নতুন নিয়ম! গুহ্যদ্বাৰৰ পৰা লোৱা হ'ব স্বাৱ, এনেকৈহে কোৰোণাৰ আচল ৰিজাল্ট ওলোৱাৰ দাবী

News18 Assam | News18-Assam
Updated:January 28, 2021, 10:58 PM IST
নতুন নিয়ম! গুহ্যদ্বাৰৰ পৰা লোৱা হ'ব স্বাৱ, এনেকৈহে কোৰোণাৰ আচল ৰিজাল্ট ওলোৱাৰ দাবী
চীনৰ ছিউল চহৰত কোৰোণাৰ বাধ্যতামূলক পৰীক্ষাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।

চীনৰ ছিউল চহৰত কোৰোণাৰ বাধ্যতামূলক পৰীক্ষাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।

  • Share this:
কোৰোণাৰ সংক্ৰমণ এতিয়াও ঠায়ে ঠায়ে চলি আছে। কোৰোণাৰ ভাইৰাছৰ সংক্ৰমণৰ পৰা বাছি থাকিবলৈ সকলোৱে পালন কৰি আছে নিৰ্ধাৰিত সকলো নীতি-নিয়ম। চীনৰ ছিউল চহৰত কোৰোণাৰ বাধ্যতামূলক পৰীক্ষাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।

কিছুদিন পূৰ্বে কোৰোণাৰ নতুন প্ৰট'কলৰ ওপৰত চীনৰ মিডিয়াই বিশদ ভাবে বাতৰি প্ৰকাশ কৰিছিল। কোৰোণাৰ সন্দৰ্ভত বহল ভাবে আলোচনা কৰা বা সজাগতাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। কোৰোণাৰ পৰা সুস্থ হৈ উঠা সকলকো পুনৰ কোৰোণাৰ পৰীক্ষা কৰোৱাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।

আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদমাধ্যম 'ৱাশ্বিংটন পোষ্ট'ত প্ৰকাশিত বাতৰি মতে, চীনৰ এটা চিকিৎসকৰ দলে মন্তব্য কৰিছে কোৰোণা পৰীক্ষাৰ এক নতুন পদ্ধতিৰ ওপৰত। আৰু এনে পৰীক্ষাৰ ব্যৱস্থা কোৱাৰেণ্টাইন চেণ্টাৰত কৰাব লাগে বুলি মন্তব্য কৰিছে।

'আমি গুহ্যদ্বাৰৰ পৰা স্বাৱ সংগ্ৰহ কৰি কোৰোণাৰ পৰীক্ষা কৰাৰ ব্যৱস্থা কৰিলে আক্ৰান্ত ৰোগীৰ সংখ্যা বাঢ়িব।'- এই মন্তব্য কৰিছে বেইজিঙৰ লি টংজেং নামৰ এগৰাকী বিশেষজ্ঞ চিকিৎসকে। এক সাক্ষাৎকাৰত চিকিৎসকগৰাকীয়ে কয় যে, যদিও ডিঙিৰ দৰে গুহ্যদ্বাৰৰ পৰা স্বাৱ সংগ্ৰহ কৰাটো সকলোৰে বাবে সম্ভৱ নহয়, তথাপিও কোৱাৰেণ্টাইন চেণ্টাৰত এই ব্যৱস্থা কৰিব পৰা যায়। কাৰণ এই পৰীক্ষা হ'ব অধিক বিশ্বাসযোগ্য।
Published by: Himangshu Bhuyan
First published: January 28, 2021, 10:58 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি