মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »বিশ্ব »Bangladesh Explosion: ঢাকাৰ গুলিস্তানত ৫ মহলীয়া অট্টালিকাত ভয়ংকৰ বিস্ফোৰণ, ১৫ জন লোক নিহত, ১০০ জন লোক আহত

Bangladesh Explosion: ঢাকাৰ গুলিস্তানত ৫ মহলীয়া অট্টালিকাত ভয়ংকৰ বিস্ফোৰণ, ১৫ জন লোক নিহত, ১০০ জন লোক আহত

বাংলাদেশৰ ঢাকাৰ গুলিস্তান অঞ্চলত বহুমহলীয়া অট্টালিকাত সংঘটিত বিস্ফোৰণত প্ৰায় ১৫ জন লোক নিহত হয়। (খবৰ ১৮)

Dhaka building blast: বাংলাদেশৰ ঢাকাৰ গুলিস্তান অঞ্চলত বহুমহলীয়া অট্টালিকাত সংঘটিত বিস্ফোৰণত প্ৰায় ১৫ জন লোক নিহত হয়। এই বিস্ফোৰণত ১০০ৰো অধিক লোক আহত হৈছে। আবেলি প্ৰায় ৪:৪৫ বজাত বি আৰ টি চি বাছ কাউণ্টাৰৰ সমীপত সংঘটিত হয় এই বিস্ফোৰণ। এই মুহূৰ্তত বিস্ফোৰণৰ কাৰণ জানিব পৰা হোৱা নাই।

  • Share this:
বাংলাদেশৰ ঢাকাৰ গুলিস্তানত বহুমহলীয়া অট্টালিকাত সংঘটিত বিস্ফোৰণত প্ৰায় ১৫ জন লোক নিহত হয়। এই বিস্ফোৰণত ১০০ৰো অধিক লোক আহত হৈছে। অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ বিষয়াৰ উদ্ধৃতি দি ডেইলী ষ্টাৰে প্ৰকাশ কৰা অনুসৰি, BRTC বাছ কাউণ্টাৰৰ সমীপত মঙলবাৰে বিয়লি প্ৰায় ৪:৪৫ বজাত সংঘটিত হয় এই বিস্ফোৰণ। অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষৰ কৰ্তব্য বিষয়া ৰছিদ বিন খালিদে জানিবলৈ দিয়া মতে, ১১টা অগ্নিনিৰ্বাপক বাহিনীৰ ইউনিটে স্থানতে সাহায্য আৰু উদ্ধাৰ অভিযানৰ বাবে কাম কৰি আছে। বিস্ফোৰণৰ কাৰণ এতিয়ালৈকে জানিব পৰা হোৱা নাই।

DMCH আৰক্ষী থানাৰ পৰিদৰ্শক বাচু মিয়ানে জনোৱা মতে, আহতসকলক ঢাকা মেডিকেল কলেজ হাস্পতাললৈ লৈ যোৱা হৈছে। চিকিৎসালয়খনৰ জৰুৰীকালীন ইউনিটত চিকিৎসাধীন হৈ আছে বুলিও তেওঁ জনায়। ঢাকা মেডিকেল কলেজ হাস্পতালৰ সঞ্চালক ব্ৰিগেডিয়াৰ জেনেৰেল মহম্মদ নাজমুল হকে সাংবাদিকৰ আগত কয় যে বিস্ফোৰণত আহত ১৪ জন লোকক চিকিৎসালয়লৈ নিয়াৰ পিছত মৃত্যু হয়।

দ্য ঢাকা ট্ৰিবিউন কাকতৰ মতে, অট্টালিকাটোৰ বেছমেণ্টত বহু লোক আবদ্ধ হৈ পৰাৰ আশংকা কৰাত মৃত্যুৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাব পাৰে। ‘দ্য ডেইলী ষ্টাৰ’ৰ মতে, গুলিস্তান বি আৰ টি চি কাউণ্টাৰৰ দক্ষিণে থকা পাঁচ মহলীয়া এটা অট্টালিকাত বিস্ফোৰণৰ ফলত তলৰ মহলাত চেনিটেৰী দোকান আৰু বাকী মহলাত ব্ৰেক বেংকৰ কাৰ্যালয়ৰ লগতে কাষৰীয়া সাত মহলীয়া চেনিটেৰী বজাৰখনো বিস্ফোৰণ ঘটিছে বিল্ডিং। কিন্তু বিস্ফোৰণৰ প্ৰভাৱ পৰিলেও অট্টালিকাটোৰ কোনো ক্ষতি হোৱা নাই। শেহতীয়া তথ্য অনুসৰি ৰেপিড একচন বেটেলিয়নৰ বোমা নিষ্কাশন ইউনিটে অট্টালিকাসমূহ পৰিদৰ্শন কৰিবলৈ সেই স্থানত উপস্থিত হৈছে।

শেহতীয়া বাতৰি