உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • ১১ মে'ত মুকলি হ'ব নতুন TATA Nexon EV , এবাৰ চাৰ্জত ৪০০ কিলোমিটাৰলৈ দৌৰিব ...

    ১১ মে'ত মুকলি হ'ব নতুন TATA Nexon EV , এবাৰ চাৰ্জত ৪০০ কিলোমিটাৰলৈ দৌৰিব ...

    Tata Nexon EV Facelift 2022: বৈদ্যুতিক গাড়ীৰ পৃথিৱীত ধুমধাম কৰা টাটা মটৰ্ছৰ নেক্সন ইভিক এতিয়া এক নতুন ৰূপ আৰু নতুন অৱতাৰত দেখা যাব। কোম্পানীটোৱে ১১ মে'ত নেক্সন ইভি-ৰ দীৰ্ঘ-দূৰত্বৰ সংস্কৰণ মুকলি কৰাৰ কথা আছে।

    Tata Nexon EV Facelift 2022: বৈদ্যুতিক গাড়ীৰ পৃথিৱীত ধুমধাম কৰা টাটা মটৰ্ছৰ নেক্সন ইভিক এতিয়া এক নতুন ৰূপ আৰু নতুন অৱতাৰত দেখা যাব। কোম্পানীটোৱে ১১ মে'ত নেক্সন ইভি-ৰ দীৰ্ঘ-দূৰত্বৰ সংস্কৰণ মুকলি কৰাৰ কথা আছে।

    Tata Nexon EV Facelift 2022: বৈদ্যুতিক গাড়ীৰ পৃথিৱীত ধুমধাম কৰা টাটা মটৰ্ছৰ নেক্সন ইভিক এতিয়া এক নতুন ৰূপ আৰু নতুন অৱতাৰত দেখা যাব। কোম্পানীটোৱে ১১ মে'ত নেক্সন ইভি-ৰ দীৰ্ঘ-দূৰত্বৰ সংস্কৰণ মুকলি কৰাৰ কথা আছে।

    • Share this:
    Tata Nexon EV Facelift 2022: বৈদ্যুতিক গাড়ীৰ পৃথিৱীত ধুমধাম কৰা টাটা মটৰ্ছৰ নেক্সন ইভিক এতিয়া এক নতুন ৰূপ আৰু নতুন অৱতাৰত দেখা যাব। কোম্পানীটোৱে ১১ মে'ত নেক্সন ইভি-ৰ দীৰ্ঘ-দূৰত্বৰ সংস্কৰণ মুকলি কৰাৰ কথা আছে। নতুন নেক্সন ইভি-য়ে এটা ডাঙৰ বেটাৰী পেক পাব, যাৰ সহায়ত ইয়াৰ পৰিসৰ ৪০০ কিলোমিটাৰ লৈকে হ'ব পাৰে।

    ২০২২ টাটা নেক্সন ইভিৰ বেটাৰী পেক এতিয়া আগৰ তুলনাত ১০ কিলোৱাটৰ অধিক হ'ব। নতুন গাড়ীখনে এতিয়া ৪০ কিলোৱাট-আৰ বেটাৰী পেক পাব। বৰ্তমান মডেলটোৰ বেটাৰী পেকটো ৩০.২ কিলোৱাট ক্ষমতাৰ। বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে ডাঙৰ বেটাৰী পেকৰ বাবে, ইয়াৰ বুট স্থান হ্ৰাস হ'ব পাৰে।

    আগতকৈ অধিক শক্তিশালী
    টাটা নেক্সন ইভি ফেচলিফ্টত এটা ডাঙৰ বেটাৰী পেকৰ সৈতে অধিক শক্তিশালী ৬.৬ কিলোৱাট এচি চাৰ্জাৰ থাকিব পাৰে। ইয়াৰ সহায়ত, আপুনি গাড়ীখন ঘৰত চাৰ্জ কৰিব পাৰিব। এইটো দাবী কৰা হৈছে যে এই চাৰ্জাৰে বেটাৰীটো ৫ ঘণ্টাৰ ভিতৰত সম্পূৰ্ণৰূপে চাৰ্জ কৰিব। ইভি-ৰ নতুন আপডেটত, ইয়াৰ পৰিসৰ ৪০০ কিলোমিটাৰ লৈকে যাব পাৰে। বৰ্তমানৰ মডেলটোত ৩.৩ কিলোৱাট এচি চাৰ্জাৰ আছে, যি বেটাৰি চাৰ্জ কৰিবলৈ প্ৰায় ১০ ঘণ্টা সময় লয়।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: