உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • Russia-Ukraine War: পুটিনে ৯ মে'ত ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে আনুষ্ঠানিকভাৱে বিশেষ ঘোষণা কৰিব পাৰে

    Russia-Ukraine War: পুটিনে ৯ মে'ত ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে আনুষ্ঠানিকভাৱে বিশেষ ঘোষণা কৰিব পাৰে

    ব্ৰিটিছ প্ৰতিৰক্ষা সচিব বেন ৱালেছে যোৱা সপ্তাহত কৈছিল যে পুটিনে তেওঁৰ বিশেষ অভিযানৰ পৰা আৰু আগবাঢ়ি যাব।

    ব্ৰিটিছ প্ৰতিৰক্ষা সচিব বেন ৱালেছে যোৱা সপ্তাহত কৈছিল যে পুটিনে তেওঁৰ বিশেষ অভিযানৰ পৰা আৰু আগবাঢ়ি যাব।

    ব্ৰিটিছ প্ৰতিৰক্ষা সচিব বেন ৱালেছে যোৱা সপ্তাহত কৈছিল যে পুটিনে তেওঁৰ বিশেষ অভিযানৰ পৰা আৰু আগবাঢ়ি যাব।

    • Share this:
    ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাডিমিৰ পুটিনে ৯ মে'ত ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে আনুষ্ঠানিকভাৱে যুদ্ধ ঘোষণা কৰিব বুলি শংকা প্ৰকাশ কৰিছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰ আৰু পশ্চিমীয়া বিষয়াসকলে। মস্কোৱে এতিয়ালৈকে ২৪ ফেব্ৰুৱাৰীত ইউক্ৰেইনত আৰম্ভ আক্ৰমণক "বিশেষ সামৰিক অভিযান" বুলি আখ্যা দিছিল। চিএনএনৰ বাতৰি মতে, ৰাছিয়াই ইউক্ৰেইনৰ পূব আৰু দক্ষিণ অংশ জিকিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে যদিও এইক্ষেত্ৰত সফল হোৱা নাই। গতিকে আনুষ্ঠানিকভাৱে যুদ্ধ ঘোষণা কৰা হ'লে দেশখনে ইয়াৰ সংৰক্ষিত বাহিনী সম্পূৰ্ণৰূপে নিয়োজিত কৰাৰ সুযোগ ল'ব (A formal declaration of war on May 9)।

    উল্লেখ্য, ৰাছিয়াই ১৯৪৫ চনত দ্বিতীয় বিশ্বযুদ্ধত নাজী বাহিনীৰ পৰাজয়ক স্মৰণ কৰিবলৈ ৯ মে'ত "বিজয় দিৱস" উদযাপন কৰি আহিছে। ইউক্ৰেইনৰ বিৰুদ্ধে "বিশেষ সামৰিক অভিযান"ৰ উদ্দেশ্য ৰূপে ৰাছিয়াই "নাজী-বিৰোধীকৰণ"ক বুজাইছে। পশ্চিমীয়া বিষয়াসকলৰ মতে, পুটিনে এই দিনটোতে ইউক্ৰেইনক লৈ ডাঙৰ সংঘৰ্ষৰ পৰিকল্পনা কৰিব পাৰে।

    ব্ৰিটিছ প্ৰতিৰক্ষা সচিব বেন ৱালেছে যোৱা সপ্তাহত কৈছিল যে পুটিনে (Vladimir Putin) তেওঁৰ বিশেষ অভিযানৰ পৰা আৰু আগবাঢ়ি যাব। তেওঁ সেই ক্ষেত্ৰখন তৈয়াৰ কৰি আছে।
    Published by:Gautam Barman
    First published: