• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Wedding Dress: ৯ মাহত কইনাই নিজেই সাজি উলিয়ালে বিয়াৰ পোছাক, সাজি উলিয়ালে দৰাৰ পোছাকো ! আনন্দতে ইনষ্টাগ্ৰামত Video শ্বেয়াৰ কৰি লিখিলে হেঁপাহৰ বাৰ্তা ...

Wedding Dress: ৯ মাহত কইনাই নিজেই সাজি উলিয়ালে বিয়াৰ পোছাক, সাজি উলিয়ালে দৰাৰ পোছাকো ! আনন্দতে ইনষ্টাগ্ৰামত Video শ্বেয়াৰ কৰি লিখিলে হেঁপাহৰ বাৰ্তা ...

Image-estherandrewsbridal/instagram

Image-estherandrewsbridal/instagram

নিউয়ৰ্ক চহৰত কাম কৰি থাকোতে মেট্ৰ'ত ভ্ৰমণ কৰোঁতে, এজন ডিজাইনাৰ আৰু টিকটক ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ৯ মাহত তেওঁৰ বিবাহৰ পোছাক নিজৰ হাতেৰে বনাইছে।

  • Share this:
কইনাই বিয়াখন আৰু কইনাৰ পোছাকৰ বিষয়ে কি ক'ব লাগে তাক লৈ যথেষ্ট উৎসাহিত। কইনাই কইনাৰ পোছাকক বিশেষ কৰি তুলিবলৈ কি নকৰে। পোছাকটো ইতিমধ্যে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে, কিন্তু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ নিউয়ৰ্কত বাস কৰা কইনাই তেওঁৰ কইনাৰ পোছাকৰ সৈতে আশ্চৰ্যকৰ কাম কৰিছে। নিউয়ৰ্ক চহৰত কাম কৰি থাকোতে মেট্ৰ'ত ভ্ৰমণ কৰোঁতে, এজন ডিজাইনাৰ আৰু টিকটক ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ৯ মাহত তেওঁৰ বিবাহৰ পোছাক নিজৰ হাতেৰে বনাইছে। তেওঁ বিয়াৰ পোছাক নিজৰ হাতেৰেই বনাই সাজু কৰিলে।

এষ্টাৰ এণ্ড্ৰিউজে টিকটক ভিডিঅ'ত বিবাহৰ পোছাক বনোৱাৰ প্ৰক্ৰিয়াটো ভাইৰেল হৈ আছে। যদিও মানুহে তেওঁলোকৰ বিবাহৰ পোছাক বহু আগতে সাজু কৰে, এণ্ড্ৰিউজে বিয়াৰ আগদিনালৈকে তেওঁৰ পোছাক সম্পূৰ্ণ কৰিব নোৱাৰিলে। কইনাই ডিজাইন কৰা এই পোছাকৰ বাবে বহু সূতা ব্যৱহাৰ কৰিছে।

নিজকে অনুপ্ৰেৰণা দি এণ্ড্ৰিউজে কৈছে যে ই জলদস্যু আৰু বিলাহীৰ টুকুৰাবোৰক লগ পায় কাৰণ ই মুৰ্খ আৰু আমোদজনক আছিল।  ভিডিঅ'টোত তেওঁ কৈছে যে যেতিয়া একেলগে চিলাই কৰাৰ সময় হৈছিল তেতিয়া তেওঁ ভয় খাইছিল কাৰণ তেওঁ কেৱল বিশ্বাস কৰিব পাৰিছিল যে এইটো সঠিকভাৱে খাপ খাব। উভতি যাবলৈ সময় নাছিল। তেওঁ কইনাৰ পোছাকত এক আভাসো দিছে। তেওঁ নিজেই দৰাৰ বাবে হাতেৰে এটা পোছাক বনাইছিল, যিটো মহাকাশচাৰী চুট আৰু তাৰকাযুক্ত আকাশৰ দৰে লাগিছিল। তেওঁ তেওঁৰ দৰাৰ বাবে এযোৰ মোজাও চিলাই কৰিছিল।

Published by:Kokil Sarma
First published: