আপুনি Dominos Pizza খাম বুলি ভাবিছে নেকি? অৰ্ডাৰ কৰক লৈ আহিব এটা ৰবটে!

News18 Assam | News18-Assam
Updated:April 14, 2021, 10:28 PM IST
আপুনি Dominos Pizza খাম বুলি ভাবিছে নেকি? অৰ্ডাৰ কৰক লৈ আহিব এটা ৰবটে!
আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত পিজ্জা ডেলিভাৰী দিব ৰবটে। আমেৰিকাৰ দুখন চহৰত দিয়া হ'ব এই সুবিধা।

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত পিজ্জা ডেলিভাৰী দিব ৰবটে। আমেৰিকাৰ দুখন চহৰত দিয়া হ'ব এই সুবিধা।

  • Share this:
ক’ৰোনা সংকটৰ মাজত বেছিভাগ কোম্পানীয়ে তেওঁলোকৰ গ্ৰাহকসকলক সংক্ৰমিত হোৱাৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিবলৈ পাৰ্যমানে চেষ্টা কৰি আছে। বহুতো কোম্পানীয়ে যোগাযোগবিহীন হোম ডেলিভাৰী সুবিধা মুকলি কৰিছে। এতিয়া, নিউৰো ৰবটিক্স (Nuro Robotics)ৰ সহায়ত, ডমিনোজে (Dominos) আপোনাৰ দুৱাৰলৈ পিজ্জা (Pizza) ডেলিভাৰীৰ এক নতুন উপায় সন্ধান কৰিছে। আৰ-২ হৈছে নিউৰো ৰবটিক্সৰ এক কাষ্টম অ’ট’ন’মাচ ভেহিকেল অন-ৰোড ডেলিভাৰী ৰবট (Delivery Robot)। ইয়াক আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ পৰিবহন বিভাগে অনুমোদন জনাইছে।

এই সুবিধাটো বৰ্তমান আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ হিউষ্টন আৰু টেক্সাছত মুকলি কৰা হৈছে। পিজ্জা ডেলিভাৰী ৰবটে আপোনাৰ অৰ্ডাৰত এনে কাম কৰিব। দুয়োখন আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ চহৰত বাছনি কৰা গ্ৰাহকে নিৰ্দিষ্ট সময়ত আৰু দিনত প্ৰিপেইড অৰ্ডাৰ দিব পাৰে। তেওঁলোকে দাবী কৰিব পাৰে যে তেওঁলোকৰ অৰ্ডাৰ আৰ-২ ৰবট (R2 Robot)ৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা হ'ব।

গ্ৰাহকসকলক ডমিনোজ ষ্টোৰে বাছনি কৰিব আৰু আৰ-২-ৰ বৰ্তমান অৱস্থান আৰু এক অনন্য পিন নম্বৰৰ সৈতে বাৰ্তা অধিসূচনা লাভ কৰিব। অৰ্ডাৰ নিশ্চিতকৰণ পেজত জিপিএছৰ সৈতে আৰ-২ ৰবটৰ অৱস্থান ট্ৰেক কৰিব পাৰি। ডমিনোজৰ ডেনিছ মালোনিয়ে কৈছে যে অ’ট’ন’মাচ বিতৰণ স্থানৰ বিষয়ে শিকিবলৈ এতিয়াও বহুত বাকী আছে।

'এনে ডেলিভাৰীৰ প্ৰতি গ্ৰাহকসকলে কেনে প্ৰতিক্ৰিয়া দেখুৱায় সেইয়া লক্ষণীয় হ’ব'
মালোনীয়ে কয়, "এই কাৰ্যসূচীয়ে আমাক এনে ডেলিভাৰীবোৰৰ প্ৰতি গ্ৰাহকসকলে কেনে প্ৰতিক্ৰিয়া দেখুৱায় সেয়া ভালদৰে বুজাত সহায় কৰিব। তেওঁলোকে ৰবটৰ সৈতে কেনেদৰে কথা-বতৰা পাতে আৰু ষ্টোৰ পৰিচালনা কেনেদৰে প্ৰভাৱিত কৰিব সেয়া লক্ষণীয় হ’ব। ইফালে, নিউৰো ৰবটিক্সৰ ডেভ ফাৰ্গুচনে কয় যে আমি প্ৰথমবাৰৰ বাবে বাস্তৱ পৃথিৱীত আৰ-২ আৰু ডমিনোজৰ সৈতে অ’ট’ন’মাচ বিতৰণ আৰম্ভ কৰিছো। আমি হিউষ্টনত নিৰ্বাচিত ডমিনোজ গ্ৰাহকৰ বাবে আমাৰ অ’ট’ন’মাচ ডেলিভাৰী মুকলি কৰাৰ বাবে যথেষ্ট উৎসাহিত। তেওঁলোকে কি ভাবে সেয়া চাবলৈ আমি ব্যাকুল।
Published by: Kokil Sarma
First published: April 14, 2021, 10:28 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি