• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Twitter: সলনি হৈছে টুইটাৰ! ভিডিঅ'ৰ পৰা ফটো পোষ্টলৈ এটা ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন, নতুন নিয়মবোৰ জানক

Twitter: সলনি হৈছে টুইটাৰ! ভিডিঅ'ৰ পৰা ফটো পোষ্টলৈ এটা ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন, নতুন নিয়মবোৰ জানক

Twitter : আপুনি এটা টুইটতেই ফটো আৰু ভিডিঅ' পোষ্ট কৰিব পাৰিব ! টুইটাৰত কি কি  সলনি হ'ব  সকলো বিৱৰণ জানো আহক !

Twitter : আপুনি এটা টুইটতেই ফটো আৰু ভিডিঅ' পোষ্ট কৰিব পাৰিব ! টুইটাৰত কি কি  সলনি হ'ব  সকলো বিৱৰণ জানো আহক !

Twitter : আপুনি এটা টুইটতেই ফটো আৰু ভিডিঅ' পোষ্ট কৰিব পাৰিব ! টুইটাৰত কি কি  সলনি হ'ব  সকলো বিৱৰণ জানো আহক !

  • Share this:
কেইদিনমান আগতে এলন মাস্কে (Elon Musk) জনপ্ৰিয় মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰ ক্ৰয় কৰিছিল। তেতিয়াৰ পৰা এইটো বাতৰি হৈ আহিছে যে টুইটাৰে বহুতো নতুন সুবিধা আনিবলৈ গৈ আছে।  9to5Googleৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি টুইটাৰৰ বিভিন্ন নতুন সুবিধাৰ কাম ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে ।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, টুইটাৰে অতি সোনকালে এটা নতুন সুবিধা মুকলি কৰিব পাৰে। এই নতুন সুবিধাৰ জৰিয়তে ছবি আৰু ভিডিঅ'বোৰ এটা টুইটত পোষ্ট কৰিব পাৰি। যোৱা কেইসপ্তাহমানৰ পৰা টুইটাৰৰ নতুন সম্পাদনা বুটামৰ বিষয়ে বাতৰি ওলাইছে।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, টুইটাৰে ইয়াৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ সুবিধাৰ সৈতে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা অব্যাহত ৰাখিছে। নতুন সুবিধাটো অতি সোনকালে টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে মুকলি কৰা হ'ব। যদিও কোম্পানীটোৱে এতিয়ালৈকে সঠিক তাৰিখ ঘোষণা কৰা নাই । প্ৰতিবেদন অনুসৰি টুইটাৰৰ নতুন সুবিধা অতি সোনকালে মুকলি কৰা হ'ব পাৰে। ইয়াৰ ভিতৰত  প্ৰথমে মুকলি কৰা হৈছে টুইটাৰত ছবি আৰু ভিডিঅ' পোষ্ট কৰাৰ বিশেষত্ব। ফটো আৰু ভিডিঅ'বোৰ এটা টুইটৰ জৰিয়তে পোষ্ট কৰিব পাৰি।

9to5Googleৰ পাৰ্টনাৰ ডেভলোপাৰ ডিলান ৰাউছেলে (Dylan Roussel) টুইটাৰৰ এটা নতুন সুবিধা বিচাৰি পাইছে, যিটো ভৱিষ্যতে টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে মুকলি কৰা হ'ব। প্ৰতিবেদন অনুসৰি টুইটাৰে স্থিতি সুবিধাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে। এই সুবিধাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে আনৰ স্থিতি চাব পাৰে। একে সময়তে, আপুনি তাত যোগদান কৰিব পাৰে আৰু আপুনি ইয়াক চাব পাৰে।

টুইটাৰৰ আটাইতকৈ আকৰ্ষণীয় সুবিধাটো তেওঁলোকৰ নতুন সুবিধা হ'বলৈ গৈ আছে। ইয়াৰ জৰিয়তে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে মাত্ৰ এটা টুইটৰ জৰিয়তে ফটো আৰু ভিডিঅ' দুয়োটা পোষ্ট কৰিব পাৰে। বৰ্তমান সংবাদ মাধ্যমৰ ক্ষেত্ৰত এটা টুইটত চাৰিখন ছবি আৰু এটা ভিডিঅ' পোষ্ট কৰিব পাৰি। অৱশ্যে, এইটো শুনা গৈছে যে টুইটাৰৰ নতুন সুবিধাৰ জৰিয়তে অধিক মিডিয়া ফাইল যোগ কৰিব পাৰি।

এই নতুন সুবিধাৰ উপৰি আন এটা সুবিধাও ঘোষণা কৰিছে। টুইটাৰত সেই সুবিধাটোৰ নাম হৈছে এৱাৰ্ড ফিচাৰ। যদিও নতুন সুবিধাটোৰ বিষয়ে বিতংভাৱে একো জনা নাযায়, এয়া জনা যায় যে টুইটাৰে এই সুবিধাটো আনিবলৈ গৈ আছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, টুইটাৰে অনাগত দিনত যিধৰণৰ নতুন সুবিধা মুকলি কৰিবলৈ গৈ আছে, সিয়ে সামাজিক মাধ্যমটোক এটা বিশেষ ৰূপত উপস্থাপন কৰিব।
Published by:Gautam Barman
First published: