உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • WhatsApp Payত এতিয়াৰ পৰা নতুন নিয়ম আৰম্ভ! নাথাকিব জালিয়াতিৰ ভয়!

    WhatsApp Payত এতিয়াৰ পৰা নতুন নিয়ম আৰম্ভ! নাথাকিব জালিয়াতিৰ ভয়!

    WhatsApp Pay : এই নতুন প্ৰণালীটো NPCI দ্বাৰা স্থাপন কৰা হৈছে। বহুসময়ত, দেখা যায় যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে UPI প্লেটফৰ্মত তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত নামৰ সলনি বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ নাম ব্যৱহাৰ কৰে।

    WhatsApp Pay : এই নতুন প্ৰণালীটো NPCI দ্বাৰা স্থাপন কৰা হৈছে। বহুসময়ত, দেখা যায় যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে UPI প্লেটফৰ্মত তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত নামৰ সলনি বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ নাম ব্যৱহাৰ কৰে।

    WhatsApp Pay : এই নতুন প্ৰণালীটো NPCI দ্বাৰা স্থাপন কৰা হৈছে। বহুসময়ত, দেখা যায় যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে UPI প্লেটফৰ্মত তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত নামৰ সলনি বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ নাম ব্যৱহাৰ কৰে।

    • Share this:
    WhatsApp–এ নতুন নিয়ম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। এতিয়াৰ পৰা যদি আপুনি WhatsApp Pay ব্যৱহাৰ কৰি ধনৰ লেনদেন কৰে, ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰকৃত নাম বা লিগেল (Legal) নাম দেখুওৱা হ'ব। অৰ্থাৎ, এই বেংক একাউণ্টত থকা WhatsApp ব্যৱহাৰকাৰীৰ নাম লেনদেনৰ সময়ত দেখুওৱা হ'ব। হোৱাটছএপৰ মতে, নতুন প্ৰণালীটো আৰম্ভ কৰা হৈছে যাতে কোনেও তেওঁলোকৰ পৰিশোধ এপ ব্যৱহাৰ কৰি কোনো ধৰণৰ প্ৰৱঞ্চনা কৰিব নোৱাৰে।

    এই নতুন প্ৰণালীটো NPCI দ্বাৰা স্থাপন কৰা হৈছে। বহুসময়ত, দেখা যায় যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে UPI প্লেটফৰ্মত তেওঁলোকৰ প্ৰকৃত নামৰ সলনি বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ নাম ব্যৱহাৰ কৰে। ফলস্বৰূপে, প্ৰশাসনে প্ৰৱঞ্চনা ধৰা পেলাবলৈ মূৰ ঘমাবলগীয়া হয়। এই ধৰণৰ প্ৰৱঞ্চনা বন্ধ কৰিবলৈ WhatsApp–এ এই নতুন প্ৰণালীটো প্ৰৱৰ্তন কৰিছে।

    এতিয়ালৈকে তেওঁলোকৰ WHATSAPP একাউণ্ট খোলা নামটোত WhatsApp Pay ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। কিন্তু এতিয়াৰ পৰা, WhatsApp Pay ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ, পৰিশোধ কৰিবলৈ বেংকৰ একাউণ্টৰ সৈতে থকা একে নাম ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। হোৱাটছএপৰ নতুন ছিষ্টেমে এতিয়া WhatsApp Payৰ জৰিয়তে টকা প্ৰেৰণ বা আনৰ পৰা টকা প্ৰাপ্ত কৰাৰ সময়ত তেওঁৰ বেংক একাউণ্টত থকা নামটো দেখুৱাব। গতিকে এই ক্ষেত্ৰত, যদি একাউণ্টটো WhatsAppত আন এটা নামত খোলা হয়, তেন্তে সেই নামটো দেখুওৱা নহ'ব। WhatsApp–এ ইতিমধ্যে ইয়াৰ পৰিশোধ মঞ্চৰ এই পৰিৱৰ্তনৰ বিষয়ে জাননী প্ৰেৰণ কৰা আৰম্ভ কৰিছে। সেই অধিসূচনাৰ সৈতে, WhatsAppৰ দ্বাৰা এটা F.A.Q প্ৰেৰণ কৰা হৈছে, য'ত গোটেই বিষয়টো উল্লেখ কৰা হৈছে।

    WhatsApp–এ  এইটোও স্পষ্ট কৰি দিছে যে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে কেৱল বেংক একাউণ্টৰ সৈতে লিংক কৰা ফোন নম্বৰৰ সৈতে এটা WhatsApp একাউণ্ট খুলিব পাৰে। ফলস্বৰূপে, সেই নম্বৰৰ জৰিয়তে WhatsApp Pay ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। এই ক্ষেত্ৰত, যদি WhatsApp Pay-ৰ জৰিয়তে টকা প্ৰেৰণ কৰা হয়, আন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ব্যৱহাৰকাৰীৰ প্ৰকৃত নাম অৰ্থাৎ বেংক একাউণ্ট খোলা নামটো দেখা পাব। বৰ্তমান, ভাৰতত প্ৰায়  ৪ কোটি লোকে WhatsApp Pay ব্যৱহাৰ কৰে। WhatsApp–এ ইতিমধ্যে ইয়াৰ পৰিশোধ সুবিধাৰ বাবে এটা নতুন এপ্প মুকলি কৰিছে,যিটো UPI-ৰ দ্বাৰা চালিত।
    Published by:Sanjay Kumar Das
    First published: