உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • Ola E-Scooter: জুই লগা ঘটনা বৃদ্ধি হোৱাৰ পিছতে ডাঙৰ পদক্ষেপ ল'লে Olaই, ১৪৪১ খন বৈদ্যুতিক স্কুটাৰ উভতাই ল'ব কোম্পানীটোৱে

    Ola E-Scooter: জুই লগা ঘটনা বৃদ্ধি হোৱাৰ পিছতে ডাঙৰ পদক্ষেপ ল'লে Olaই, ১৪৪১ খন বৈদ্যুতিক স্কুটাৰ উভতাই ল'ব কোম্পানীটোৱে

    Ola E-Scooter: ওলাই কয় যে ই স্কুটাৰৰ বেটাৰী আৰু অন্যান্য উপাদান পৰীক্ষা কৰিবলৈ ১৪৪১ খন স্কুটাৰ উভতাই বিচাৰিছে।

    Ola E-Scooter: ওলাই কয় যে ই স্কুটাৰৰ বেটাৰী আৰু অন্যান্য উপাদান পৰীক্ষা কৰিবলৈ ১৪৪১ খন স্কুটাৰ উভতাই বিচাৰিছে।

    Ola E-Scooter: ওলাই কয় যে ই স্কুটাৰৰ বেটাৰী আৰু অন্যান্য উপাদান পৰীক্ষা কৰিবলৈ ১৪৪১ খন স্কুটাৰ উভতাই বিচাৰিছে।

    • Share this:
    কেইমাহমান আগতে ধুমধামেৰে মুকলি কৰাৰ পিছত, Olaই এতিয়া বজাৰৰ পৰা ১৪৪১ ইউনিট বৈদ্যুতিক স্কুটাৰ (E-Scooter) উভতাই নিব ওলাইছে। ২৬ মাৰ্চত পুনেত এখন ওলা স্কুটাৰত অগ্নিকাণ্ডৰ ঘটনা সন্দৰ্ভত কোম্পানীটোৱে কয় যে ঘটনাটোৰ তদন্ত এতিয়াও চলি আছে। প্ৰাৰম্ভিক অনুসন্ধানত এইটো এটা বেলেগ ধৰণৰ ঘটনা আছিল বুলি ওলাই প্ৰকাশ কৰিছে। ইয়াৰ আগতে, বৈদ্যুতিক স্কুটাৰ নিৰ্মাতা ওকিনাৱা (Okinawa) অটোটেকেও জুই লগা ঘটনাৰ পিছত ইয়াৰ ৩,২১৫খন বাহন উভতাই লৈছিল।

    ওলাই কয় যে ই স্কুটাৰৰ বেটাৰী আৰু অন্যান্য উপাদান পৰীক্ষা কৰিবলৈ ১৪৪১ খন স্কুটাৰ উভতাই বিচাৰিছে। কোম্পানীটোৱে কয় যে এই স্কুটাৰবোৰ কোম্পানীৰ সেৱা অভিযন্তাসকলৰ দ্বাৰা অনুসন্ধান কৰা হ'ব। ই বেটাৰী প্ৰণালী, তাপ প্ৰণালীৰ লগতে সুৰক্ষা প্ৰণালীও পৰীক্ষা কৰিব। ওলা ইলেক্ট্ৰিকে কয় যে ইয়াৰ বেটাৰী প্ৰণালীয়ে ভাৰতৰ বাবে শেহতীয়া প্ৰস্তাৱিত মানক এআইএছ ১৫৬ পূৰণ কৰে আৰু ইয়াৰ বেটাৰী প্ৰণালী ইউৰোপীয় মানক ইচিই ১৩৬ অনুসৰি হয়।

    শেহতীয়াকৈ দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত বৈদ্যুতিক দুচকীয়া বাহনত জুই লগাৰ কেইবাটাও ঘটনা সংঘটিত হৈছে। এইটোৱে কোম্পানীবোৰক তেওঁলোকৰ বাহনবোৰ ঘূৰাই ল'বলৈ বাধ্য কৰিছে। ওকিনাৱা অটোটেকৰ লগতে, পিউৰ ইভি (Pure EV)য়ে প্ৰায় 2,000 বৈদ্যুতিক স্কুটাৰ ঘূৰাই লৈছিল।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: