• Home
  • »
  • News
  • »
  • world
  • »
  • ১৩ বছৰীয়া পুত্ৰই ডিঅ'ড্ৰেণ্টেৰে উৰুৱাই দিলে ঘৰ, নিমিষতে বিলাসী ফ্লেটত জুইৰ লেলিহান শিখা...

১৩ বছৰীয়া পুত্ৰই ডিঅ'ড্ৰেণ্টেৰে উৰুৱাই দিলে ঘৰ, নিমিষতে বিলাসী ফ্লেটত জুইৰ লেলিহান শিখা...

দক্ষিণ লণ্ডনত বাস কৰা এক পৰিয়ালৰ এটা ডিঅ'ড্ৰেণ্টৰ বটলে (Fire By Deodrant) গোটেই ঘৰটো জ্বলাই দিছিল। খবৰ অনুসৰি ঘৰটোত বাস কৰা দম্পতীৰ ১৩ বছৰীয়া পুত্ৰই ঘৰৰ জ্বলন্ত মমবাতিৰ ওচৰত ডিঅ'ড্ৰেণ্ট ছটিয়াই দিয়াৰ সময়ত ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল। ইয়াৰ ফলত তাত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হৈছিল।

দক্ষিণ লণ্ডনত বাস কৰা এক পৰিয়ালৰ এটা ডিঅ'ড্ৰেণ্টৰ বটলে (Fire By Deodrant) গোটেই ঘৰটো জ্বলাই দিছিল। খবৰ অনুসৰি ঘৰটোত বাস কৰা দম্পতীৰ ১৩ বছৰীয়া পুত্ৰই ঘৰৰ জ্বলন্ত মমবাতিৰ ওচৰত ডিঅ'ড্ৰেণ্ট ছটিয়াই দিয়াৰ সময়ত ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল। ইয়াৰ ফলত তাত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হৈছিল।

দক্ষিণ লণ্ডনত বাস কৰা এক পৰিয়ালৰ এটা ডিঅ'ড্ৰেণ্টৰ বটলে (Fire By Deodrant) গোটেই ঘৰটো জ্বলাই দিছিল। খবৰ অনুসৰি ঘৰটোত বাস কৰা দম্পতীৰ ১৩ বছৰীয়া পুত্ৰই ঘৰৰ জ্বলন্ত মমবাতিৰ ওচৰত ডিঅ'ড্ৰেণ্ট ছটিয়াই দিয়াৰ সময়ত ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল। ইয়াৰ ফলত তাত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হৈছিল।

  • Share this:
দুৰ্ঘটনা যিকোনো সময়তে ঘটে। এই দুৰ্ঘটনাবোৰৰ (Accident News) আঁৰৰ অৱহেলা কেতিয়াবা ডাঙৰ আৰু কেতিয়াবা সৰু হয়। কেতিয়াবা এনে ধৰণৰ বস্তুবোৰে ইমান ডাঙৰ দুৰ্ঘটনা সংঘটিত কৰে যে কেৱল ইয়াৰ বাবে অনুশোচনা কৰিব পাৰি। দক্ষিণ লণ্ডনত বাস কৰা এটা পৰিয়ালৰ সৈতে একে ধৰণৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছিল য'ত এটা ডিঅ'ড্ৰেণ্টৰ বটলে (Fire By Deodrant) তেওঁলোকৰ গোটেই ঘৰটো জ্বলাই দিছিল। খবৰ অনুসৰি ঘৰটোত বাস কৰা দম্পতীহালৰ ১৩ বছৰীয়া পুত্ৰই ঘৰৰ জ্বলন্ত মমবাতিৰ ওচৰত ডিঅ'ড্ৰেণ্ট ছটিয়াই দিয়াৰ সময়ত ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল। ইয়াৰ ফলত তাত ভয়ংকৰ অগ্নিকাণ্ড সংঘটিত হৈছিল।

দুৰ্ঘটনাটোত ১৩ বছৰীয়া আতেৰিন বেহজাদি গুৰুতৰভাৱে আঘাতপ্ৰাপ্ত হয়। তেওঁৰ গোটেই হাতখন জ্বলি গৈছিল আৰু তেওঁৰ পেটত ফোঁহা হৈছিল। দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হৈছিল যেতিয়া আতেৰিনে গা ধোৱাৰ পিছত নিজৰ ওপৰত ডিঅ' ছটিয়াই আছিল। ইয়াৰ ফলত ২০ মহলীয়া এপাৰ্টমেণ্টৰ একেবাৰে ওপৰত থকা তেওঁলোকৰ ফ্লেটত জুই লাগিছিল। দুৰ্ঘটনাটো ১৫ অক্টোবৰৰ নিশা প্ৰায় ৮ বজাত সংঘটিত হৈছিল বুলি কোৱা হৈছে। দুৰ্ঘটনাটোত গোটেই ঘৰটো জ্বলি গৈছিল। একে সময়তে, তলত বাস কৰা পৰিয়ালবোৰে ঘৰ এৰিছিল। ঘটনাটো খবৰ পোৱাৰ লগে লগে, ১০ খন অগ্নি নিৰ্বাপক বাহিনীৰ বাহন ঘটনাস্থলীলৈ যায় আৰু প্ৰায় এঘণ্টাৰ পিছত জুই নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে।

ঘটনাটোৰ বিষয়ে, আতেৰিনৰ মাক, ৪৩ বছৰীয়া ছাৰাহে কৈছিল যে ডিঅ'ড্ৰেণ্টৰ বাবে মোৰ ফ্লেটত জুই লাগিছিল। ঘৰটোৰ খিৰিকী আৰু কাঁচৰ দুৱাৰবোৰ বিস্ফোৰণত ভাঙি গৈছিল। একে সময়তে, ঘৰৰ সকলো সামগ্ৰী জ্বলি ছাই হৈছিল। দুৰ্ঘটনাটোৰ পিছত, আতেৰিনৰ ভনীয়েকে ৯৯৯ নম্বৰত ফোন কৰিছিল আৰু সহায় বিচাৰিছিল। ঘটনাটোৰ সময়ত আতেৰিনৰ মাক ঘৰত নাছিল। আতেৰিনে গা ধুই ওলাই আহিছিল আৰু তেওঁৰ কোঠাত জ্বলি থকা মমবাতিৰ ওচৰত নিজৰ ওপৰত ডিঅ' ছটিয়াবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। ই এক প্ৰচণ্ড বিস্ফোৰণ ঘটাইছিল। আতেৰিনৰ ভনীয়েকে জৰুৰীকালীন অৱস্থাত লগে লগে এটা বুদ্ধিমান ফোন কৰিছিল।

চাৰাহে আৰু কৈছিল যে তেওঁৰ জীয়ৰীয়ে সমস্যাত জ্ঞান দেখুৱাইছিল আৰু জৰুৰীকালীন বিভাগক মাতিছিল। তেওঁৰ সিদ্ধান্তই বহুতো পৰিয়ালক ৰক্ষা কৰিছিল। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ লগে লগে তেওঁৰ ভায়েকক কম্বলএখনেৰে মেৰিয়াই দিছিল। দুয়োজনে তেতিয়া সহায় বিচাৰি দৌৰি আহিছিল। আতেৰিনক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল, তেওঁ চিকিৎসাধীন হৈ আছে। চিকিৎসকসকলে কৈছিল যে আতেৰিনৰ জীৱন বিপদমুক্ত কিন্তু তেওঁলোকে নিৰন্তৰ নিৰীক্ষণ কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: