• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • দিল্লী-এনচিআৰৰ দৰে দেশৰ মুখ্য চহৰত JIO TRUE 5G য়ে হৈছে 5G সেৱা প্ৰদান কৰা প্ৰথমটো ম'বাইল অপাৰেটৰ

দিল্লী-এনচিআৰৰ দৰে দেশৰ মুখ্য চহৰত JIO TRUE 5G য়ে হৈছে 5G সেৱা প্ৰদান কৰা প্ৰথমটো ম'বাইল অপাৰেটৰ

দিল্লী-এনচিআৰৰ দৰে দেশৰ মুখ্য চহৰত JIO TRUE 5G য়ে হৈছে 5G সেৱা প্ৰদান কৰা প্ৰথমটো ম'বাইল অপাৰেটৰ

দিল্লী-এনচিআৰৰ দৰে দেশৰ মুখ্য চহৰত JIO TRUE 5G য়ে হৈছে 5G সেৱা প্ৰদান কৰা প্ৰথমটো ম'বাইল অপাৰেটৰ

- JIO TRUE 5G এতিয় দিল্লী, গুৰুগ্ৰাম, নয়ডা, গাজিয়াবাদ, ফৰিদাবাদ আৰু অন্যান্য প্ৰধান NCR স্থানসমূহত উপলব্ধ। - JIO ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ১ গিগাবাইটতকৈ অধিক স্পীডৰ সৈতে সীমাহীন 5G ডাটা উপভোগ কৰি আছে।

  • Share this:
দেশত বৰ্তমান Jio য়ে একমাত্ৰ অপাৰেটৰ যিয়ে True 5G সেৱা দিল্লী-এনচিআৰ অঞ্চলৰ লগতে গুৰুগ্ৰাম, নয়ডা, গাজিয়াবাদ, ফৰিদাবাদ আৰু অন্যান্য প্ৰধান স্থানসমূহত আগবঢ়াইছে। জিঅ’ই দ্ৰুত গতিত আটাইতকৈ উন্নত ট্ৰু-৫জি নেটৱৰ্ক মুকলি কৰিছে আৰু ই বিশ্বৰ মূল স্থানসমূহ সামৰি লৈছে।

উল্লেখযোগ্য যে, এই পৰিৱৰ্তনশীল নেটৱৰ্ক সকলো গুৰুত্বপূৰ্ণ স্থান আৰু উল্লেখযোগ্য অঞ্চলসমূহত উপলব্ধ হ'ব, কিন্তু ই কেৱল নিম্নোক্ত স্থানসমূহৰ মাজতে সীমাবদ্ধ নহয়:
• বেছিভাগ আৱাসিক অঞ্চল
• চিকিৎসালয়
• বিদ্যালয়, মহাবিদ্যালয় আৰু বিশ্ববিদ্যালয়
• চৰকাৰী ভৱন
• হাই ষ্ট্ৰীট
• মল আৰু বজাৰ
• পৰ্যটনস্থলী আৰু হোটেলৰ দৰে উচ্চ খোজকাঢ়ি যোৱা অঞ্চল
• টেক-পাৰ্ক
• পথ, ঘাইপথ আৰু মেট্ৰ’

এই বিষয়ে মন্তব্য কৰি জিঅ’ৰ মুখপাত্ৰই কয়, ‘দেশৰ ৰাজধানী আৰু এনচিআৰ অঞ্চলৰ সংখ্যাগৰিষ্ঠ গ্ৰাহকক সামৰি লোৱাটো আমাৰ বাবে গৌৰৱৰ বিষয়। জিঅ’ই দ্ৰুত গতিত নিজৰ ট্ৰু-৫জিৰ প্ৰসাৰ সম্প্ৰসাৰণ কৰি আছে আৰু ইতিমধ্যে এই ক্ষেত্ৰত পৰিকল্পিত ট্ৰু-৫জি নেটৱৰ্কৰ এক বৃহৎ অংশ মুকলি কৰিছে। সমগ্ৰ দিল্লী-এনচিআৰ অঞ্চলত ট্ৰু-৫জি সেৱাৰে উপস্থিত থকা জিঅ' একমাত্ৰ অপাৰেটৰ। জিঅ’ৰ অভিযন্তাসকলে প্ৰতিজন ভাৰতীয়লৈ True 5G প্ৰদানৰ বাবে ২৪ ঘণ্টাই কাম কৰাৰ কাৰণটো হ’ল এই প্ৰযুক্তি পৰিৱৰ্তনশীল শক্তি আৰু ই প্ৰতিজন নাগৰিকক প্ৰদান কৰিব পৰা ঘাতীয় সুবিধা।”

উল্লেখযোগ্য যে, দিল্লী-এনচিআৰত লাখ লাখ জিঅ’ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কোনো অতিৰিক্ত খৰছ নোহোৱাকৈ ইতিমধ্যে জিঅ’ ৱেলকাম অফাৰ উপভোগ কৰি আছে, য’ত তেওঁলোকে ১ জিবিপিএছ+ স্পীডলৈকে আনলিমিটেড ডাটা উপভোগ কৰে, যিটো সম্ভৱ হৈছে কেৱলঃ

১) 4G নেটৱৰ্কত শূন্য নিৰ্ভৰশীলতাৰ সৈতে স্বতন্ত্ৰ 5G আৰ্কিটেকচাৰ।
২) ৭০০ মেগাহাৰ্টজ, ৩৫০০ মেগাহাৰ্টজ, আৰু ২৬ গিগাহাৰ্টজ বেণ্ডত ৫জি স্পেকট্ৰামৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ আৰু সৰ্বোত্তম মিশ্ৰণ।
৩) কেৰিয়াৰ এগ্ৰিগেচন যিয়ে এই ৫জি কম্পাঙ্কসমূহক কেৰিয়াৰ এগ্ৰিগেচন নামৰ উন্নত প্ৰযুক্তি ব্যৱহাৰ কৰি একক শক্তিশালী “ডাটা হাইৱে”ত নিৰৱচ্ছিন্নভাৱে একত্ৰিত কৰে।

জানিব পৰা অনুসৰি, দিল্লী-এনচিআৰত কোনো অতিৰিক্ত খৰচ নোহোৱাকৈ জিঅ’ ব্যৱহাৰকাৰীক জিঅ’ ৱেলকাম অফাৰলৈ আমন্ত্ৰণ জনোৱা হ’ব য'ত গ্ৰাহলে ১ জিবিপিএছ+ স্পীড পৰ্যন্ত আনলিমিটেড ডাটা অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰিব।

ৰিলায়েন্স জিঅ' ইনফ'কম লিমিটেডৰ বিষয়ে চমুকৈঃ
জিঅ’ প্লেটফৰ্মছ লিমিটেডৰ সহযোগী প্ৰতিষ্ঠান ৰিলায়েন্স জিঅ’ ইনফ’কম লিমিটেডে ৪জি এলটিই প্ৰযুক্তিৰে বিশ্বমানৰ অল-আইপি ডাটা ষ্ট্ৰং ফিউচাৰ প্ৰুফ নেটৱৰ্ক গঢ়ি তুলিছে। নেটৱৰ্কটো 5G ৰেডি আৰু কোনো লিগেচি আন্তঃগাঁথনি আৰু থলুৱা 5G ষ্টেক নাই। ই হৈছে ভূমিৰ পৰাই মোবাইল ভিডিঅ’ নেটৱৰ্ক হিচাপে কল্পনা কৰা একমাত্ৰ নেটৱৰ্ক। ই ভৱিষ্যতৰ বাবে সাজু আৰু ইয়াক আৰু অধিক তথ্য সমৰ্থন কৰিবলৈ সহজে উন্নীত কৰিব পাৰি, কাৰণ প্ৰযুক্তিসমূহে 6G আৰু ইয়াৰ বাহিৰত আগবাঢ়িছে।

জিঅ’ই ভাৰতীয় ডিজিটেল সেৱাৰ স্থানত পৰিৱৰ্তনশীল পৰিৱৰ্তন আনিছে যাতে ১.৩ বিলিয়ন ভাৰতীয়ৰ বাবে ডিজিটেল ইণ্ডিয়াৰ দৃষ্টিভংগী সক্ষম হয় আৰু ভাৰতক ডিজিটেল অৰ্থনীতিত বিশ্বৰ নেতৃত্বত আগুৱাই নিব পাৰে। ইয়াৰ জৰিয়তে নেটৱৰ্ক, ডিভাইচ, এপ্লিকেচন আৰু কন্টেন্ট, সেৱাৰ অভিজ্ঞতা আৰু সকলোৱে জিঅ’ ডিজিটেল লাইফ জীয়াই থাকিবলৈ সুলভ মূল্যৰ শুল্কৰে গঠিত এক ইক’-চিষ্টেম সৃষ্টি কৰিছে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি