உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • OMG: ডেৰ বছৰীয়া ছোৱালী এজনীয়ে নিজেই নিজৰ খাদ্য ৰান্ধে ! তেওঁ নিজেই পাকঘৰ পৰিষ্কাৰ কৰে, বাচন-বৰ্তনো ধুই ৰাখে ...

    OMG: ডেৰ বছৰীয়া ছোৱালী এজনীয়ে নিজেই নিজৰ খাদ্য ৰান্ধে ! তেওঁ নিজেই পাকঘৰ পৰিষ্কাৰ কৰে, বাচন-বৰ্তনো ধুই ৰাখে ...

    Image Credit- @mariaandmontessori/Tiktok

    Image Credit- @mariaandmontessori/Tiktok

    19 Month Old Girl Cook Own Food: সাধাৰণতে ডেৰ বছৰ বয়সত, মাতৃয়ে তেওঁৰ সন্তানক কোলাত খুৱায় (19 Month Old Girl Cook Own Food), কিন্তু লগতে এগৰাকী মাতৃ আছে যিয়ে তেওঁৰ একে বয়সৰ সন্তানক সৰু আৰু ডাঙৰ কাম কৰিবলৈ কয়।

    • Share this:
    সাধাৰণতে ডেৰ বছৰ বয়সত, মাতৃয়ে তেওঁৰ সন্তানক কোলাত খুৱায় (19 Month Old Girl Cook Own Food), কিন্তু লগতে এগৰাকী মাতৃ আছে যিয়ে তেওঁৰ একে বয়সৰ সন্তানক সৰু আৰু ডাঙৰ কাম কৰিবলৈ কয়। শিশুটিয়ে দক্ষ্যতাৰে তেওঁৰ কাম সঠিক ধৰণে কৰে আৰু দৰ্শকসকলক হতবাক কৰে।

    ছোৱালীগৰাকীৰ মাতৃ মাৰিয়াই কয় যে তেওঁ এবছৰ বয়সতে তেওঁৰ ছোৱালীক কম বয়সতে ৰন্ধন প্ৰশিক্ষণ দিয়া আৰম্ভ কৰিছিল। তেওঁ টিকটক ভিডিঅ'ৰ জৰিয়তে তেওঁৰ ১৯ মাহৰ জীয়েকৰ ৰন্ধন দক্ষতা বিশ্বৰ সন্মুখত ৰাখিছে। সৰু ছোৱালীজনীয়ে চুৱেটাৰ কোচাই লৈ কাম কৰা দেখি আপুনিও আচৰিত হ'ব।

    শিশুটোৱে নিজেই স্মুদি প্ৰস্তুত কৰিছিল।
    মাৰিয়াই শ্বেয়াৰ কৰা ভিডিঅ'টোত দেখা যায় যে তেওঁৰ পাকঘৰত থকা শিশুটোৱে নিজেই কল এটা বাকলি উলিয়াই ডাষ্টবিনত ইয়াৰ বাকলি ৰাখে। তাৰ পিছত তেওঁ কলটো ভাঙি ব্লেণ্ডাৰত ৰাখে। কিছুমান চালাড পাত বেবী ব্লেণ্ডাৰ কাপতো ৰখা হয়। শিশুটোৱে তেতিয়া ইয়াত কেইচামুচ মান চীনাবাদামৰ মাখন আৰু অলপ গাখীৰ ৰাখিব। পৰৱৰ্তী ক্লিপটোত, শিশুটোক তেওঁ তৈয়াৰ কৰা স্মুদি পান কৰা দেখা গৈছে। ইমান কাম কৰোঁতে, শিশুটোৱেও চোৱাচিতা কৰিছিল যে চাৰিওফালে একো বিয়পি পৰা নাছিল। তেওঁ ব্যৱহাৰ কৰা সকলো বাচন-বৰ্তন, তেওঁ ইয়াৰ সৈতে পৰিষ্কাৰো কৰিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: