உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • কইনাই তেওঁৰ বিয়াত এনে নিয়ম-কানুন ৰাখিছিল, হতভম্ব হৈ পৰিল অতিথিসকলো !

    কইনাই তেওঁৰ বিয়াত এনে নিয়ম-কানুন ৰাখিছিল, হতভম্ব হৈ পৰিল অতিথিসকলো !

    সাংকেতিক ছবি

    সাংকেতিক ছবি

    Bride Sets Strict Wedding Rules : কইনাগৰাকীয়ে তেওঁৰ বিয়াৰ দিনটোৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা সকলো নিয়ম-কানুন (Weird Rules for Wedding) ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰিছে। স্পষ্টকৈ কোৱা হৈছে যে যদি আপুনি বিয়ালৈ আহিব বিচাৰে, তেন্তে এই নিয়মবোৰ (Viral On Social Media) অনুসৰণ কৰা প্ৰয়োজন।

    • Share this:
    Bride Sets Strict Wedding Rules : এইটো সঁচা যে বিবাহ যিকোনো দম্পতীৰ জীৱনৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দিন। এনে পৰিস্থিতিত, সকলোৱে ইয়াক বিশেষ কৰি তুলিবলৈ কিবা বেলেগ কথা ভাবে। এগৰাকী কইনাও বিশেষ দিনটোৰ বাবে এনেকুৱা কিবা এটা ভাবিছে, যাৰ পিছত বিয়ালৈ অহা অতিথিসকলে তাত উপস্থিত হ'বলৈ আৰম্ভ কৰিছে।

    কইনাগৰাকীয়ে তেওঁৰ বিয়াৰ দিনটোৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা সকলো নিয়ম-কানুন (Weird Rules for Wedding) ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰিছে। এই তালিকাত, আনকি সৰু কথাটোও বিতংভাৱে বৰ্ণনা কৰা হৈছে আৰু স্পষ্টকৈ কোৱা হৈছে যে যদি আপুনি বিয়ালৈ আহিব বিচাৰে, তেন্তে এই নিয়মবোৰ (Viral On Social Media) অনুসৰণ কৰা প্ৰয়োজন। এই অদ্ভুত কইনাগৰাকীৰ নাম জেচমিন ক্ৰুজ আৰু তেওঁৰ সকলো নিয়মক ন্যায় সঙ্গত কৰি আছে।

    বিবাহৰ অদ্ভুত নিয়মবোৰ কি?
    @cruzjasmine824 নামৰ টিকটক একাউণ্টৰ পৰা, জেছমিনে এটা চমু ভিডিঅ'ৰ জৰিয়তে তেওঁৰ বিবাহৰ পৰিকল্পনাৰ কথা কয়। জেছমিনে কৈছে যে তেওঁৰ বিয়াত কিছুমান পৰম্পৰাগত কাম কৰিব নোৱাৰে, যিটো প্ৰতিখন বিয়াতে হয়। ইয়াৰ বাহিৰেও, অতিথিসকলৰ বাবে থকা নিয়মবোৰ সঁচাকৈয়ে হৃদয় বিদাৰক –

    ল'ৰা-ছোৱালীক বিয়ালৈ অনাৰ অনুমতি দিয়া নহয় কিয়নো শিশুৱে মাক-দেউতাকৰ চকু পৰিহাৰ কৰি দৌৰি ফুৰে।
    কেৱল সেই ল'ৰা ছোৱালীবোৰহে বিয়ালৈ আহিব পাৰে যাৰ পিতৃ-মাতৃয়ে তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ লগত ৰাখিব।
    বিয়ালৈ অহা অতিথিসকলে বগা কাপোৰ পিন্ধিব নোৱাৰে কিয়নো এইবোৰ কইনাই পিন্ধে।
    যদি কোনোবাই এনে কৰে, তেওঁলোকৰ ওপৰত ৰেড ৱাইনৰ এটা সম্পূৰ্ণ বটল ঢালি দিয়া হ'ব।
    যিসকলক নিমন্ত্ৰণ কৰা হোৱা নাই, তেওঁলোক একেবাৰে নাহে।
    অপেন বাৰৰ ভুল সুবিধা নল'ব।
    চালকসকলে সুৰাপান কৰিব নোৱাৰে।
    কেৱল সেয়াই নহয়, বিয়াত কাকো তেওঁলোকৰ শুভবাৰ্তা জনাব নোৱাৰিব।

    মানুহে ধেমেলীয়া মন্তব্য কৰিছিল
    কইনাৰ নিয়মৰ তালিকা দেখি মানুহে মিশ্ৰিত মন্তব্য দিছে। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল যে এই নিয়মবোৰৰ সৈতে, কইনাই উপহাৰটোত এটা দুৰ্বল বস্তু পাব। আন এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল যে তেওঁ এতিয়া বিবাহ বিচ্ছেদ দলৰ নিয়মৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। আন কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰীয়েও এই নিয়মবোৰক দুৰ্বল বুলি কৈছিল আৰু কৈছিল যে বিয়ালৈ কাকো নিমন্ত্ৰণ নকৰাই ভাল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: