• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • Battle Map: ইউক্ৰেইনৰ পিছত ৰাছিয়াৰ পৰৱৰ্তী লক্ষ্য কি ? বেলাৰুছৰ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ যুদ্ধৰ মানচিত্ৰই মুকলি কৰিছে ৰহস্য ...

Battle Map: ইউক্ৰেইনৰ পিছত ৰাছিয়াৰ পৰৱৰ্তী লক্ষ্য কি ? বেলাৰুছৰ ৰাষ্ট্ৰপতিৰ যুদ্ধৰ মানচিত্ৰই মুকলি কৰিছে ৰহস্য ...

ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধৰ মাজতে বেলাৰুছৰ ৰাষ্ট্ৰপতি আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৰ (Belarusian President Alexander Lukashenko) এটা ভিডিঅ' ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ আছে। ভিডিঅ'টোৱে মালদোভাত (Moldova) ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ পৰিকল্পনাৰ কথা দেখা গৈছে।

ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধৰ মাজতে বেলাৰুছৰ ৰাষ্ট্ৰপতি আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৰ (Belarusian President Alexander Lukashenko) এটা ভিডিঅ' ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ আছে। ভিডিঅ'টোৱে মালদোভাত (Moldova) ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ পৰিকল্পনাৰ কথা দেখা গৈছে।

ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধৰ মাজতে বেলাৰুছৰ ৰাষ্ট্ৰপতি আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৰ (Belarusian President Alexander Lukashenko) এটা ভিডিঅ' ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ আছে। ভিডিঅ'টোৱে মালদোভাত (Moldova) ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ পৰিকল্পনাৰ কথা দেখা গৈছে।

  • Share this:
ইউক্ৰেইনৰ যুদ্ধৰ মাজতে বেলাৰুছৰ ৰাষ্ট্ৰপতি আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৰ (Belarusian President Alexander Lukashenko) এটা ভিডিঅ' ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ আছে। সামাজিক মাধ্যমত ইয়াৰ বিষয়ে বহুত কথা আছে। ভিডিঅ'টোৱে মালদোভাত (Moldova) ৰাছিয়াৰ আক্ৰমণৰ পৰিকল্পনাৰ কথা দেখা গৈছে। ভিডিঅ'টো মঙলবাৰে বেলাৰুছৰ নিৰাপত্তা পৰিষদলৈ ৰাষ্ট্ৰপতি আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৰ ভাষণৰ পৰা আহিছে, যিটো তাত চৰকাৰে অনলাইনত শ্বেয়াৰ কৰিছে।

বেলাৰুছৰ ৰাষ্ট্ৰপতি আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কো ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিনৰ ঘনিষ্ঠ সহযোগী। ভিডিঅ'টোত, তেওঁক এখন মানচিত্ৰৰ সন্মুখত থিয় হৈ থকা দেখা গৈছে, য'ত ইউক্ৰেইনক 4 টা ভাগত বিভক্ত কৰা হৈছে। নিউয়ৰ্ক পোষ্টৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৱে এই ভিডিঅ'টোত দক্ষিণ ইউক্ৰেইনৰ পৰা মালদোভাৰ ওপৰত এক সুপৰিকল্পিত আক্ৰমণৰ বিষয়ে কৈছে। মালদোভা হৈছে ইউক্ৰেইন আৰু ৰোমানিয়াৰ সীমাত অৱস্থিত এখন প্ৰাক্তন ছোভিয়েট গণৰাজ্য।

ভিডিঅ'টোত ইউক্ৰেইনৰ ওপৰত পুনৰ আক্ৰমণৰ পৰিকল্পনা দেখুওৱা হৈছে, যিটো ৰাছিয়াই ইতিমধ্যে চলাইছে। দ্য হিলৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ভিডিঅ'টোত আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৱে যি মানচিত্ৰত আলোচনা কৰি আছে, সেই মানচিত্ৰত ইউক্ৰেইনত সৈন্যৰ চলাচলৰ পৰিকল্পনা আৰু তাত আন্তঃগাঁথনিৰ লক্ষ্য, লগতে মলদোভাৰ ট্ৰেন্সনিষ্ট্ৰিয়াত লক্ষ্য দেখুওৱা হৈছে। ই লগতে কৈছে যে কিছুমান আক্ৰমণ এতিয়াও কৰা হোৱা নাই, যাৰ ভিতৰত আছে ইউক্ৰেইনৰ বন্দৰ চহৰ ওডেছাৰ পৰা মালদোভাত অনুপ্ৰৱেশ।

পোষ্টটোৱে ইয়াৰ প্ৰতিবেদনত বেলাৰুছৰ সাংবাদিক তাদেউজ গিজানৰ উদ্ধৃতি দিছে, যিয়ে মালদোভা আক্ৰমণকৰাৰ পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে কৈছিল। ভিডিঅ'টোত দেখুওৱা মানচিত্ৰখনত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আৰু কানাডাৰ এক ইনছেট মেপো দেখুওৱা হৈছে, কিন্তু ইয়াৰ বিষয়ে একো আলোকপাত কৰা হোৱা নাই। এএফপি সংবাদ সংস্থাৰ মতে, নিৰাপত্তা পৰিষদৰ একেখন বৈঠকতে আলেকজেণ্ডাৰ লুকাচেঙ্কোৱে ইউক্ৰেইনৰ দক্ষিণলৈ অধিক সৈন্য প্ৰেৰণ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি