• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • কাটাৰত ফুটবল বিশ্বকাপৰ সৈতে অনুষ্ঠিত হৈছে আন এক বিশ্বকাপ, জানো আহক

কাটাৰত ফুটবল বিশ্বকাপৰ সৈতে অনুষ্ঠিত হৈছে আন এক বিশ্বকাপ, জানো আহক

মানুহে নহয়, বৰঞ্চ উপসাগৰীয় দেশসমূহৰ উটবোৰেহে এই প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছে

মানুহে নহয়, বৰঞ্চ উপসাগৰীয় দেশসমূহৰ উটবোৰেহে এই প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছে

মানুহে নহয়, বৰঞ্চ উপসাগৰীয় দেশসমূহৰ উটবোৰেহে এই প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছে

  • Share this:
ফিফা বিশ্বকাপ ২০২২ কাটাৰত অনুষ্ঠিত হৈছে কিন্তু একে সময়তে ইয়াত এটা অতি অনন্য প্ৰতিযোগিতাও অনুষ্ঠিত হৈছে। একমাত্ৰ পাৰ্থক্যটো হ'ল যে মানুহে নহয়, বৰঞ্চ উপসাগৰীয় দেশসমূহৰ উটবোৰেহে এই প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্ৰহণ কৰিছে। কাটাৰত "উট সৌন্দৰ্য বিশ্বকাপ"ও অনুষ্ঠিত হৈছে। ইয়াত, দীঘল ভৰি থকা ধুনীয়া উটবোৰে আটাইতকৈ আকৰ্ষণীয় হোৱাৰ প্ৰতিযোগিতা কৰিছে। ৰয়টাৰ্ছে জনোৱা অনুসৰি এই অনুষ্ঠানটো আশ-শ্বাহনিয়েহৰ কাটাৰ কেমেল মাজায়েন ক্লাবত অনুষ্ঠিত হৈছে। অংশগ্ৰহণকাৰী উটবোৰক তেওঁলোকৰ বয়স আৰু প্ৰজননৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি বিভিন্ন শ্ৰেণীত বিভক্ত কৰা হৈছে।

মাজায়েন ক্লাবৰ সভাপতি হামাদ জাবেৰ আল আথবাই ৰয়টাৰক কয়, "এইটো ফুটবল বিশ্বকাপৰ দৰেই, আমি কেমেল বিউটি বিশ্বকাপ কৰিছো।"

অনুষ্ঠানটোৰ সময়ত, দৰ্শকৰ সন্মুখত সঘনাই চোবাব পৰা উটবোৰ পেৰেড কৰা হৈছিল আৰু দৰ্শকে ইয়াক কফি আৰু মিঠাইৰে উপভোগ কৰিছিল। বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ উটৰ মাজত তীব্ৰ প্ৰতিস্পৰ্ধা হয়।

"ক'লা উটবোৰ শৰীৰৰ আকাৰ আৰু মূৰ আৰু কাণৰ অৱস্থান অনুসৰি বিচাৰ কৰা হয়। কিন্তু মাগাহিৰ প্ৰকাৰৰ উটৰ সৈতে, আমি সমানুপাতিকতা বিচাৰোঁ আৰু কাণবোৰ তললৈ বেঁকা হ'ব লাগে, পোনহৈ থিয় হ'ব নালাগে, মুখখন বেঁকা হোৱাৰ বাহিৰে," তেওঁ কয়।

কিন্তু প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ হোৱাৰ আগতে, বিশেষজ্ঞসকলে প্ৰৱঞ্চনা পৰিহাৰ কৰিবলৈ এক্স-ৰে ব্যৱহাৰ কৰা উটবোৰ পৰীক্ষা কৰে আৰু জন্তুবোৰৰ কোনো অস্ত্ৰোপচাৰৰ উন্নতি হৈছে নেকি পৰীক্ষা কৰে।

যোৱা বছৰ, চৌদি আৰৱত এটা উট সৌন্দৰ্য প্ৰতিযোগিতাত ৪৩ জন প্ৰৱেশকাৰীক বটক্স বেজী আৰু অন্যান্য প্ৰসাধন বৃদ্ধিৰ বাবে অযোগ্য ঘোষণা কৰাৰ পিছত প্ৰৱঞ্চনাৰ এটা ঘটনা পোহৰলৈ আহিছিল।

আয়োজকসকলে শেহতীয়া বছৰবোৰত প্ৰসাধনৰ বৃদ্ধিৰ ওপৰত কঠোৰ পদক্ষেপ লৈছে, এক অসদাচৰণ যি কঠোৰ প্ৰতিযোগিতাৰ মাজত আৰু গধুৰ জৰিমনা স্বত্বেও বিকশিত হৈ আছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি