• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • America takes revenge of Kabul suicide attack: কাবুল বিস্ফোৰণৰ প্ৰতিশোধ ল’লে আমেৰিকাই, ড্ৰোণ আক্ৰমণত নিহত আইছিছ–কেৰ শীৰ্ষ নেতা

America takes revenge of Kabul suicide attack: কাবুল বিস্ফোৰণৰ প্ৰতিশোধ ল’লে আমেৰিকাই, ড্ৰোণ আক্ৰমণত নিহত আইছিছ–কেৰ শীৰ্ষ নেতা

জানিব পৰা মতে, নিহত সেই সন্ত্ৰাসবাদী নেতাজনে ভৱিষ্যতে আৰু আত্মঘাতী বিস্ফোৰণৰ সংঘটিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল।

জানিব পৰা মতে, নিহত সেই সন্ত্ৰাসবাদী নেতাজনে ভৱিষ্যতে আৰু আত্মঘাতী বিস্ফোৰণৰ সংঘটিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল।

জানিব পৰা মতে, নিহত সেই সন্ত্ৰাসবাদী নেতাজনে ভৱিষ্যতে আৰু আত্মঘাতী বিস্ফোৰণৰ সংঘটিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল।

  • Share this:
আফগানিস্তান এৰাৰ পূৰ্বে কাবুল বিমানবন্দৰৰ আত্মঘাতী বিস্ফোৰণৰ প্ৰতিশোধ ল’লে আমেৰিকান সেনাই। ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনৰ নিৰ্দেশ মতে শনিবাৰে আফগানিস্তানৰ নানগহৰ প্ৰদেশত আইছিছ–কে সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠনৰ ঘাটিলৈ লক্ষ্য কৰি ড্ৰোণ আক্ৰমণ চলায় মাৰ্কিন সেনাই। এই আক্ৰমণত আইছিছ–কেৰ এজন শীৰ্ষ নেতা আৰু তেওঁৰ সহযোগীৰ মৃত্যু হৈছে বুলি আমেৰিকাৰ সেনা বাহিনীৰ ফালৰ পৰা দাবী কৰা হৈছে।

জানিব পৰা মতে, নিহত সেই সন্ত্ৰাসবাদী নেতাজনে ভৱিষ্যতে আৰু আত্মঘাতী বিস্ফোৰণৰ সংঘটিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিল। কিন্তু নিহত সন্ত্ৰাসবাদীটো কাবুল বিমানবন্দৰৰ আক্ৰমণত জড়িত আছিল নে নাই সেয়া স্পষ্ট হোৱা নাই।

বৃহস্পতিবাৰে কাবুল বিমানবন্দৰত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণত ১৩জন মাৰ্কিন সেনাসহ শতাধিক লোক নিহত হৈছিল। সেই আক্ৰমণৰ পিছতে দোষীক শাস্তি দিয়া হ’ব বুলি ঘোষণা কৰিছিল মাৰ্কিন ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: