• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Jioৰ নতুন All-in-One Plan, কম টকাতে পাব আনলিমিটেড কল আৰু প্ৰতিদিনে 2GB ডাটা

Jioৰ নতুন All-in-One Plan, কম টকাতে পাব আনলিমিটেড কল আৰু প্ৰতিদিনে 2GB ডাটা

জিঅ’ই অহা বছৰ মুকলি কৰিব মেড ইন ইণ্ডিয়া 5G সেৱা- ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজৰ ৪৩ সংখ্যক এ জি এমত অধ্যক্ষ মুকেশ আম্বানীয়ে সকলো বিনিয়োগকাৰীকে স্বাগতম জনায়। চেয়াৰমেন মুকেশ আম্বানীয়ে কয় যে, জিঅ’ই ইতিমধ্যে তৈয়াৰ কৰিলে মেড ইন ইণ্ডিয়া 5G চলুশ্যন। যি ভাৰতবৰ্ষত ৱৰ্ল্ড ক্লাচ 5G সেৱা প্ৰদান কৰিব। মুকেশ আম্বানীয়ে জিঅ’ৰ 5G চলুশ্যনক আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰতৰ অংশ হিচাপে ঘোষণা কৰে। অহা বছৰৰ পৰা আৰম্ভ হ’বলগীয়া এই সেৱা ১০০ শতাংশই মেড ইন ইণ্ডিয়া হ’ব।

জিঅ’ই অহা বছৰ মুকলি কৰিব মেড ইন ইণ্ডিয়া 5G সেৱা- ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজৰ ৪৩ সংখ্যক এ জি এমত অধ্যক্ষ মুকেশ আম্বানীয়ে সকলো বিনিয়োগকাৰীকে স্বাগতম জনায়। চেয়াৰমেন মুকেশ আম্বানীয়ে কয় যে, জিঅ’ই ইতিমধ্যে তৈয়াৰ কৰিলে মেড ইন ইণ্ডিয়া 5G চলুশ্যন। যি ভাৰতবৰ্ষত ৱৰ্ল্ড ক্লাচ 5G সেৱা প্ৰদান কৰিব। মুকেশ আম্বানীয়ে জিঅ’ৰ 5G চলুশ্যনক আত্মনিৰ্ভৰ ভাৰতৰ অংশ হিচাপে ঘোষণা কৰে। অহা বছৰৰ পৰা আৰম্ভ হ’বলগীয়া এই সেৱা ১০০ শতাংশই মেড ইন ইণ্ডিয়া হ’ব।

ৰিলায়েঞ্চ জিঅ’ৰ নতুন প্লেন পুৰণি ২ জিবি ডেইলী প্লেনৰ তুলনাত সুলভ। উদাহৰণস্বৰূপে বৰ্তমান তিনি মাহৰ ২ জিবি ডাটাৰ প্লেন ৪৪৮ৰ সলনি ৪৪৪ টকাত দিয়া হৈছে।

  • Share this:
    ৰিলায়েঞ্চ জিঅ’ই সোমবাৰে ঘোষণা কৰিছে All-in-One Plan। এই প্লেন অনুসৰি গ্ৰাহকে পূৰ্বৰ তুলনাত অধিক ডাটা আৰু কলিঙৰ সুবিধা লাভ কৰিব। ইয়াৰ বাবে জিঅ’ই তিনিটা নতুন প্লেন আৰম্ভ কৰিছে। প্ৰথম প্লেন ২২২ টকাৰ, দ্বিতীয় প্লেন ৩৩৩ টকাৰ আৰু তৃতীয় প্লেন ৪৪৪ টকাৰ।

    ২২২ টকাত গ্ৰাহকে দৈনিক ২ জিবি ডাটাৰ লগতে জিঅ’–টু–জিঅ’ নেটৱৰ্কত আনলিমিটেড কলিঙৰ সুবিধা লাভ কৰিব। ২২২ টকাত এমাহৰ বাবে গ্ৰাহকে পাব এই সুবিধা কিন্তু জিঅ’ৰ পৰা আন নেটৱৰ্কৰ নম্বৰত ফোন কৰাৰ বাবে অতিৰিক্ত ১০০০ মিনিট লাভ কৰিব। ৩৩৩ টকাৰ প্লেন অনুসৰি গ্ৰাহকে একেই সুবিধা পাব যদিও ইয়াৰ ভেলিডিটি হ’ব ২ মাহ। আনহাতে, ৪৪৪ টকাৰ প্লেনত গ্ৰাহকে তিনি মাহৰ ভেলিডিটি লাভ কৰিব। উল্লেখযোগ্য যে ইয়াৰ উপৰি ১১১ টকা ৰিচাৰ্জ কৰিলে এমাহৰ বাবে অতিৰিক্ত সেৱা লাভ কৰিব।

    জিঅ’ৰ এই নতুন প্লেন পুৰণি ১.৫ জিবি প্লেনৰে আপগ্ৰেডেড প্লেন। জিঅ’ৰ মতে, এই প্লেনত অতিৰিক্ত ডাটাৰ সৈতে ফ্ৰী ১০০০ IUC মিনিট লাভ কৰিব। যদি গ্ৰাহকে বেলেগকৈ IUC কাৰ্ড কিনে তেন্তে ইয়াৰ মূল্য হ’ব ৮০ টকা।



    ৰিলায়েঞ্চ জিঅ’ৰ নতুন প্লেন পুৰণি ২ জিবি ডেইলী প্লেনৰ তুলনাত সুলভ। উদাহৰণস্বৰূপে বৰ্তমান তিনি মাহৰ ২ জিবি ডাটাৰ প্লেন ৪৪৮ৰ সলনি ৪৪৪ টকাত দিয়া হৈছে। লগতে দিয়া হৈছে ১০০০ মিনিট অতিৰিক্ত। আনহাতে, ২ মাহৰ প্লেন এতিয়া ২২২ টকাৰ হ’ল, যিটো পূৰ্বে আছিল ৩৯৬ টকাৰ।

    NEWS18 অসম সকলো খবৰ সকলোতকৈ আগত। প্ৰতি মুহূৰ্তৰ খবৰ পাবলৈ YouTube Facebook আৰু Twitter ত আমাক ফল’ কৰক।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published:

    শেহতীয়া বাতৰি