• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Reliance Jio- ৰ 5G সেৱা এই সপ্তাহতে মুকলি হ'ব পাৰে ১৩ খন মহানগৰত

Reliance Jio- ৰ 5G সেৱা এই সপ্তাহতে মুকলি হ'ব পাৰে ১৩ খন মহানগৰত

.

.

লাইভ হিন্দুস্তানৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, জিঅ' ফোন 5Gৰ ব্যয় প্ৰায় ১২,০০০ টকা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। আপুনি ২,৫০০ টকা ডাউন পেমেণ্টৰ পিছত ক্ৰয় কৰিব পাৰে। বাকী থকা পৰিমাণটো সমান মাহিলী কিস্তিত পৰিশোধ কৰিব পাৰি। জিঅ' ফোন নেক্সটৰ দৰে, এই নতুন 5G ফোনটোৱেও বাণ্ডেল ডাটা আৰু সীমাহীন কলিং সুবিধাৰ সৈতে আহিব বুলি আশা কৰা হৈছে।

  • Share this:
মুকেশ আম্বানী নেতৃত্বাধীন ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজে ২৯ আগষ্টত ইয়াৰ বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভা (এজিএম) অনুষ্ঠিত কৰিব। কৰ্পোৰেট উদ্যোগটোৱে বৈঠকৰ কাৰ্যসূচী সম্পৰ্কে এতিয়ালৈকে কোনো বিৱৰণ প্ৰকাশ কৰা নাই, কিন্তু অনুমান কৰা হৈছে যে বহু প্ৰতীক্ষিত জিঅ' 5G সেৱা আৰু জিঅ' ফোন 5G এই তাৰিখত মুকলি কৰিব পাৰে।

হিন্দুস্তান টাইমছৰ ভগ্নী ৱেবছাইট লাইভ হিন্দুস্তানে জনোৱা তথ্য অনুসৰি ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজৰ অধ্যক্ষ মুকেশ আম্বানীয়ে 5G সেৱা আৰম্ভ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিব পাৰে আৰু ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে কেনেকৈ আৰু কেতিয়া উপলব্ধ হ'ব সেই বিষয়েও বিৱৰণ প্ৰদান কৰিব পাৰে। শেহতীয়াকৈ, জিঅ'ই ঘোষণা কৰিছিল যে ১০০০ খন ভাৰতীয় চহৰত ইয়াৰ 5G কভাৰেজ পৰিকল্পনা সমাপ্ত হৈছে।

প্ৰথমে কোনবোৰ চহৰে Jio 5G পাব?

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এই চহৰবোৰে প্ৰথম পৰ্যায়ত 5G সেৱা লাভ কৰিব।

নতুন দিল্লী

চণ্ডিগড়

গুৰুগ্ৰাম

মুম্বাই

গান্ধীনগৰ

আহমেদাবাদ

জামনগৰ

পুণে

লক্ষ্ণৌ

কলকাতা

বেংগালুৰু

হায়দৰাবাদ

চেন্নাই


Jio ফোন 5Gৰ মূল্য কিমান?

লাইভ হিন্দুস্তানৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, জিঅ' ফোন 5Gৰ ব্যয় প্ৰায় ১২,০০০ টকা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। আপুনি ২,৫০০ টকা ডাউন পেমেণ্টৰ পিছত ক্ৰয় কৰিব পাৰে। বাকী থকা পৰিমাণটো সমান মাহিলী কিস্তিত পৰিশোধ কৰিব পাৰি। জিঅ' ফোন নেক্সটৰ দৰে, এই নতুন 5G ফোনটোৱেও বাণ্ডেল ডাটা আৰু সীমাহীন কলিং সুবিধাৰ সৈতে আহিব বুলি আশা কৰা হৈছে।

বিশেষত্বসমূহঃ

নতুন জিঅ' ফোন 5Gত 1:600×720 পিক্সেলৰিৰিজমৰ সৈতে 6.5 ইঞ্চিৰ এইচডি+আইপিএছ এলচিডি ডিচপ্লে থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে। আশা কৰা হৈছে যে নতুন ফোনটো স্নেপড্ৰেগন 480 5G এছঅচিৰ সৈতে 4GB ৰেম আৰু 32GB ষ্টোৰেজৰ সৈতে সজ্জিত হ'ব। আশা কৰা হৈছে যে এই ফোনটোৰ পিছফালে 13-মেগাপিক্সেল প্ৰাথমিক চেন্সৰ আৰু দুটা মেগাপিক্সেল মেক্ৰো লেন্সৰ সৈতে এটা ডুৱেল-কেমেৰা ছেটআপ থাকিব। ছেলফি ক্লিক কৰাৰ বাবে, সন্মুখৰ কেমেৰাত আঠটা মেগাপিক্সেল চেন্সৰ আছে, লাইভ হিন্দুস্তান প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে। জিঅ' ফোন 5G একেটা এণ্ড্ৰইড ছফ্টৱেৰত চলিব বুলি আশা কৰা হৈছে যিটো কোম্পানীটোৱে গুগলৰ সহযোগত বিকশিত কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি