உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Viral: এই 'কণী'ৰ ছবিখনৰ বিশেষত্ব কি ? ইনষ্টাগ্ৰামত লাইকৰ ৰেকৰ্ডেৰে গঢ়িলে বিশ্ব অভিলেখ ...

    Viral: এই 'কণী'ৰ ছবিখনৰ বিশেষত্ব কি ? ইনষ্টাগ্ৰামত লাইকৰ ৰেকৰ্ডেৰে গঢ়িলে বিশ্ব অভিলেখ ...

    An Egg becomes the most liked picture

    An Egg becomes the most liked picture

    শেহতীয়াকৈ, গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছে (Guinness World Records) টুইট কৰিছে যে ইনষ্টাগ্ৰামত (Instagram Reels) এতিয়ালৈকে আটাইতকৈ বেছি পছন্দ কৰা ফটোবোৰৰ শীৰ্ষত এটা কণীৰ ছবি আছে।

    • Share this:
    ইণ্টাৰনেট পৃথিৱীখন ইমান আচৰিত যে যেতিয়া মানুহে ইয়াত কেতিয়া কি ভাল পায়, একো ক'ব নোৱাৰি। আপুনি ইনষ্টাগ্ৰামত অধিক লাইক প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ মানুহে কি নকৰে সেই বিষয়ে চিন্তা কৰে (Most Liked Picture on Instagram), কিন্তু বেছিভাগ লাইকৰ ৰেকৰ্ড থকা ছবিখনৰ কোনো মুখ নাই কিন্তু এটা কণী (An Egg becomes the most liked picture)।

    শেহতীয়াকৈ, গিনিছ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছে (Guinness World Records) টুইট কৰিছে যে ইনষ্টাগ্ৰামত (Instagram Reels) এতিয়ালৈকে আটাইতকৈ বেছি পছন্দ কৰা ফটোবোৰৰ শীৰ্ষত এটা কণীৰ ছবি আছে। আটাইতকৈ আচৰিত কথাটো হ'ল যে এই ছবিখনে বিশ্বৰ আটাইতকৈ আকৰ্ষণীয় মডেলসকলৰ ভিতৰত কাইলি জেনাৰ (Kylie Jenner Picture)ৰ ছবিক অতিক্ৰম কৰিছে।

    'কণী'য়ে লাইক কেনেদৰে সংগ্ৰহ কৰিব লাগে বৰ্ণনা কৰে

    গিনিজ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছে টুইট কৰিছে যে ২০১৯ চনত ইনষ্টাগ্ৰামত পোষ্ট কৰা এটা কণীৰ ছবিয়ে এক বেলেগ অভিলেখ গঢ়িছে৷ এই ছবিখনে কাইলি জেনাৰৰ পোষ্টক অতিক্ৰম কৰিছে যিয়ে সেই সময়ত আটাইতকৈ বেছি লাইক পাইছিল৷ গিনিজ ৱৰ্ল্ড ৰেকৰ্ডছৰ এটা টুইটত কোৱা হৈছে যে বিশ্ব ৰেকৰ্ড স্থাপন কৰা কণীটো ৩ বছৰ আগতে ইনষ্টাগ্ৰামত পোষ্ট কৰা হৈছিল আৰু এতিয়ালৈকে 55.5 মিলিয়ন লাইক লাভ কৰিছে। এইটো ২০১৯ চনত World_record_egg নামৰ এটা ইনষ্টাগ্ৰাম একাউণ্টৰ পৰা শ্বেয়াৰ কৰা হৈছিল।



    কণীটো কিয় হিট হৈছিল?
    দৰাচলতে, কণীৰ ছবিখন পোষ্ট কৰাৰ আগতে, কাইলি জেনাৰৰ পোষ্টটোৱে আটাইতকৈ বেছি লাইক পাইছিল। এই কণীটোৰ ছবিখন কাইলি জেনাৰৰ পোষ্টটো এৰি যাবলৈ পোষ্ট কৰা হৈছিল আৰু মানুহক ইয়াক আটাইতকৈ বেছি লাইক দি এক নম্বৰ কৰিবলৈ আহ্বান জনোৱা হৈছিল। তেতিয়াৰ পৰা, ছ'চিয়েল মিডিয়া ব্যৱহাৰকাৰীসকলে নিৰন্তৰ প্ৰচাৰত যোগদান কৰি আহিছে আৰু এতিয়া কণীৰ ছবিখন ইনষ্টাগ্ৰামত আটাইতকৈ বেছি পছন্দ কৰা ছবি হৈ পৰিছে। বিশ্বজুৰি ৫৫.৫ মিলিয়ন লোকে ইয়াক ভাল পাইছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: