মুখ্যপৃষ্ঠা » খবৰ

» বিশ্ব

»ICUৰ পৰা ৰেহাই পালে মহান ফুটবলাৰ পেলেই ! ৩ বাৰ বিশ্বকাপ জয় কৰা ব্ৰাজিলৰ ফুটবলাৰগৰাকীৰ ভাষ্য, "মই ৯০ মিনিট আৰু অতিৰিক্ত সময়ত খেলিবলৈ সাজু" !

ICUৰ পৰা ৰেহাই পালে মহান ফুটবলাৰ পেলেই ! ৩ বাৰ বিশ্বকাপ জয় কৰা ব্ৰাজিলৰ ফুটবলাৰগৰাকীৰ ভাষ্য, "মই ৯০ মিনিট আৰু অতিৰিক্ত সময়ত খেলিবলৈ সাজু" !

Kokil Sarma | News18-Assam
Updated:September 15, 2021, 3:53 PM IST
ICUৰ পৰা ৰেহাই পালে মহান ফুটবলাৰ পেলেই ! ৩ বাৰ বিশ্বকাপ জয় কৰা ব্ৰাজিলৰ ফুটবলাৰগৰাকীৰ ভাষ্য,
PC: Pele Instagram

ব্ৰাজিলৰ মহান ফুটবলাৰ পেলে (Pele) এতিয়া কলনেল টিউমাৰৰ অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছত ইণ্টেন্সিভ কেয়াৰ ইউনিটৰ (ICU) পৰা ওলাই আহিছে। ৮০ বছৰীয়া পেলেৰ অৱস্থা স্থিৰ আৰু এতিয়া তেওঁ এলবাৰ্ট আইনষ্টাইন চিকিৎসালয়ৰ তেওঁৰ কোঠাত চিকিৎসা গ্ৰহণ কৰিব।

  • News18 Assam
  • Last Updated: September 15, 2021, 3:53 PM IST
  • Share this:
ব্ৰাজিলৰ মহান ফুটবলাৰ পেলে (Pele) এতিয়া কলনেল টিউমাৰৰ অস্ত্ৰোপচাৰৰ পিছত ইণ্টেন্সিভ কেয়াৰ ইউনিটৰ (ICU) পৰা ওলাই আহিছে। ৮০ বছৰীয়া পেলেৰ অৱস্থা স্থিৰ আৰু এতিয়া তেওঁ এলবাৰ্ট আইনষ্টাইন চিকিৎসালয়ৰ তেওঁৰ কোঠাত চিকিৎসা গ্ৰহণ কৰিব। চিকিৎসালয়খনে এক বিবৃতিত এইটো কৈছে।

আইচিইউ এৰি যোৱাৰ পিছত পেলেই কৈছে যে তেওঁ ৯০ মিনিট আৰু অতিৰিক্ত সময়ত খেলিবলৈ সাজু আছে। এক মুহূৰ্তৰ বাবেও নাভাবিব যে মই মোৰ ওচৰলৈ অহা হাজাৰ হাজাৰ বাৰ্তা পঢ়া নাই, তেওঁ কয়।



মোক ইতিবাচক শক্তি দিবলৈ মোক সময় দিয়া সকলোকে ধন্যবাদ। বহুত মৰম। অকলে ৩বাৰৰ বিশ্বকাপ বিজয়ী পুৰুষ ফুটবলাৰ পেলে আগষ্টত নিয়মীয়া পৰীক্ষাৰ বাবে যোৱাৰ সময়ত টিউমাৰটো ধৰা পৰিছিল।

তেওঁৰ অপাৰেচন ৪ ছেপ্টেম্বৰত হৈছিল আৰু তেওঁ যোৱা সপ্তাহতে আইচিইউৰ পৰা ওলাই অহাৰ কথা আছিল। ৩ বাৰ বিশ্বকাপ জয় কৰা একমাত্ৰ পুৰুষ খেলুৱৈ পেলেৰ কঁকাল ২০২১ চনত সংৰোপণ কৰা হৈছিল, যাৰ পিছত তেওঁ খোজ কাঢ়িবলৈ অসুবিধা পাইছিল। তেওঁ ৱাকাৰ বা হুইলচেয়াৰৰ সহায় লয়। অলপতে তেওঁৰ বৃক্কৰ সমস্যাও হৈছিল।
Published by: Kokil Sarma
First published: September 15, 2021, 3:53 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি