• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ক্ৰিকেট খেলিবলৈ বাবৰৰ দেশলৈ নাযায় ভাৰত ! জয় শ্বাহে ক'লে পাকিস্তানৰ পৰা এছিয়া কাপ স্থানান্তৰ কৰাৰ কথা ...

ক্ৰিকেট খেলিবলৈ বাবৰৰ দেশলৈ নাযায় ভাৰত ! জয় শ্বাহে ক'লে পাকিস্তানৰ পৰা এছিয়া কাপ স্থানান্তৰ কৰাৰ কথা ...

বিচিচিআইৰ সচিব আৰু এছিয়ান ক্ৰিকেট কাউন্সিলৰ (এচিচি) মুৰব্বী জয় শ্বাহে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ২০২৩ চনৰ এছিয়া কাপ পাকিস্তানত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল। মই জানিছিলো যে ভাৰতে খেলিব পাৰে। কিন্তু এইবাৰ এইটো স্পষ্ট যে ভাৰত নাযায়।

বিচিচিআইৰ সচিব আৰু এছিয়ান ক্ৰিকেট কাউন্সিলৰ (এচিচি) মুৰব্বী জয় শ্বাহে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ২০২৩ চনৰ এছিয়া কাপ পাকিস্তানত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল। মই জানিছিলো যে ভাৰতে খেলিব পাৰে। কিন্তু এইবাৰ এইটো স্পষ্ট যে ভাৰত নাযায়।

বিচিচিআইৰ সচিব আৰু এছিয়ান ক্ৰিকেট কাউন্সিলৰ (এচিচি) মুৰব্বী জয় শ্বাহে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ২০২৩ চনৰ এছিয়া কাপ পাকিস্তানত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল। মই জানিছিলো যে ভাৰতে খেলিব পাৰে। কিন্তু এইবাৰ এইটো স্পষ্ট যে ভাৰত নাযায়।

  • Share this:
মঙলবাৰে মুম্বাইত অনুষ্ঠিত বিচিচিআইৰ বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত যিদৰে কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছিল, ঠিক তেনেদৰে ভাৰতৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট কেলেণ্ডাৰত গুৰুত্বপূৰ্ণ ঘোষণা কৰা হৈছিল। বিচিচিআইৰ সচিব আৰু এছিয়ান ক্ৰিকেট কাউন্সিলৰ (এচিচি) মুৰব্বী জয় শ্বাহে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ২০২৩ চনৰ এছিয়া কাপ পাকিস্তানত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল। মই জানিছিলো যে ভাৰতে খেলিব পাৰে।

কিন্তু এইবাৰ এইটো স্পষ্ট যে ভাৰত নাযায়। কিন্তু প্ৰশ্নটো হ'ল, পাকিস্তানৰ এছিয়া কাপ ক'ত হ'ব ? এইটো জানিব পৰা গৈছে যে প্ৰতিযোগিতাখন এটা নিৰপেক্ষ স্থানত অনুষ্ঠিত হ'ব। ৰাহুল দ্ৰাবিড়ৰ ভাৰতে শেষবাৰৰ বাবে ২০০৬ চনত পাকিস্তানত খেলিছিল। শেষবাৰৰ বাবে ২০১২ চনত ভাৰতৰ মাটিত ভাৰত-পাকিস্তান দ্বিপাক্ষিক শৃংখলা খেলা হৈছিল।

পাকিস্তানে এদিনীয়া শৃংখলাত ভাৰতক পৰাস্ত কৰিছিল। জুনেইদ খান আৰু নাছেৰ জামছেদে সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেতিয়াৰ পৰা, দুয়ো চিৰ প্ৰতিদ্বন্দী কেৱল এছিয়া কাপ বা বিশ্বকাপত সাক্ষাৎকাৰ হৈছিল। এদিনীয়া বিশ্বকাপত পাকিস্তানে ভাৰতক পৰাস্ত কৰিব নোৱাৰিলে, কিন্তু শেষবাৰৰ বাবে পাকিস্তানে টি-২০ বিশ্বকাপত ডুবাইত ভাৰতক পৰাস্ত কৰিছে।

তাৰ পিছত যোৱা এছিয়া কাপত দুয়োটা দল দুবাৰকৈ মিলিত হৈছিল। ভাৰতে প্ৰথমবাৰৰ বাবে আৰু পাকিস্তান দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে জিকিছিল। এতিয়া প্ৰশ্ন পাকিস্তানে অহা বছৰ ভাৰতত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া এদিনীয়া ক্ৰিকেট বিশ্বকাপলৈ এটা দল প্ৰেৰণ কৰিব নেকি। ইয়াৰ পূৰ্বে, পিচিবিৰ অধ্যক্ষ ৰমিজ ৰাজাই কৈছিল যে ভাৰতৰ পদক্ষেপ দেখি তেওঁলোকে নিজৰ পদক্ষেপ ল'ব।

সাম্প্ৰতিক সময়ত, দেখা গৈছে যে দুয়োখন দেশৰ ক্ৰিকেটাৰসকলৰ মাজত বন্ধুত্ব আগৰ দৰেই। কিন্তু বিচিচিআইৰ এনে সিদ্ধান্তৰ ফলস্বৰূপে, পাকিস্তানৰ সৈতে ক্ৰিকেট সম্পৰ্ক পুনৰ হ্ৰাস পাইছে বুলি কোনো সন্দেহ নাই।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি