• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • এতিয়া আপুনি নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ চলাব পাৰে, এইটো এটা অতি সহজ উপায় ...

এতিয়া আপুনি নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ চলাব পাৰে, এইটো এটা অতি সহজ উপায় ...

নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ চলাবলৈ, আপুনি এটা ভাৰ্চুৱেল নম্বৰ ল'ব লাগিব। ভাৰ্চুৱেল নম্বৰৰ সৈতে, আপুনি কাকো আপোনাৰ নম্বৰ জনোৱা অবিহনে সহজে হোৱাটছএপ চলাব পাৰে।

নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ চলাবলৈ, আপুনি এটা ভাৰ্চুৱেল নম্বৰ ল'ব লাগিব। ভাৰ্চুৱেল নম্বৰৰ সৈতে, আপুনি কাকো আপোনাৰ নম্বৰ জনোৱা অবিহনে সহজে হোৱাটছএপ চলাব পাৰে।

নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ চলাবলৈ, আপুনি এটা ভাৰ্চুৱেল নম্বৰ ল'ব লাগিব। ভাৰ্চুৱেল নম্বৰৰ সৈতে, আপুনি কাকো আপোনাৰ নম্বৰ জনোৱা অবিহনে সহজে হোৱাটছএপ চলাব পাৰে।

  • Share this:
বেছিভাগ মানুহে চেটিঙৰ বাবে হোৱাটছএপ ব্যৱহাৰ কৰে। হোৱাটছএপৰ বাবে এটা মোবাইল নম্বৰ থকাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। কিন্তু এনে বহুতো লোক আছে যিয়ে তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত ম'বাইল নম্বৰ কাকো ক'ব নিবিচাৰে আৰু আন এটা নম্বৰৰ পৰা হোৱাটছএপ একাউণ্ট এটা সৃষ্টি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব নিবিচাৰে। আজি আমি আপোনাক এটা নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ কেনেদৰে চলাব লাগে সেই বিষয়ে কৈআছো।

প্ৰায়ে বহুলোকে কাকো তেওঁলোকৰ নম্বৰ দেখুওৱা অবিহনে হোৱাটছএপ চলাব বিচাৰে। যদি আপুনিও এইটো কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি ইয়াক অতি সহজে কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আমি আপোনাক কোৱা পদ্ধতিবোৰ আপুনি অনুসৰণ কৰিব লাগিব। গতিকে ইয়াৰ পথটো জানো আহক।

নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ চলাবলৈ, আপুনি এটা ভাৰ্চুৱেল নম্বৰ ল'ব লাগিব। ভাৰ্চুৱেল নম্বৰৰ সৈতে, আপুনি কাকো আপোনাৰ নম্বৰ জনোৱা অবিহনে সহজে হোৱাটছএপ চলাব পাৰে।

নম্বৰ অবিহনে হোৱাটছএপ কেনেদৰে চলাব লাগে

>> প্ৰথমে, প্লে ষ্টোৰৰ পৰা বিনামূলীয়াকৈ Text Now নামৰ এপ্প এটা ডাউনলোড কৰক।
>> একাউণ্ট এটা সৃষ্টি কৰি Text Nowত লগ ইন কৰক।
>> আপুনি তেতিয়া আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য আৰু কানাডাত অৱস্থিত পাঁচটা বিনামূলীয়া ফোন নম্বৰৰ এখন তালিকা পাব।
>> আপুনি আপোনাৰ পচন্দৰ যিকোনো সংখ্যা বাছনি কৰিব পাৰে। এই ভাৰ্চুৱেল নম্বৰৰ সৈতে, আপুনি ইণ্টাৰনেটত কল আৰু মেচেজ কৰিব পাৰে।
>> তাৰ পিছত হোৱাটছএপ ডাউনলোড কৰক আৰু পঞ্জীয়ন কৰোঁতে, আপুনি তাত বাছনি কৰা ভাৰ্চুৱেল নম্বৰটো প্ৰবিষ্ট কৰক।
>> আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য বা কানাডাৰ  নিয়ন্ত্ৰণ কোড প্ৰবিষ্ট কৰক। মনত ৰাখিব যে টেক্সট নাও এপ্পটো পৃষ্ঠভূমিত অন কৰি ৰাখক।
>> আপোনাক এই ভাৰ্চুৱেল ফোন নম্বৰত সুৰক্ষা অ'টিপিৰ বাৰ্তা দিয়া নহ'ব।
>>, অ'টিপি সময় শেষ হোৱাৰ পিছত, কল মি বুটামত টেপ কৰক।
>> আপুনি লগে লগে টেক্সট নাও এপ্পত এটা মিছকল পাব আৰু টেক্সটনাও এপ্পৰ ভিতৰত আপোনাৰ ভইচ মেইলত এটা নতুন বাৰ্তা পপ আপ হ'ব।
>> এইটো এটা অডিঅ' বাৰ্তা হ'ব। হোৱাটছএপৰ প্ৰমাণীকৰণ কোড জানিবলৈ ইয়াক শুনিব।
>> হোৱাটছএপত এই কোডটো প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু আগবাঢ়ি যাওক।  আপোনাৰ একাউণ্ট সৃষ্টি কৰা হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি