உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • হায়ৰে জীৱন ! এবটল পানীৰ দাম ৩ হাজাৰ টকা, এক প্লেট ভাতৰ মূল্য ৭,৫০০ টকা ! ভোকে-পিয়াহে মানুহৰ কি অৱস্থা হৈছে সেয়া যেন কল্পনাও কৰিব নোৱাৰি...

    হায়ৰে জীৱন ! এবটল পানীৰ দাম ৩ হাজাৰ টকা, এক প্লেট ভাতৰ মূল্য ৭,৫০০ টকা ! ভোকে-পিয়াহে মানুহৰ কি অৱস্থা হৈছে সেয়া যেন কল্পনাও কৰিব নোৱাৰি...

    Kabul Airportত খাদ্য আৰু পানীৰ মূল্য আকাশচুম্বী হোৱাৰ এক ডাঙৰ খবৰ আহিছে। ইয়াত ৪০ ডলাৰ বা ৩ হাজাৰ টকাত উপলব্ধ পানীৰ বটল আছে। আনহাতে এক প্লেট ভাতৰ মূল্য ১০০ ডলাৰ বা ৭,৫০০ টকা হ'ব।

    Kabul Airportত খাদ্য আৰু পানীৰ মূল্য আকাশচুম্বী হোৱাৰ এক ডাঙৰ খবৰ আহিছে। ইয়াত ৪০ ডলাৰ বা ৩ হাজাৰ টকাত উপলব্ধ পানীৰ বটল আছে। আনহাতে এক প্লেট ভাতৰ মূল্য ১০০ ডলাৰ বা ৭,৫০০ টকা হ'ব।

    Kabul Airportত খাদ্য আৰু পানীৰ মূল্য আকাশচুম্বী হোৱাৰ এক ডাঙৰ খবৰ আহিছে। ইয়াত ৪০ ডলাৰ বা ৩ হাজাৰ টকাত উপলব্ধ পানীৰ বটল আছে। আনহাতে এক প্লেট ভাতৰ মূল্য ১০০ ডলাৰ বা ৭,৫০০ টকা হ'ব।

    • Share this:
    তালিবান (Taliban) আফগানিস্তান (Afghanistan) দখল কৰাৰ পিছত এই দেশত সকলো সলনি হৈছে। অধিক সংখ্যক মানুহে কেৱল কেনেবাকৈ দেশ এৰিব বিচাৰে। আফগানিস্তানলৈ যোৱাৰ মাত্ৰ এটা উপায় আছে - কাবুল বিমানবন্দৰ। ইয়াত নিৰাপত্তা আমেৰিকান সৈনিকসকলৰ সৈতে আছে। কাবুল বিমানবন্দৰত লাখ লাখ লোকৰ ভিৰ আছে যিয়ে আফগানিস্তান এৰিব বিচাৰে। পৰিস্থিতিটো হ'ল যে লোকসকলে বিমানবন্দৰত ভোকে পিয়াহে থাকিব লগা হৈছে।

    ইফালে, বিমানবন্দৰত (Kabul Airport) খাদ্য আৰু পানীৰ মূল্য আকাশচুম্বী হোৱাৰ এক ডাঙৰ খবৰ আহিছে। ইয়াত ৪০ ডলাৰ বা ৩ হাজাৰ টকাত উপলব্ধ পানীৰ বটল আছে। আনহাতে এক প্লেট ভাতৰ মূল্য ১০০ ডলাৰ বা ৭,৫০০ টকা হ'ব। বিমানবন্দৰত যিকোনো পানী বা খাদ্য ক্ৰয় কৰিব লাগিব, আফগানিস্তানৰ মুদ্ৰা ইয়াত লোৱা হোৱা নাই, পৰিশোধ কেৱল ডলাৰত গ্ৰহণ কৰা হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, আপুনিও বুজিব পাৰিছে আফগানসকলৰ কেনে অসুবিধা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: