உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • world
    • »
    • মাত্ৰ ১১ বছৰ বয়সত এই শিশুটোৱে মাটি ক্ৰয় কৰিছে ! ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণটো অতি আকৰ্ষণীয় ...

    মাত্ৰ ১১ বছৰ বয়সত এই শিশুটোৱে মাটি ক্ৰয় কৰিছে ! ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণটো অতি আকৰ্ষণীয় ...

    Credit- Instagram

    Credit- Instagram

    আয়াৰলেণ্ডত বাস কৰা এজন ১১ বছৰীয়া ল'ৰা কেৱল তেওঁৰ এটা ৰুচিৰ বাবে কম বয়সতে মাটি ক্ৰয় কৰিছে। আৰ্নালডৰ (Arnaldur Kjárr Arnþórsson) Kjárr Arnórsson ভূমি স্কটলেণ্ড(Scotland News)ত আছে, যি হৈছে ৫ বৰ্গফুট।

    • Share this:
    ৰুচিবোৰ ডাঙৰ বস্তু আৰু আপোনাৰ বয়সৰ সৈতে কোনো সম্পৰ্ক নাই। ঠিক তেতিয়াই, আয়াৰলেণ্ডত বাস কৰা এজন ১১ বছৰীয়া ল'ৰা কেৱল তেওঁৰ এটা ৰুচিৰ বাবে কম বয়সতে মাটি ক্ৰয় কৰিছে। আৰ্নল্ডৰ (Arnaldur Kjárr Arnþórsson) Kjárr Arnórsson ভূমি স্কটলেণ্ড(Scotland News)ত আছে, যি হৈছে ৫ বৰ্গফুট।

    আইচলেণ্ডৰ ৰেকজাবিকত (Reykjavík) বাস কৰা আৰ্নল্ডৰে তেওঁৰ নামৰ কাষত 'লৰ্ড' উপাধি লাভ কৰিব বিচাৰিছে। সেইকাৰণে তেওঁ স্কটলেণ্ডত এই মাটিখিনি কিনিছিল। ৩ হাজাৰ টকাত ৫ বৰ্গফুট মাটি ক্ৰয় কৰাৰ পিছত, আৰ্নল্ডৰে বিচাৰে যে মানুহে তেওঁক লৰ্ড আৰ্নল্ডৰ বুলি মাতিব। শিশুটোৰ ভূমি স্কটলেণ্ডৰ আৰ্ডালিত অৱস্থিত।

    Lord বুলি কোৱাটো বিচাৰে শিশুগৰাকীয়ে

    আৰ্নল্ডৰে নিজেই কৈছে যে তেওঁ মাটিখিনি কেৱল লৰ্ড বুলি ক'ব লগা হোৱাৰ বাবেহে কিনিছিল। এই ভূমিৰ নিজৰ দেশত বিশেষ গুৰুত্ব নাথাকিব, কিন্তু স্কটলেণ্ডত মানুহে তেওঁক লৰ্ড নামেৰে মাতিব। শিশুটোৰ ইচ্ছা এই মুহূৰ্তত পূৰণ হোৱা নাই কিয়নো তাৰ বন্ধুসকলে এতিয়াও তাক লৰ্ড বুলি কোৱা নাই। আৰ্নল্ডৰ মাটি ক্ৰয় কৰাৰ ধাৰণাটো ৰেগ ডলছ নামৰ এটা ভিডিঅ' চোৱাৰ পিছত আহিছিল, যি স্কটলেণ্ডত মাটি ক্ৰয় কৰাৰ পিছত নিজকে লৰ্ড বুলি কয়।

    ৮০% ৰেহাইত ক্ৰয় কৰা ভূমি
    ৰেগ ডলছৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হৈ আৰ্নল্ডৰে গুগল অনুসন্ধান কৰিছিল, য'ত ভেলেণ্টাইন দিৱসৰ প্ৰস্তাৱত মাটিত ৮০% ৰেহাই পাইছিল। এই চমৎকাৰ চুক্তিটো দেখি ল'ৰাজনে মাটিখিনি কিনিবলৈ সিদ্ধান্ত লয় আৰু তেওঁৰ দেউতাক আৰ্ণপুৰক এই বিষয়ে বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰে। দেউতাকৰ সন্মতিৰ পিছত, তেওঁ দেউতাকৰ টকাৰে মাটিখিনি কিনিছিল।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: