• Home
  • »
  • News
  • »
  • uncategorized
  • »
  • Imran Khan: আলু-বিলাহীৰ দাম চাই থাকিবলৈ মই প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱা নাই: ইমৰান খান

Imran Khan: আলু-বিলাহীৰ দাম চাই থাকিবলৈ মই প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱা নাই: ইমৰান খান

পাকিস্তান (Pakistan)ৰ ইমৰান খান (Imran Khan)চৰকাৰ সম্প্ৰতী সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে। বিৰোধীয়ে নেচনেল এছেম্বলীত অনাস্থা পদক্ষেপ লৈছে।

পাকিস্তান (Pakistan)ৰ ইমৰান খান (Imran Khan)চৰকাৰ সম্প্ৰতী সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে। বিৰোধীয়ে নেচনেল এছেম্বলীত অনাস্থা পদক্ষেপ লৈছে।

পাকিস্তান (Pakistan)ৰ ইমৰান খান (Imran Khan)চৰকাৰ সম্প্ৰতী সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে। বিৰোধীয়ে নেচনেল এছেম্বলীত অনাস্থা পদক্ষেপ লৈছে।

  • Share this:
পাকিস্তান (Pakistan)ৰ ইমৰান খান (Imran Khan)চৰকাৰ সম্প্ৰতী সংকটৰ সন্মুখীন হৈছে। বিৰোধীয়ে নেচনেল এছেম্বলীত অনাস্থা পদক্ষেপ লৈছে। পৰৱৰ্তী ২৪ বা ৪৮ ঘণ্টা ইমৰানৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ হ'ব। ইফালে প্ৰধানমন্ত্ৰী ইমৰান খানে বিৰোধীসকলৰ ওপৰত তীব্ৰ আক্ৰমণ চলাইছে। ইমৰান খানে কয়, "মই আলু আৰু বিলাহীৰ মূল্য নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ৰাজনীতিত যোগদান কৰা নাই।"

এই অনাস্থা প্ৰস্তাৱৰ ওপৰত ভোটদানৰ আগতেই ইমৰানৰ ৰাজনৈতিক ভৱিষ্যত কেনেকুৱা হ'ব সেয়া স্পষ্ট হ'ব। চৰকাৰৰ চাৰিটা মিত্ৰশক্তি পাকিস্তান মুছলিম লীগ (Q) (PMLQ), মুত্তাহিদা কৌমি মুভমেণ্ট পাকিস্তান (MQMP) বেলুচিস্তান আৱামী পাৰ্টি (BLP) আৰু গ্ৰেণ্ড ডেমক্ৰেটিক এলায়েন্সে (GDA) শীঘ্ৰেই তেওঁলোকৰ ৰায় প্ৰদান কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে

ইমৰান খানে দেওবাৰে পাকিস্তানৰ পঞ্জাৱৰ হাফিজাবাদ চহৰত এটা ৰাজনৈতিক সমাবেশক সম্বোধন কৰি আছিল। এই সময়ছোৱাত তেওঁ দেশত বৰ্ধিত মুদ্ৰাস্ফীতি সম্পৰ্কে তেওঁৰ বিৰোধীসকলে উত্থাপন কৰা প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছিল। উল্লেখ্য যে পাকিস্তানত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ হাৰ বৰ্তমান যোৱা ২৪ মাহত সৰ্বোচ্চ স্তৰত আছে।

ইমৰান খানে তেওঁৰ সমৰ্থকসকলক কয়, "যিসকলে ধনৰ বলত সাংসদসকলৰ বিবেক ক্ৰয় কৰি তেওঁলোকৰ চৰকাৰ ভাঙিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে দেশখনে থিয় দিয়া উচিত। অশ্ব-ব্যৱসায়ৰ জৰিয়তে চৰকাৰখন কৰ্তন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি থকা দুৰ্নীতিগ্ৰস্ত আৰু দোষী ৰাজনীতিবিদসকলক বাধা দিয়াটো আইনসভা আৰু ন্যায়পালিকাৰ দায়িত্ব।"
Published by:Manjumoni Borah
First published: