• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • 'Hulk' হ'বলৈ প্ৰায়ে লৈ আছিল বিপদজনক বেজী, কিন্তু জন্মদিনৰ দিনাই মৃত্য়ু হ'ল তেওঁৰ ...

'Hulk' হ'বলৈ প্ৰায়ে লৈ আছিল বিপদজনক বেজী, কিন্তু জন্মদিনৰ দিনাই মৃত্য়ু হ'ল তেওঁৰ ...

Photo/ Credit: Instagram/valdirsegato.oficial

Photo/ Credit: Instagram/valdirsegato.oficial

'হাল্ক' নামেৰে জনাজাত ব্ৰাজিলিয়ানজনে ২৩ ইঞ্চিৰ বাইচেপ তৈয়াৰ কৰিবলৈ নিজকে এটা বিপদজনক তেলৰ বেজী দিছিল, যাৰ ফলত ৰিবেৰো প্ৰিটোত তেওঁৰ ৫৫ তম জন্মদিনৰ দিনা তেওঁৰ মৃত্যু হৈছিল।

  • Share this:
জিমত ঘাম উলিয়াই এটা শৰীৰ বনোৱাটো আজিকালি এটা ফেশ্বন হৈ পৰিছে। আপুনি নিশ্চয় বহুতো লোকক দেখিছে যিয়ে পেশী আৰু বাইচেপ বৃদ্ধি কৰিবলৈ জিমত যোগদান কৰে। একে সময়তে, কিছুমান লোক আছে যিয়ে দ্ৰুত ফলাফল যেনে ষ্টেৰইড আৰু বেজী আদি প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ বিভিন্ন ধৰণৰ বস্তু ব্যৱহাৰ কৰে। তেনে এটা ঘটনা শেহতীয়াকৈ পোহৰলৈ আহিছে য'ত এজন ব্ৰাজিলিয়ান বডিবিল্ডাৰ আৰু টিকটক তাৰকা ৱাল্ডিৰ চেগাটোৱে পেশী বৃদ্ধি কৰিবলৈ কিবা কৰিছিল যাৰ ফলত তেওঁৰ মৃত্যু হৈছিল।

'হাল্ক' নামেৰে জনাজাত ব্ৰাজিলিয়ানজনে ২৩ ইঞ্চিৰ বাইচেপ তৈয়াৰ কৰিবলৈ নিজকে এটা বিপদজনক তেলৰ বেজী দিছিল, যাৰ ফলত ৰিবেৰো প্ৰিটোত তেওঁৰ ৫৫ তম জন্মদিনৰ দিনা তেওঁৰ মৃত্যু হৈছিল। ষ্ট্ৰোক আৰু সংক্ৰমণৰ আশংকা থকা স্বত্বেও ৱাল্ডি চেগাটোৱে দীৰ্ঘদিন ধৰি বাইচেপ আৰু পিঠিৰ পেশী বৃদ্ধি কৰিবলৈ চিন্থল বেজী ব্যৱহাৰ কৰি আহিছিল।

ডেইলী মেইলৰ মতে, ৱাল্ডিৰে ২০১৬ চনত কৈছিল যে মানুহে মোক সকলো সময়তে শ্বাৰ্জনেগাৰ, হাল্ক আৰু হি-মেন নামেৰে মাতে, আৰু মই এই সকলোবোৰ শুনিবলৈ ভাল পাওঁ। মই মোৰ বাইচেপ দুগুণ কৰিছো কিন্তু মই এতিয়াও অধিক ডাঙৰ বাইচেপ বিচাৰো।

ছয় বছৰ আগতে, ৱাল্ডিৰক চিকিৎসকে সতৰ্ক কৰি দিছিল যে যদি তেওঁ এনে শৰীৰ নিৰ্মাণৰ বাবে বেজী ব্যৱহাৰ কৰি থাকে, তেন্তে তেওঁ স্নায়ুৰ ক্ষতিকে ধৰি বহুতো জীৱনৰ প্ৰতি ভাবুকিপূৰ্ণ সমস্যাৰ সন্মুখীন হ'ব পাৰে, কিন্তু ইয়াৰ পিছতো, ৱাল্ডিৰে পেশীৰ ভৰ বৃদ্ধি কৰিবলৈ বেজীটো ব্যৱহাৰ কৰা অব্যাহত ৰাখিছিল।

নিৰন্তৰ বেজী দিয়াৰ পিছত, ৱাল্ডিৰৰ পেশী ২৩ ইঞ্চি হৈ যায়, যাৰ বাবে মানুহে তেওঁক 'দ্য মনষ্টাৰ' বুলি মাতিবলৈ আৰম্ভ কৰে যাৰ বাবে তেওঁ যথেষ্ট গৌৰৱান্বিত অনুভৱ কৰিছিল। ৱাল্ডিৰে তেওঁৰ শৰীৰৰ পৰিৱৰ্তনৰ বহুতো ফটো আৰু ভিডিঅ' ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰিছিল আৰু তেওঁ নিজকে 'ৱাল্ডিৰ চিন্থল' বুলি কৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: