• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • অপেক্ষাৰ অন্ত! Apple iPhone 15 Ultra ৰ দাম প্ৰকাশ; চাওক ডিজাইন আৰু কেমেৰাৰ লুক

অপেক্ষাৰ অন্ত! Apple iPhone 15 Ultra ৰ দাম প্ৰকাশ; চাওক ডিজাইন আৰু কেমেৰাৰ লুক

প্ৰতীকি ছবি

প্ৰতীকি ছবি

এপল আইফোন ১৪ প্ৰ’ মেক্সৰ হাই-এণ্ড মডেলৰ মূল্য ভাৰতত ১,৮৯,৯০০ টকা। টুইটটোত আইফোন ১৫ আল্ট্ৰাৰ খৰচৰ পৰা স্পষ্ট হৈ পৰিছে যে ইয়াক অধিক মূল্যত বজাৰত মুকলি কৰিব পৰা যাব।

  • Share this:
Apple iPhone Ultra ৰ বিষয়ে দৈনিক দ্ৰুতগতিত প্ৰকাশ হৈছে উৰাবাতৰি। এতিয়া এটা নতুন প্ৰতিবেদনে ইয়াৰ দামৰ বিষয়ে প্ৰকাশ কৰিছে। উদ্যোগৰ ইনছাইডাৰ লিক্সএপলপ্ৰ’ৰ টুইটত কোৱা হৈছে যে আইফোন ১৫ আল্ট্ৰাৰ দাম আইফোন ১৪ প্ৰ’ মেক্সতকৈ অধিক হ’ব। টিপষ্টাৰে নিজৰ পোষ্টত ১৫ আল্ট্ৰাৰ প্ৰকৃত মূল্য প্ৰকাশ কৰা নাই যদিও খৰচৰ পৰা স্পষ্ট যে ইয়াৰ মূল্যও প্ৰথম আইফোনতকৈ বেছি হ’ব।

এপল আইফোন ১৪ প্ৰ’ মেক্সৰ হাই-এণ্ড মডেলৰ মূল্য ভাৰতত ১,৮৯,৯০০ টকা। টুইটটোত আইফোন ১৫ আল্ট্ৰাৰ খৰচৰ পৰা স্পষ্ট হৈ পৰিছে যে ইয়াক অধিক মূল্যত বজাৰত মুকলি কৰিব পৰা যাব। ইয়াৰ ফলত প্ৰায় ২ লাখ টকাত এপলে মুকলি কৰিব নেকি বুলি প্ৰশ্ন উত্থাপন হৈছে।

এপলৰ আইফোন ১৫ ছিৰিজৰ বিষয়ে আৰু বহু তথ্য প্ৰকাশ পাইছে। জানিব পৰা মতে কোম্পানীটোৱে আইফোন ১৪ প্ৰ’ মেক্স আঁতৰাই পেলাব, আৰু আইফোন ১৫ ছিৰিজত আইফোন ১৫, আইফোন ১৫ প্ৰ’ আৰু আইফোন ১৫ প্লাছহে আগবঢ়াব।

এপল আইফোন ১৫ আল্ট্ৰাৰ সন্দৰ্ভতো চৰ্চালৈ আহিছে যে ই প্ৰিমিয়াম টাইটানিয়াম বডিৰ সৈতে আহিব। টাইটানিয়ামে আগন্তুক এপল আইফোন ১৫ আল্ট্ৰাক প্ৰিমিয়াম পৰশ দিয়াই নহয়, ইয়াক ষ্টীলতকৈ লঘু, শক্তিশালী আৰু স্ক্ৰেচ ৰেজিষ্টেণ্ট কৰি তুলিছে।

প্ৰথমবাৰৰ বাবে নতুন লেন্স পোৱাৰ আশা
ইয়াৰ পূৰ্বে বিশ্লেষক মিং চি কুওৱেও নতুন ছিৰিজৰ সন্দৰ্ভত নতুন তথ্য দিছে। কুঅ’ই জনাইছে যে আইফোন ১৫ প্ৰ’ মডেলত নতুন ৮পি বা আঠ এলিমেণ্ট লেন্সৰ সৈতে প্ৰৱৰ্তন কৰা নহ’ব। ইয়াতো কোম্পানীটোৰ ৭ এলিমেণ্টৰ লেন্স উপলব্ধ হ’ব, যিটো আইফোন ১৪ প্ৰ’তো উপস্থিত আছে।

বিশেষ কথাটো হ’ল নতুন সংস্কৰণটোৱে নতুন কেমেৰা উন্নীতকৰণ নাপালেও আইফোন ১৫ প্ৰ’ মেক্সক পেৰিস্কোপ জুম লেন্সৰ সৈতে আগবঢ়াব পাৰিব। বিশেষ কথাটো হ’ল আইফোনত এনে জুম লেন্স প্ৰথমবাৰৰ বাবে দিয়া হ’ব। পেৰিস্কোপ লেন্সৰ অৰ্থ হ’ল ব্যৱহাৰকাৰীয়ে বেকগ্ৰাউণ্ড ব্লাৰ আৰু শ্বাৰ্প ফৰগ্ৰাউণ্ডৰ সৈতে অধিক আৰু অধিক প’ৰ্ট্ৰেইট ক্লিক কৰিব পাৰিব।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি