• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Bill Gatesৰ জীয়ৰীৰ বিয়া হ'ল ! পিছে বিয়াৰ পাৰ্টীত কিমান টকা গ'ল, কোন হ'ল দৰা ?

Bill Gatesৰ জীয়ৰীৰ বিয়া হ'ল ! পিছে বিয়াৰ পাৰ্টীত কিমান টকা গ'ল, কোন হ'ল দৰা ?

মাইক্ৰছফ্টৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু কোটিপতি উদ্যোগী বিল গেটছ (Bill Gates) আৰু তেওঁৰ প্ৰাক্তন পত্নী মেলিণ্ডা গেটছৰ জ্যেষ্ঠ কন্যা জেনিফাৰ কেথেৰিন গেটছ (Jennifer Gates) ইজিপ্তিয়ান নাইল নাছৰ (Nayel Nassar)ৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে।

মাইক্ৰছফ্টৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু কোটিপতি উদ্যোগী বিল গেটছ (Bill Gates) আৰু তেওঁৰ প্ৰাক্তন পত্নী মেলিণ্ডা গেটছৰ জ্যেষ্ঠ কন্যা জেনিফাৰ কেথেৰিন গেটছ (Jennifer Gates) ইজিপ্তিয়ান নাইল নাছৰ (Nayel Nassar)ৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে।

মাইক্ৰছফ্টৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু কোটিপতি উদ্যোগী বিল গেটছ (Bill Gates) আৰু তেওঁৰ প্ৰাক্তন পত্নী মেলিণ্ডা গেটছৰ জ্যেষ্ঠ কন্যা জেনিফাৰ কেথেৰিন গেটছ (Jennifer Gates) ইজিপ্তিয়ান নাইল নাছৰ (Nayel Nassar)ৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে।

  • Share this:
মাইক্ৰছফ্টৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু কোটিপতি উদ্যোগী বিল গেটছ (Bill Gates) আৰু তেওঁৰ প্ৰাক্তন পত্নী মেলিণ্ডা গেটছৰ জ্যেষ্ঠ কন্যা জেনিফাৰ কেথেৰিন গেটছ (Jennifer Gates) ইজিপ্তিয়ান নাইল নাছৰ (Nayel Nassar)ৰ সৈতে বিবাহপাশত আৱদ্ধ হৈছে। নাইল নাছৰ জেনিফাৰৰ মহাবিদ্যালয়ৰ জ্যেষ্ঠ আৰু প্ৰেমিক। দুয়োজনে জানুৱাৰী ২০২০ ত বাগদান কৰিছিল। জেনিফাৰ আৰু নাইলৰ বিয়াৰ পিছত শনিবাৰে আবেলি নিউয়ৰ্কত এক অভ্যৰ্থনা অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হয়, য'ত প্ৰায় ৩০০ জন অতিথি উপস্থিত আছিল। মেলিণ্ডা গেটছেও বিয়াখনত উপস্থিত আছিল। বিল গেটছ আৰু মেলিণ্ডা আগষ্ট ২০২১ ত পৃথক হৈছিল।

জেনিফাৰৰ সম্পত্তি ১৫০ কোটি টকাতকৈও অধিক। তেওঁ তেওঁৰ দেউতাকৰ কিছু সম্পত্তিৰ উত্তৰাধিকাৰী হ'বলৈ ওলাব। বিল গেটছে ২০১৭ চনত ঘোষণা কৰিছিল যে তেওঁৰ সন্তান জেনিফাৰ, ফবী আৰু ৰনিয়ে ৭৫-৭৫ কোটি টকা লাভ কৰিব। তেওঁলোকৰ বাকী টকা পৰিয়ালৰ ফাউণ্ডেচনত জমা কৰা হ'ব। ইফালে, নাইল নাছৰৰ পিতৃ-মাতৃ স্থাপত্য আৰু ডিজাইন ফাৰ্মৰ গৰাকী। নাছৰ বৰ্তমান কেলিফৰ্ণিয়াত বাস কৰে আৰু এজন ইজিপ্তীয় পেছাদাৰী ঘোঁৰাচালক। তেওঁ বহুতো ডাঙৰ প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছে।

জেনিফাৰ আৰু নাছৰৰ পাৰ্টি নিউয়ৰ্কৰ নৰ্থ চালেমৰ ঘোঁৰা ফাৰ্মত অনুষ্ঠিত হৈছে। সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ইয়াৰ ব্যয় আছিল ২০ লাখ দলাৰ (১৫ কোটি টকাতকৈ অধিক)। অভ্যৰ্থনাৰ পিছত, বিল গেটছে জেনিফাৰৰ সৈতে এলটন জনৰ 'কেন ইউ ফিল দ্য লাভ টুনাইট' গানটোত নৃত্য কৰিছিল। জেনিফাৰে বিয়াখনত এটা কাষ্টম ভেৰা ৱাং গাউন পিন্ধিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: