• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • T20 World Cup: সকলো দল অষ্ট্ৰেলিয়াত উপস্থিত, ১৬ জন অধিনায়কক এটা ফ্ৰেমত ...

T20 World Cup: সকলো দল অষ্ট্ৰেলিয়াত উপস্থিত, ১৬ জন অধিনায়কক এটা ফ্ৰেমত ...

টি-২০ বিশ্বকাপ কাইলৈ (১৬ অক্টোবৰ) আৰম্ভ হ'ব। বিশ্বকাপৰ আগতে, সকলো দল অষ্ট্ৰেলিয়াত উপস্থিত হৈছে আৰু সকলো অধিনায়কক ইজনে সিজনক লগ পোৱা দেখা গৈছে।

টি-২০ বিশ্বকাপ কাইলৈ (১৬ অক্টোবৰ) আৰম্ভ হ'ব। বিশ্বকাপৰ আগতে, সকলো দল অষ্ট্ৰেলিয়াত উপস্থিত হৈছে আৰু সকলো অধিনায়কক ইজনে সিজনক লগ পোৱা দেখা গৈছে।

টি-২০ বিশ্বকাপ কাইলৈ (১৬ অক্টোবৰ) আৰম্ভ হ'ব। বিশ্বকাপৰ আগতে, সকলো দল অষ্ট্ৰেলিয়াত উপস্থিত হৈছে আৰু সকলো অধিনায়কক ইজনে সিজনক লগ পোৱা দেখা গৈছে।

  • Share this:
টি-২০ বিশ্বকাপ কাইলৈ (১৬ অক্টোবৰ) আৰম্ভ হ'ব। বিশ্বকাপৰ আগতে, সকলো দল অষ্ট্ৰেলিয়াত উপস্থিত হৈছে আৰু সকলো অধিনায়কক ইজনে সিজনক লগ পোৱা দেখা গৈছে। বিশ্বকাপৰ প্ৰথমখন খেল শ্ৰীলংকা আৰু নামিবিয়াৰ মাজত হ'ব । বিশ্বকাপৰ আগতে, সকলো অধিনায়কে কেপ্টেইন দিৱসৰ অনুষ্ঠানত উপস্থিত আছিল আৰু তেওঁলোকৰ প্ৰস্তুতিৰ বিষয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ সৈতে কথা পাতিছিল।

অনুষ্ঠানটোৰ পিছত, সকলো অধিনায়কে একেলগে এখন ফটো তুলিছিল, যিটো আইচিচিয়ে টুইটাৰত শ্বেয়াৰ কৰিছে। বিশ্বকাপত চুপাৰ ১২ পৰ্যায়ৰ খেল ২২ অক্টোবৰৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব, য'ত অষ্ট্ৰেলিয়া আৰু নিউজিলেণ্ড মুখামুখি হ'ব। একে সময়তে, ২৩ অক্টোবৰত হাই-ভল্টেজ মেচত ভাৰত আৰু পাকিস্তান মুখামুখি হ'ব।



এই প্ৰতিযোগিতাখনত মুঠ ১৬ টা দলে অংশগ্ৰহণ কৰিছে। অষ্ট্ৰেলিয়া, ইংলেণ্ড, ভাৰত, বাংলাদেশ, নিউজিলেণ্ড, পাকিস্তান, দক্ষিণ আফ্ৰিকা, আফগানিস্তান চুপাৰ ১২ ত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

একে সময়তে, ৰাউণ্ড মেচবোৰত মুঠ ৮ টা দল অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। ইয়াৰ ভিতৰত আছে শ্ৰীলংকা, নামিবিয়া, নেডাৰলেণ্ড, ইউ.এ.ই., আয়াৰলেণ্ড, স্কটলেণ্ড, ৱেষ্ট ইণ্ডিজ আৰু জিম্বাবোৱে। এই দলবোৰক ৪-৪ ৰ গোটত বিভক্ত কৰা হৈছে। ৰাউণ্ড মেচৰ ফাইনেলত মুঠ ৪ টা দলে চুপাৰ ১২ ত যোগদান কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি