• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • বেইজিং, চাংহাই বন্ধ, লকডাউন ঘোষণা ঝেংঝোত; চীনত পূৰ্বতকৈ দ্ৰুত হাৰত বৃদ্ধি পাইছে ক'.ৰোনা সংক্ৰমণ

বেইজিং, চাংহাই বন্ধ, লকডাউন ঘোষণা ঝেংঝোত; চীনত পূৰ্বতকৈ দ্ৰুত হাৰত বৃদ্ধি পাইছে ক'.ৰোনা সংক্ৰমণ

চীনৰ এখন প্ৰদেশত আইফোনৰ এটা কাৰখানা আছে, আৰু সেই কাৰখানাত এক বিশাল প্ৰতিবাদী আন্দোলন চলি আছে, তাৰ পিছতে সংক্ৰমণ দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে।

চীনৰ এখন প্ৰদেশত আইফোনৰ এটা কাৰখানা আছে, আৰু সেই কাৰখানাত এক বিশাল প্ৰতিবাদী আন্দোলন চলি আছে, তাৰ পিছতে সংক্ৰমণ দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে।

চীনৰ এখন প্ৰদেশত আইফোনৰ এটা কাৰখানা আছে, আৰু সেই কাৰখানাত এক বিশাল প্ৰতিবাদী আন্দোলন চলি আছে, তাৰ পিছতে সংক্ৰমণ দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে।

  • Share this:
চীনত পূৰ্বতকৈ দ্ৰুত হাৰত বৃদ্ধি পাইছে ক'ৰোনাৰ সংক্ৰমণ। ২০২০ চনৰ পিছত চীনত এই ব্যপক ক'ভিড সংক্ৰমণ পুনৰ আৰম্ভ হৈছে। ইয়াক ক'ৰোনা যুগৰ সৰ্ববৃহৎ সংক্ৰমণ হিচাপে চিনাক্ত কৰা হৈছে। এই ছবি চীন চৰকাৰৰ তথ্যত দেখা গৈছে। ক'ৰোনা সংক্ৰমণ ৰোধৰ বাবে চীন প্ৰশাসনে অতি কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে যদিও কিয় এই পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হ’ল তাৰ তদন্ত কৰিব চীন প্ৰশাসনে।

চীনৰ বিপুল জনসংখ্যাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ক’ৰোনা আক্ৰান্তৰ সংখ্যা অতি কম জনসংখ্যাৰ ইউৰোপৰ সংক্ৰমণতকৈ বহু কম কিন্তু তথাপিও এই সংক্ৰমণে বহু চিন্তাৰ সৃষ্টি কৰিছে। চীনৰ এখন প্ৰদেশত আইফোনৰ এটা কাৰখানা আছে, আৰু সেই কাৰখানাত এক বিশাল প্ৰতিবাদী আন্দোলন চলি আছে, তাৰ পিছতে সংক্ৰমণ দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে।

চীনৰ ডাঙৰ ডাঙৰ চহৰবোৰ কাৰ্যতঃ বন্ধ হৈ পৰিছে। বেইজিঙৰ সকলো মল আৰু পাৰ্ক বন্ধ এখন চহৰ কাৰ্যতঃ মৰিশালিত পৰিণত হৈছে, কিয়নো মানুহে কাৰ্যতঃ কেতিয়াও ঘৰৰ পৰা ওলাই নাযায়। চলিত বৰ্ষৰ আৰম্ভণিতে চাংহাই চহৰত মুঠ ২.৫ কোটি লোকক গৃহবন্দী কৰা হৈছিল আৰু সেই চহৰত কেইবাখনো মেলা বাতিল কৰা হৈছিল।

ঝেংঝৌ প্ৰদেশত দিয়া হৈছে লকডাউন। আইফোনৰ কাৰখানাত হোৱা প্ৰতিবাদৰ ফলত সংক্ৰমণ ব্যাপক হাৰত বৃদ্ধি হৈছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি