உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • WhatsAppত তিনিটা শক্তিশালী সুবিধা আহি আছে ! ফটো, ভিডিঅ' সম্পাদনা কৰিব পাৰিব ...

    WhatsAppত তিনিটা শক্তিশালী সুবিধা আহি আছে ! ফটো, ভিডিঅ' সম্পাদনা কৰিব পাৰিব ...

    হোৱাটছএপে (WhatsApp) ইয়াৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অভিজ্ঞতা উন্নত কৰাৰ বাবে কেইবাটাও নতুন সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে, যাৰ ভিতৰত আছে কেমেৰা ছেটিংছ উন্নত কৰা, পৃষ্ঠভূমিত ভইচ নোট বজোৱা।

    হোৱাটছএপে (WhatsApp) ইয়াৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অভিজ্ঞতা উন্নত কৰাৰ বাবে কেইবাটাও নতুন সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে, যাৰ ভিতৰত আছে কেমেৰা ছেটিংছ উন্নত কৰা, পৃষ্ঠভূমিত ভইচ নোট বজোৱা।

    হোৱাটছএপে (WhatsApp) ইয়াৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অভিজ্ঞতা উন্নত কৰাৰ বাবে কেইবাটাও নতুন সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে, যাৰ ভিতৰত আছে কেমেৰা ছেটিংছ উন্নত কৰা, পৃষ্ঠভূমিত ভইচ নোট বজোৱা।

    • Share this:
    হোৱাটছএপে (WhatsApp) ইয়াৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অভিজ্ঞতা উন্নত কৰাৰ বাবে কেইবাটাও নতুন সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে, যাৰ ভিতৰত আছে কেমেৰা ছেটিংছ উন্নত কৰা, পৃষ্ঠভূমিত ভইচ নোট বজোৱা। এতিয়া কোম্পানীটোৱে নতুন আপডেটত ড্ৰয়িং টুল লৈ আহিছে। ইয়াত এটা নতুন পেঞ্চিল আইকন থাকিব যি ছবিখন ফৰৱাৰ্ড কৰাৰ আগতে ছবিখন আৰু ভিডিঅ'ত কিবা বনাব পাৰিব। যদিও হোৱাটছএপৰ ইতিমধ্যে এটা পেঞ্চিল সুবিধা আছে, নতুন আপডেট অহাৰ পিছত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এটা ডাঠ আৰু পাতল পেঞ্চিল পাব, যি অংকনৰ অভিজ্ঞতা সলনি কৰিব।

    আপুনি অদূৰ ভৱিষ্যতে এটা অস্পষ্ট ছবিৰ সঁজুলিও পাব। এই সুবিধাটো হোৱাটছএপ বিটা এণ্ড্ৰইড 2.22.3.5 আপডেটত দেখা যায়, কিন্তু ডিফল্ট আছিল। সুবিধাটো এতিয়াও বিকাশৰ পৰ্যায়ত আছে, আৰু সোনকালেই বিটা পৰীক্ষকৰ সৈতে পৰিচয় কৰাব পাৰি।

    ইয়াৰ উপৰিও, হোৱাটছএপ ডেস্কটপ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এটা নতুন চেট বুদবুদ ৰং পাব, যি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক ডাঠ মোড ব্যৱহাৰ কৰোঁতে এক নতুন গাঢ় নীলা ৰং প্ৰদান কৰিব। আপডেটটো উইণ্ডোচ আৰু मैकOS এপ্পৰ বাবে আহিব, যি হোৱাটছএপ বিটা ডেস্কটপ 2.2201.2.0 আপডেটত চেট বাবল সেউজীয়া কৰি তুলিব। চেট বাৰ আৰু পৃষ্ঠভূমিৰ ৰং সলনি হ'ব।

    নতিফিকেচন মেনেজ অপচন প্ৰাপ্ত কৰক
    দ্বিতীয় আপডেত হোৱাটছএপৰ আই.ও.এছ. ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে নতিফিকেচন ছেটিংছ পৰিচালনা কৰাৰ বিকল্প থাকিব, যি তেওঁলোকক অধিসূচনা প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ কোনটো চেট বা গ্ৰুপ চেট ছেট কৰিবলৈ অনুমতি দিব আৰু লগতে নতিফিকেচন ধ্বনি পৰিচালনা কৰিব।

    আপুনি হোৱাটছএপত বাৰ্তা প্ৰতিক্ৰিয়া টেবো পাব, যিয়ে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক কোনটো বাৰ্তাৰ প্ৰতি কি প্ৰতিক্ৰিয়া দেখুৱাব।

    প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কোম্পানীটোৱে দীৰ্ঘদিন ধৰি এই বাৰ্তা প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ওপৰত কাম কৰি আছে, যাৰ ফলত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে বাৰ্তাৰ প্ৰতি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰকাশ কৰিব পাৰে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ফেচবুক মেচেঞ্জাৰ বা ইনষ্টাগ্ৰামত যিদৰে কৰি আহিছে তেনেদৰেই ই কাম কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: