உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • কংগোত 'হাই-ভল্টেজ' বৈদ্যুতিক তাঁৰ পৰি ২৬ জন লোকৰ কৰুণ মৃত্যু ...

    কংগোত 'হাই-ভল্টেজ' বৈদ্যুতিক তাঁৰ পৰি ২৬ জন লোকৰ কৰুণ মৃত্যু ...

    Reuters Photo

    Reuters Photo

    বৃহস্পতিবাৰে আফ্ৰিকান দেশ কংগোৰ (Democratic Republic of Congo) ৰাজধানী কিঞ্চাচাত "হাই-ভল্টেজ" বৈদ্যুতিক তাঁৰ (High-voltage power cable) পৰি কমেও ২৬ জন লোকৰ মৃত্যু হয়।

    • Share this:
    বৃহস্পতিবাৰে আফ্ৰিকান দেশ কংগোৰ (Democratic Republic of Congo) ৰাজধানী কিঞ্চাচাত "হাই-ভল্টেজ" বৈদ্যুতিক তাঁৰ (High-voltage power cable) পৰি কমেও ২৬ জন লোকৰ মৃত্যু হয়। বিষয়াসকলে কৈছিল যে মৃতসকলৰ বেছিভাগেই স্থানীয় বজাৰত কাম কৰা মহিলা আছিল।

    মহিলাসকলে বজাৰত কাম কৰিছিল।
    কঙ্গোৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী চামা লুকোণ্ডে কৈছিল যে বেয়া বতৰৰ বাবে মাতাদি কিবালা বজাৰত "হাই-ভল্টেজ" তাঁৰ পৰিছিল, যাৰ ফলত প্ৰবাহৰ দ্বাৰা আঘাত প্ৰাপ্ত হোৱাৰ ফলত বহু লোকৰ মৃত্যু হৈছিল। বিষয়াসকলে কৈছিল যে মৃতসকলৰ ভিতৰত ২৪ গৰাকী মহিলা আছিল। তেওঁলোকে বজাৰত কাম কৰিছিল।

    গীৰ্জাত থকা সকলৰ জীৱন ৰক্ষা
    স্থানীয় বিক্ৰেতা চাৰ্লিন টৱাই এইদৰে কৈছিল: "আমি এটা গীৰ্জাত একত্ৰিত হৈ বৰষুণ বন্ধ হোৱালৈ অপেক্ষা কৰি আছিলো। হঠাতে, আমি জুইৰ শিখা দেখিলোঁ আৰু আমি চিঞৰিলোঁ, ঈশ্বৰ, আমাক সুৰক্ষা দিয়ক। যেতিয়া আমি বাহিৰলৈ ওলাই আহিছিলো, আমি দেখিছিলো যে তাত থকা সকলো মানুহে মাটিত পৰি আছিল। চৰকাৰৰ মুখপাত্ৰ পেট্ৰিক মুয়াই কৈছিল যে তাৰ পৰা বজাৰখন আঁতৰাবলৈ কাম আৰম্ভ হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: