• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • হাতীৰ পোৱালী জন্ম হৈছে, যত্ন ল'বলৈ একগোট হ'ল মাহীয়েকহঁত,,,,; মৰমলগা ভিডিঅ'ই দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে সকলোৰে

হাতীৰ পোৱালী জন্ম হৈছে, যত্ন ল'বলৈ একগোট হ'ল মাহীয়েকহঁত,,,,; মৰমলগা ভিডিঅ'ই দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে সকলোৰে

ভিডিঅ'টোৱে এতিয়ালৈকে ৭ নিযুতৰো অধিক দৰ্শন লাভ কৰিছে আৰু ২ লাখতকৈও অধিক লোকে ইয়াক লাইক কৰিছে।

ভিডিঅ'টোৱে এতিয়ালৈকে ৭ নিযুতৰো অধিক দৰ্শন লাভ কৰিছে আৰু ২ লাখতকৈও অধিক লোকে ইয়াক লাইক কৰিছে।

ভিডিঅ'টোৱে এতিয়ালৈকে ৭ নিযুতৰো অধিক দৰ্শন লাভ কৰিছে আৰু ২ লাখতকৈও অধিক লোকে ইয়াক লাইক কৰিছে।

  • Share this:
ছ'চিয়েল মিডিয়াত প্ৰতিদিনেই বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ভিডিঅ' ভাইৰেল হয়, কিন্তু কিছুমান এনে ভিডিঅ' আছে যিবোৰ আনবোৰতকৈ পৃথক। বিশেষকৈ অৰণ্য আৰু বন্য জন্তুৰ সৈতে সম্পৰ্কিত ভিডিঅ' আছে যিবোৰে মানুহৰ পৰা যথেষ্ট মৰম পায় কিয়নো সেইবোৰত আমি এনে বস্তু চাবলৈ পাওঁ যিবোৰ সহজতে চোৱাৰ উপলব্ধ নহয়। এনে এটা ভিডিঅ' বৰ্তমান ছ'ছিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল হৈ আছে য’ত এটা হাতীয়ে এটা সন্তান জন্ম দিছে। ভিডিঅ'টোত হাতীটোৱে এটা পোৱালী জন্ম দিয়াৰ লগে লগে, আন হাতীয়ে চাৰিওফালৰ পৰা আহি ইয়াক আগুৰি ধৰে। এই হাতীৰ ভিডিঅ'টো ঠিক মানুহৰ বসতিত দেখা দৃশ্যৰ দৰে লাগিছে। মানুহে ভিডিঅ'টো খুব ভাল পাইছে কিয়নো ই জন্তুৰ মানুহৰ দৰে শিশুৰ প্ৰতি সুৰক্ষা আৰু মৰমৰ অনুভূতি দেখুৱাইছে।

এই ভিডিঅ'টো গাৰ্বিয়েল কৰ্নো নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম টুইটাৰত শ্বেয়াৰ কৰিছে আৰু কৈছে যে এই ভিডিঅ'টো কেনিয়াৰ মাচাই মাৰা ৰিজাৰ্ভৰ য'ত হাতীয়ে এটা সন্তান জন্ম দিছিল। ভিডিঅ'টোৱে এতিয়ালৈকে ৭ নিযুতৰো অধিক দৰ্শন লাভ কৰিছে আৰু ২ লাখতকৈও অধিক লোকে ইয়াক লাইক কৰিছে। ভিডিঅ'টো সন্দৰ্ভত পোষ্টত মন্তব্য কৰি মানুহে ইয়াক ধুনীয়া বুলি অভিহিত কৰিছে। উল্লেখ্য যে, হাতীৰ সাধাৰণ পোৱালী ওজন জন্মৰ সময়ত ১২০ কিলোগ্ৰাম আৰু ই ৩ ফুট ওখ থাকে।

ভাইৰেল হৈ থকা ভিডিঅ'টোত এজনী হাতীয়ে নিজৰ পোৱালী জন্ম দিয়াৰ লগে লগে যেতিয়া পোৱালীটোৰ কাষ পায় তেতিয়া সেই ঠাইত মাইকী হাতীৰ এটা গোট আহি পায়। সিঁহতে পোৱালীটোৰ চোৱাৰ পাছতেই সকলোৱে নিৰাপত্তাৰ ক্ষেত্ৰত এটা বৃত্তৰ দৰে ঘেৰি লয়। এই দৃশ্যই আপোনাক আপোনাৰ ঘৰত শিশুৰ জন্মৰ পাছত সকলো আত্মীয়ৰ ভিৰ কৰাৰ কথা মনত পেলাই দি'ব। সেয়েহে মানুহে ভিডিঅ'টো বৰ ভাল পাইছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি