• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Washing Machine ব্যৱহাৰ কৰি ঘনে ঘনে কাপোৰ ধুলে পৰিৱেশৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে ! পৃথিৱীখন বচাবলৈ মেচিনত কাপোৰ কমকৈ ধোৱাৰ পৰামৰ্শ বিশেষজ্ঞৰ...

Washing Machine ব্যৱহাৰ কৰি ঘনে ঘনে কাপোৰ ধুলে পৰিৱেশৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে ! পৃথিৱীখন বচাবলৈ মেচিনত কাপোৰ কমকৈ ধোৱাৰ পৰামৰ্শ বিশেষজ্ঞৰ...

বিশেষজ্ঞসকলে শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰিছে যে ৱাছিং মেচিন ব্যৱহাৰ কৰি কাপোৰ ধোৱাটোৱে (washing clothes using washing machines) পৰিৱেশৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে (negative impact on the environment)। গ্ৰহটো বচাবলৈ আমি ৱাছিং মেচিনৰ ব্যৱহাৰ হ্ৰাস কৰিব লাগিব।

বিশেষজ্ঞসকলে শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰিছে যে ৱাছিং মেচিন ব্যৱহাৰ কৰি কাপোৰ ধোৱাটোৱে (washing clothes using washing machines) পৰিৱেশৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে (negative impact on the environment)। গ্ৰহটো বচাবলৈ আমি ৱাছিং মেচিনৰ ব্যৱহাৰ হ্ৰাস কৰিব লাগিব।

বিশেষজ্ঞসকলে শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰিছে যে ৱাছিং মেচিন ব্যৱহাৰ কৰি কাপোৰ ধোৱাটোৱে (washing clothes using washing machines) পৰিৱেশৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে (negative impact on the environment)। গ্ৰহটো বচাবলৈ আমি ৱাছিং মেচিনৰ ব্যৱহাৰ হ্ৰাস কৰিব লাগিব।

  • Share this:
বিশেষজ্ঞসকলে শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ কৰিছে যে ৱাছিং মেচিন ব্যৱহাৰ কৰি কাপোৰ ধোৱাটোৱে (washing clothes using washing machines) পৰিৱেশৰ ওপৰত নেতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাব পাৰে (negative impact on the environment)। গ্ৰহটো বচাবলৈ আমি ৱাছিং মেচিনৰ ব্যৱহাৰ হ্ৰাস কৰিব লাগিব আৰু ই আমাক অধিক শক্তি দক্ষ কৰি তুলিব, বিশেষজ্ঞসকলে পৰামৰ্শ দিয়ে।

চ'চাইটি অফ কেমিকেল ইণ্ডাষ্ট্ৰীৰ এক শেহতীয়া প্ৰতিবেদনে পৰামৰ্শ দিছিল যে বহুলোকে ৱাছিং মেচিন ব্যৱহাৰ কৰি প্ৰায়ে বা প্ৰায় প্ৰতিদিনে কাপোৰ ধোৱে, যি এক বৃহৎ পৰিৱেশগত প্ৰভাৱ পেলাইছে।

প্ৰতিবেদনত, বিশেষজ্ঞসকলে লোকসকলক পৰামৰ্শ দিছে যে তেওঁলোকে কিমান সঘনাই তেওঁলোকৰ কাপোৰ ধুব লাগে। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে জিন্স মাহত কেৱল এবাৰহে ধুব লাগে আৰু তাতকৈ বেছি নহয়, আনহাতে জাম্পাৰবোৰ পষেকত এবাৰ ধুব লাগে আৰু পায়জামা সপ্তাহত মাত্ৰ এবাৰ পৰিষ্কাৰ কৰিব লাগে।

ইফালে, আণ্ডাৰৱেৰ আৰু জিমৰ কাপোৰৰ দৰে দৈনিক লেতেৰা হোৱা কাপোৰবোৰ ধুব লাগে। প্ৰতিবেদনখনত আৰু কৈছে যে ৱাছিং মেচিন ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে প্ৰতিদিনে আণ্ডাৰৱেৰ কেৱল হাতেৰে ধুব পাৰি।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি