পাইলট প্ৰজেক্ট আৰম্ভ, ভাৰতত কেতিয়া হ'ব!

    Four Day Working Week : ভাৰততো ৪ দিনৰ কৰ্ম সপ্তাহৰ কথা বিবেচনা কৰি আছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে।

    Four Day Working Week : ভাৰততো ৪ দিনৰ কৰ্ম সপ্তাহৰ কথা বিবেচনা কৰি আছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে।

    Four Day Working Week : ভাৰততো ৪ দিনৰ কৰ্ম সপ্তাহৰ কথা বিবেচনা কৰি আছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে।

    • Share this:
    বৃটেইনত চাৰিদিনীয়া কৰ্ম সপ্তাহৰ (Four Day Working Week) পাইলট প্ৰকল্প মঙলবাৰৰ পৰা (UK New Working Culture)ত আৰম্ভ হৈছে। ছয় মাহৰ প্ৰকল্পটোত ব্যক্তিগত কোম্পানী আৰু সংগঠন অন্তৰ্ভুক্ত আছে। কোম্পানীবোৰে 100:80:100 মডেলৰ আধাৰত কৰ্মচাৰীৰ দৰমহা হ্ৰাস নকৰাকৈ ৪ দিনৰ কৰ্ম সপ্তাহ পৰীক্ষা কৰিব। 100:80:100 মডেলৰ অধীনত কৰ্মচাৰীসকলক 100 শতাংশ উৎপাদনশীলতা বজাই ৰখাত অনুপ্ৰাণিত কৰিবলৈ 80 শতাংশ কৰ্মসময়ৰ বাবে 100 শতাংশ দৰমহা দিয়া হ'ব।

    পাইলট প্ৰকল্পটো 4 ডে উইক গ্লোবেল, থিংক টেংক অটোনমী আৰু কেমব্ৰিজ বিশ্ববিদ্যালয়, অক্সফৰ্ড বিশ্ববিদ্যালয়, বষ্টন কলেজৰ গৱেষকসকলৰ সৈতে অংশীদাৰীত্বত পৰীক্ষণ কৰা হৈছে। দি চানৰ বাতৰি অনুসৰি, ইউকে পাইলট প্ৰকল্পটো 4 ডে উইক গ্লোবেলৰ দ্বাৰা পৰিচালিত একে ধৰণৰ কাৰ্যসূচীৰ সমান্তৰালভাৱে চলিব। ডে উইক গ্লোবেলৰ গোলকীয় কাৰ্যসূচীসমূহ এই বছৰ আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য, আয়াৰলেণ্ড, কানাডা, অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু নিউজিলেণ্ডতো চলি আছে। এক বিবৃতি অনুসৰি, স্কটলেণ্ড আৰু স্পেইনৰ চৰকাৰেও চাৰিদিনীয়া কৰ্ম সপ্তাহৰ পৰীক্ষা আৰম্ভ কৰিছে।

    মাইক্ৰছফ্টে জাপানত প্ৰকল্পটো আৰম্ভ কৰিছিল
    মাইক্ৰছফ্টে সপ্তাহত চাৰিদিন কাম কৰা আৰম্ভ কৰিছিল আৰু 2019 চনত ইয়াৰ জাপান কাৰ্যালয়ত পৰীক্ষা হিচাপে তিনি দিনৰ ছুটি দিছিল। কিছুমান ফৰাচী কোম্পানীয়েও মডেলটো অনুসৰণ কৰিছিল। নিউজিলেণ্ডৰ কোম্পানী পাৰপেচুৱেল গাৰ্ডিয়ানেও সপ্তাহত চাৰিদিন কাম ব্যৱহাৰ কৰি আছে, যাক নিউজিলেণ্ড চৰকাৰে নিবিড়ভাৱে নিৰীক্ষণ কৰি আছে। যদি এই আৰ্হিটো সফল হয়, ইয়াক সমগ্ৰ দেশতে ৰূপায়ণ কৰা হ'ব।

    উল্লেখ্য যে ভাৰততো ৪ দিনৰ কৰ্ম সপ্তাহৰ কথা বিবেচনা কৰি আছে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: