মুখ্যপৃষ্ঠা »খবৰ »প্ৰযুক্তি »iQOO Neo 6 ক্ৰয় কৰাৰ শীৰ্ষ ৫টা কাৰণ, কিয় আপুনি ইয়াক ক্ৰয় কৰা উচিত বুলি বিবেচিত হ'ব পাৰে

iQOO Neo 6 ক্ৰয় কৰাৰ শীৰ্ষ ৫টা কাৰণ, কিয় আপুনি ইয়াক ক্ৰয় কৰা উচিত বুলি বিবেচিত হ'ব পাৰে

ইয়াক '30 হাজাৰৰ তলৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী ফোন' বুলি অভিহিত কৰা হৈছে আৰু ইয়াৰ কাৰণসমূহ যুক্তিপূৰ্ণ।

ইয়াক '30 হাজাৰৰ তলৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী ফোন' বুলি অভিহিত কৰা হৈছে আৰু ইয়াৰ কাৰণসমূহ যুক্তিপূৰ্ণ।

ইয়াক '30 হাজাৰৰ তলৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী ফোন' বুলি অভিহিত কৰা হৈছে আৰু ইয়াৰ কাৰণসমূহ যুক্তিপূৰ্ণ।

  • Share this:
যোৱা বছৰ যদি মই আপোনাক কলোঁহেঁতেন যে আপুনি এটা ফ্লেগশ্বিপ SoC, 12 GB RAM, 360 Hz টাচ ৰেচপন্সৰ সৈতে 6.62 inch 120 Hz এম'লেড ডিচপ্লে, অত্যাধুনিক প্ৰযুক্তিৰ লিকুইড কুলিং, এটা বৃহৎ 64 MP কেমেৰা আৰু এটা অবিশ্বাস্যভাৱে দ্ৰুত চাৰ্জাৰৰ সৈতে এটা স্মাৰ্টফোন 30,000 টকাৰ তলত ক্ৰয় কৰিব পাৰে পাৰে তেনেহ'লে আপুনি ভাবিলেহেঁতেন যে কথাটো মিছা।

পিছে এইয়া 2022 আৰু মই আপোনালোকৰ সৈতে ধেমালি কৰা নাই, কিয়নো iQOO-য়ে ইয়াৰ নতুন Neo 6 স্মাৰ্টফোনৰ জৰিয়তে ঠিক সেইসমূহ সুবিধাই আপোনালোকলৈ আগবঢ়াইছে। আৰু তেওঁলোকে ইয়াক সকলোবোৰ গুণাগুণলৈ চাই 30,000 টকাৰ তলৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী ফোন বুলি অভিহিত কৰিছে। মুকলি কৰাৰ সময়ত আপুনি ফোনটো 25,999 টকাৰ কাৰ্যকৰী মূল্যত লাভ কৰিব পাৰিব।

যদি আজিয়েই এটা ক্ৰয় কৰাৰ বাবে সেইটো পৰ্যাপ্ত কাৰণ নহয় তেনেহ'লে ইয়াত iQOO Neo 6 ক্ৰয় কৰাৰ আৰু পাঁচটা কাৰণ আছে।

ই শক্তিশালী

iQOO Neo 6 শক্তিশালী Snapdragon 870 5G SoC-ৰ দ্বাৰা চালিত। এই চিপটো যেতিয়া 36,907 mm2 কেচকেড কুলিং চিষ্টেমৰ সৈতে লগ লগোৱা হয় তেতিয়া AnTuTu-ত 740,000+ নম্বৰ প্ৰাপ্ত কৰে!

ইয়াৰ উপৰিও আপুনি 12 GB লৈকে RAM আৰু 4 GB-ৰ সম্প্ৰসাৰিত RAM প্ৰাপ্ত কৰিব। যাৰ ফলত আপুনি যিমানেই মাল্টি-টাস্ক নকৰক কিয় আপুনি ফোনটোৰ পৰা দ্ৰুত কৰ্মদক্ষতা লাভ কৰিব।

ফোনটোৰ আৰু আন বহুতো সুবিধা আছে। ফোনটোৰ এই সকলোবোৰ শক্তিৰ ফলত iQOO Neo 6-য়ে শীঘ্ৰেই এটা OTA আপডেটৰ জৰিয়তে BGMI-ত 90 FPS সমৰ্থন কৰিব। আৰু এই ফোনটো হৈছে BMPS (বেটেলগ্ৰাউণ্ডচ ম'বাইল ইণ্ডিয়া প্ৰ' চিৰিজ)-ৰ অফিচিয়েল স্মাৰ্টফোন।

আপুনি সেই SoC খনৰ পৰা সৰ্বাধিক লাভ পোৱাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ iQOO-য়ে Neo 6-ক 6.62 inch, 120 Hz E4 এম'লেড ডিচপ্লেৰে সজ্জিত কৰিছে। এই ডিচপ্লেত চকু-অনুকূল বৈশিষ্ট্য আছে আৰু ই কম শক্তি খৰছ কৰে, নীলা-পোহৰ 6.5% হ্ৰাস কৰে আৰু E3 ডিচপ্লেৰ তুলনাত 30% কম শক্তি ব্যৱহাৰ কৰে। ই সৰ্বোচ্চ উজ্জ্বলতাৰ 1,300 nit-ত উপনীত হ'ব পাৰে আৰু Netflix HDR 10 সমৰ্থন কৰে আৰু লগতে অন্যান্য সুসংগত এপ আৰু গেমত HDR10+ লৈকে সমৰ্থন কৰে।

গেমিংত সহায় কৰিবলৈ iQOO-ৰ প্ৰযুক্তিয়ে 1,200 Hz তাৎক্ষণিক আৰু 360 Hz টাচ চেম্পলিং ৰেট সক্ষম কৰে। অৰ্থাৎ যেতিয়া আপুনি অলপ পলম হোৱাৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে স্ক্ৰীণখন স্পৰ্শ কৰে, বা যেতিয়া আপুনি গেমিং কৰোঁতে নিৰন্তৰভাৱে স্ক্ৰীণখন ব্যৱহাৰ কৰি থাকে তেতিয়াও স্ক্ৰীণখনে সঁহাৰি দিয়াত কোনোমতে পিছ পৰি নাথাকে। স্পৰ্শ চিনাক্ত কৰাৰ ক্ষেত্ৰতো এই স্ক্ৰীণখন অতি সঠিক হয়।

গেমিঙৰ অভিজ্ঞতাত সম্পূর্ণতা আনিবলৈ, এক বহল শব্দৰ স্তৰৰ বাবে এটা ডুৱেল ষ্টিৰিঅ' স্পীকাৰ ছেটআপ আৰু X-এক্সিছ ৰৈখিক মটৰ আধাৰিত হেপ্টিক ছিষ্টেমৰ সৈতে 4D গেম ভাইব্ৰেচন প্ৰণালী ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে যি অবিশ্বাস্যভাৱে ত্ৰুটিহীন। 

ই দেখিবলৈ ধুনীয়া

এই ফোনটো যিমানে ভাল কৰ্মদক্ষ সিমানেই দেখিবলৈকো ধুনীয়া। ডিজাইনটো হৈছে এটা সৰল, সুন্দৰ গ্লাচৰ শ্লেব (সন্মুখৰ পিনে) আৰু প্লাষ্টিক যি 'ডাৰ্ক ন'ভা' আৰু 'চাইবাৰ ৰেজ' ৰঙৰ ট'নত সুন্দৰভাৱে নিৰ্মান কৰা হৈছে।

পিছফালৰ কেমেৰাৰ অংশটো মসৃণভাৱে ওখ কৰা হৈছে আৰু ই ফোনটোৰ সামগ্ৰিক সৌন্দৰ্য ভালদৰে পৰিপূৰ্ণ কৰি তোলে।

8.54 mm-ত ফোনটো যথেষ্ট পাতল আৰু সুৰক্ষাৰ বাবে Schott Xensation UP গ্লাছৰ সৈতে 6.62 inch ৰ ডিচপ্লে সংযোগ কৰা স্বত্বেও ইয়াৰ ওজন কেৱল 190g। 

ইয়াৰ বেটাৰী গোটেই দিনজুৰি চলে...

এই সকলো শক্তিশালী উপাদানে বেটাৰীৰ ওপৰত চাপ পেলোৱাটো নিশ্চিত, নহয়নে? ঠিক আছে হয়, কিন্তু আপুনি 4,700 mAh বেটাৰীও লাভ কৰিব, আৰু SD870 SoC খন 7 nm প্ৰক্ৰিয়াত নিৰ্মাণ কৰা হৈছে আৰু E4 ডিচপ্লে খনে ইমান কম শক্তি ব্যৱহাৰ কৰে যে আনকি আপুনি গেম খেলিলেও ই গোটেই দিনটোৰ বাবে বেটাৰী জীৱনৰ নিশ্চয়তা প্ৰদান কৰে।

... আৰু দ্ৰুত-চাৰ্জিং

যদি আপোনাৰ বেটাৰীৰ চার্জ শেষ হৈ যায় তেনেহ'লে এই 30,000 টকাৰ স্মাৰ্টফোনটো 80 W চাৰ্জাৰৰ সৈতে সংলগ্ন হৈ আহিছে! এইটো বেছিভাগ আল্ট্ৰাবুকৰ সৈতে সংলগ্ন হৈ অহা চাৰ্জাৰৰ তুলনাত অধিক শক্তিশালী।

iQOO-য়ে দাবী কৰে যে 80 W ফ্লাছচাৰ্জ প্ৰযুক্তিয়ে মাত্ৰ 12 minute ত বেটাৰী 50% লৈ চার্জ কৰিব পাৰে আৰু সম্পূৰ্ণ চাৰ্জ হ'বলৈ মাত্ৰ 32 minute ৰ প্ৰয়োজন হয়। ফোনটোৱে এইটো কাৰ্য্য সংঘটিত কৰিবলৈ চিংগল-IC ডুৱেল চেল ডিজাইন ব্যৱহাৰ কৰে।

ইয়াত এটা উৎকৃষ্ট কেমেৰা প্ৰণালী আছে

আমি অৱশেষত কেমেৰা প্ৰণালীলৈ আহো। আন একো নহ'লেও iQOO Neo 6-ৰ কেমেৰা প্ৰণালীটো বাকী ফোনটোৰ দৰেই আকৰ্ষণীয় হয়। আপুনি পিছফালে মুঠ তিনিটা কেমেৰা পায়, যাৰ ভিতৰত আছে 64 MP OIS প্ৰাইমেৰি কেমেৰা, 8 MP আল্ট্ৰা-ৱাইড আৰু এটা 2 MP মেক্ৰ' কেমেৰা। সন্মুখৰ ফালে আপুনি এটা স্থিৰ ফ'কাচৰ 16 MP ৰ কেমেৰা পাব।

মুখ্য কেমেৰাটোৱে এটা GW1P চেন্সৰ ব্যৱহাৰ কৰে আৰু OIS সমৰ্থন কৰে। ইয়াত নয়জ হ্ৰাস কৰি আৰু দ্ৰুত শ্বাটাৰ গতি ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অনুমতি দি নিম্ন-পোহৰত উৎকৃষ্ট প্ৰদৰ্শন সক্ষম কৰিবলৈ এক ডাঙৰ F1.89 এপাৰচাৰ আছে। 8 MP ৱাইড-এংগলে 116° ফিল্ড-অফ-ভিউ চম্ভালিব পাৰে।

এই বিৱৰণসমূহৰ দ্বাৰা বিচাৰ কৰিলে iQOO Neo 6 নিশ্চিতভাৱে এক মনোগ্ৰাহী ফোন। বিশেষকৈ যদিহে আপুনি এজন গেমাৰ হয় যিয়ে তেওঁলোকৰ সম্প্ৰসাৰিত গেমিং চেছনৰ বাবে শক্তিশালী, স্থিৰ কৰ্মদক্ষতাৰ আশা কৰে।

iQOO Neo 6  Amazon-29,999 টকাত উপলব্ধ, কিন্তু আপুনি এক্সচেঞ্জ অফাৰৰ পিছত ইয়াক 26,999 টকাৰ কাৰ্যকৰী মূল্যত লাভ কৰিব পাৰে। 

এই প্ৰবন্ধটো iQOO-ৰ হৈ Studio18 ৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত হৈছে।

শেহতীয়া বাতৰি