• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • ফটোত দেখা পোৱা দৈত্যকায় চেহেৰাটো কাৰ জানেনে? জানিলে গাৰ নোম শিঁয়ৰি উঠিব আপোনাৰ

ফটোত দেখা পোৱা দৈত্যকায় চেহেৰাটো কাৰ জানেনে? জানিলে গাৰ নোম শিঁয়ৰি উঠিব আপোনাৰ

এই প্ৰতিযোগিতাখনে মাইক্ৰস্কোপ ফটোগ্ৰাফীৰ কলাক উদযাপন কৰে যিয়ে মানুহক মানুহৰ চকুৱে চাব নোৱাৰা বিৱৰণ বোৰ ধৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে।

এই প্ৰতিযোগিতাখনে মাইক্ৰস্কোপ ফটোগ্ৰাফীৰ কলাক উদযাপন কৰে যিয়ে মানুহক মানুহৰ চকুৱে চাব নোৱাৰা বিৱৰণ বোৰ ধৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে।

এই প্ৰতিযোগিতাখনে মাইক্ৰস্কোপ ফটোগ্ৰাফীৰ কলাক উদযাপন কৰে যিয়ে মানুহক মানুহৰ চকুৱে চাব নোৱাৰা বিৱৰণ বোৰ ধৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে।

  • Share this:
লিথুৱেনিয়াৰ এজন ফটোগ্ৰাফাৰে এটা পৰুৱাৰ মুখৰ ছবিৰ বাবে নিকন ফটোগ্ৰাফী প্ৰতিযোগিতাত পুৰস্কাৰ লাভ কৰিছে। জানিব পৰা মতে, বন্যপ্ৰাণী ফটোগ্ৰাফাৰ ইউজেনিজুছ কাভালিয়াউস্কাছে এটা পৰুৱাৰ এক বিশাল ছবি তুলিছিল যিয়ে ২০২২ চনৰ নিকন স্মল ৱৰ্ল্ড ফটো মাইক্ৰ'গ্ৰাফী প্ৰতিযোগিতাত বিজয়ী হৈছিল। উল্লেখযোগ্য যে, এই প্ৰতিযোগিতাখনে মাইক্ৰস্কোপ ফটোগ্ৰাফীৰ কলাক উদযাপন কৰে যিয়ে মানুহক মানুহৰ চকুৱে চাব নোৱাৰা বিৱৰণ বোৰ ধৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। ফটোগ্ৰাফী প্ৰতিযোগিতাত নিৰ্বাচিত ৫৭ খন "ডিষ্টিংচন ছবি"ৰ ভিতৰত কাভালিয়াউস্কাছৰ ছবি অন্যতম আছিল।

পৰুৱাৰ মুখখন অণুবীক্ষণ যন্ত্ৰৰ তলত পাঁচবাৰ ডাঙৰ কৰা হৈছিল। ফটোখনত ৰঙা চকুৰে পৰুৱাটো দেখুওৱা হৈছে আৰু যিটো সোণালী বিষ দাঁত যেন লাগিছে। নেটিজেনসকল পৰুৱাৰ ক্লোজ-আপ ফটোখনক লৈ আতংকিত হৈ পৰিছিল। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কৈছিল, "এতিয়া কল্পনা কৰকছোন যদি তেওঁলোক দৈত্য আছিল!" আন এজনে লিখিছিল, "এতিয়া কল্পনা কৰক যে ইয়াৰে এক মিলিয়ন আপোনাৰ ফালে দৌৰি আহিছে।" আন এজনে মন্তব্য কৰিছিল, "পুনৰ পৰুৱাৰ ওপৰত ভৰি দিয়াৰ আগতে হাজাৰ বাৰ ভাবিবলৈ গৈ আছোঁ।"

এক সংবাদ মাধ্যমৰ আগত দিয়া সাক্ষাৎকাৰত ফটোগ্ৰাফাৰ ইউজেনিজুছে কোৱা মতে তেওঁ এখন অৰণ্যৰ ওচৰত বাস কৰে, যাৰ ফলত তেওঁৰ বাবে পৰুৱা ধৰা সহজ হৈ পৰে। তেওঁ কয় যে মাটিত চলি থকা পৰুৱাৰ ফটো তোলাটো "বিৰক্তিকৰ"। সেয়েহে, তেওঁ এটা পৰুৱা ধৰি অণুবীক্ষণ যন্ত্ৰৰ তলত ৰাখিলে।

তেওঁ কৈছিল যে যেতিয়া তেওঁ প্ৰথম মাইক্ৰ'ফটোগ্ৰাফীৰ সৈতে জড়িত হৈছিল তেতিয়া ভাবিছিল যে সকলো পতংগ অলপহে দানৱৰ দৰে দেখা গৈছিল। কিন্তু এতিয়া তেওঁ অভ্যস্ত হৈ পৰিছে আৰু আচৰিত হৈছে যে মানুহৰ ভৰিৰ তলত বহুতো আকৰ্ষণীয়, ধুনীয়া আৰু অজ্ঞাত অলৌকিক ঘটনা আছে।

মন কৰিবলগীয়া যে, এই বছৰৰ ফটোগ্ৰাফী প্ৰতিযোগিতাৰ শীৰ্ষ স্থান মাদাগাস্কাৰ গেকোৰ ভ্ৰূণৰ হাতৰ এখন ফটোলৈ গৈছিল যিটো জেনেভা বিশ্ববিদ্যালয়ৰ গ্ৰিগোৰি টিমিন আৰু মিশেল মিলিঙ্কোভিচে তুলিছিল।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি