• Home
  • »
  • News
  • »
  • uncategorized
  • »
  • ৪ ভাতৃয়ে একমাত্ৰ ভগ্নীৰ বাবে ভৰিলে ৭১ লাখ টকাৰ Mayra! মৃত ডাঙৰ ককায়েকৰ ইচ্ছা আছিল- 'ক'তো অভাৱ থাকিব নালাগে'

৪ ভাতৃয়ে একমাত্ৰ ভগ্নীৰ বাবে ভৰিলে ৭১ লাখ টকাৰ Mayra! মৃত ডাঙৰ ককায়েকৰ ইচ্ছা আছিল- 'ক'তো অভাৱ থাকিব নালাগে'

ৰাজস্থানৰ নাগোৰ জিলাৰ আন এক Mayra চৰ্চাত আছে। তেওঁলোকৰ স্বৰ্গীয় ডাঙৰ ককায়েকৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিবলৈ, চাৰিজন সৰু ভাতৃয়ে একমাত্ৰ ভনীয়েকৰ জীয়ৰীৰ বিয়াত ৭১ লাখ টকাৰ Mayra পৰিশোধ কৰে।

ৰাজস্থানৰ নাগোৰ জিলাৰ আন এক Mayra চৰ্চাত আছে। তেওঁলোকৰ স্বৰ্গীয় ডাঙৰ ককায়েকৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিবলৈ, চাৰিজন সৰু ভাতৃয়ে একমাত্ৰ ভনীয়েকৰ জীয়ৰীৰ বিয়াত ৭১ লাখ টকাৰ Mayra পৰিশোধ কৰে।

ৰাজস্থানৰ নাগোৰ জিলাৰ আন এক Mayra চৰ্চাত আছে। তেওঁলোকৰ স্বৰ্গীয় ডাঙৰ ককায়েকৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিবলৈ, চাৰিজন সৰু ভাতৃয়ে একমাত্ৰ ভনীয়েকৰ জীয়ৰীৰ বিয়াত ৭১ লাখ টকাৰ Mayra পৰিশোধ কৰে।

  • Share this:
ৰাজস্থানৰ নাগোৰ জিলাৰ আন এক Mayra চৰ্চাত আছে। তেওঁলোকৰ স্বৰ্গীয় ডাঙৰ ককায়েকৰ ইচ্ছা পূৰণ কৰিবলৈ, চাৰিজন সৰু ভাতৃয়ে একমাত্ৰ ভনীয়েকৰ জীয়ৰীৰ বিয়াত ৭১ লাখ টকাৰ Mayra পৰিশোধ কৰে। ভাতৃসকলে নগদ ৫১ লাখ টকা, ২৫ টোলা সোণ আৰু এক কেজি ৰূপৰ গহনা আৰু অন্যান্য সামগ্ৰী Mayra ভৰিছিল। মোমায়েক কেইজনে ভাগিনৰ বিয়াত এই Mayra ভৰাই দিছিল।

ভগ্নীসকলৰ বাবে মাইৰা ভৰ্তি কৰাৰ বাবে বিখ্যাত নাগোৰত প্ৰতি বছৰে, কোনোৱে এনে এটা মাইৰা ভৰ্তি কৰে যি চাৰিওফালে আলোচনা হয়। যোৱা বছৰ, ভাতৃসকলে বস্তাত টকা আনি মাইৰা ভৰ্তি কৰিছিল, তাৰ পিছত এই বছৰ নগদ ৫১ লাখ টকা আৰু ২৫ টোলা সোণৰ মাইৰাক লৈ আলোচনা। নাগোৰ জিলাত মাইৰেৰ পৰম্পৰা অনন্য।

মাইৰা হৈছে পৰম্পৰাগত সন্মানঃ

অৱশ্যে, পৰম্পৰাৰ সৈতে সন্মান আৰু সন্মানৰ ৰীতি হিচাপে নাগোৰ জিলাত মাইৰা প্ৰচলিত। লাডনুনত এটি কৃষক পৰিয়ালৰ মামাসকলে যোৱা মঙলবাৰে তেওঁলোকৰ দুই ভাগিনীৰ বিয়াত প্ৰায় ৭১ লাখ টকাৰ মাইৰা পূৰণ কৰিছিল। যেতিয়া এডন মোমায়েকে প্লেটত টকা আৰু গহনা আনিছিল, সকলোৱে আচৰিত হৈছিল। ভাই-ভনীসকলৰ এই প্ৰেম দেখি একমাত্ৰ ভনীয়েক আনন্দিত হৈছিল। কেৱল এয়াই নহয়, ভাতৃসকলে ৫০০-৫০০ টকাৰ নোটেৰে সজ্জিত চুনাৰী পিন্ধিছিল।

সীতা পাঁচজন ভাতৃৰ একমাত্ৰ ভগ্নী

প্ৰকৃততে সীতাৰ দুই কন্যা প্ৰিয়ংকা আৰু স্বাতীৰ বিয়া হৈছিল মঙলবাৰে অৰ্থাৎ ১৯ এপ্ৰিলত। ৫ জন ভাতৃৰ মাজত সীতা একমাত্ৰ ভগ্নী। সীতা দেৱীৰ ডাঙৰ ভায়েক ৰাম নিৱাসৰ তিনি বছৰ পূৰ্বে মৃত্যু হৈছিল। তেওঁ ইচ্ছা কৰিছিল যে, যেতিয়াই ভনীয়েকৰ মাইৰা ভৰ্তি হয়, এইবিষয়ে আলোচনা কৰা উচিত। মাইৰাত কোনো ধৰণৰ অভাৱ নাই। চাৰিজন ভাতৃ সুখদেৱ, মাগনাৰাম, জগদীশ, জেনাৰাম আৰু ভতিজা সাহদেৱ, নাগোৰ জিলাৰ জয়ল তহচিলৰ ৰাজোদ গাঁৱৰ বাসিন্দা, ৰেৱাৰ মাইৰাত উপস্থিত হৈছিল।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি