• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • যদি আপুনি ফেচবুক-টুইটাৰত অসন্তুষ্ট, তেন্তে চৰকাৰৰ ওচৰত অভিযোগ কৰক, ৩ মাহত অভিযোগ সমিতি গঠন কৰা হ'ব ...

যদি আপুনি ফেচবুক-টুইটাৰত অসন্তুষ্ট, তেন্তে চৰকাৰৰ ওচৰত অভিযোগ কৰক, ৩ মাহত অভিযোগ সমিতি গঠন কৰা হ'ব ...

ফেচবুক-টুইটাৰকে ধৰি ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মবোৰ আৰু ইচ্ছানুসাৰে চলিব নোৱাৰিব। নৰেন্দ্ৰ মোডী চৰকাৰে ইয়াৰ বিষয়বস্তুৰ ওপৰত লাগাম পেলাবলৈ সম্পূৰ্ণ প্ৰস্তুতি চলাইছে।

ফেচবুক-টুইটাৰকে ধৰি ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মবোৰ আৰু ইচ্ছানুসাৰে চলিব নোৱাৰিব। নৰেন্দ্ৰ মোডী চৰকাৰে ইয়াৰ বিষয়বস্তুৰ ওপৰত লাগাম পেলাবলৈ সম্পূৰ্ণ প্ৰস্তুতি চলাইছে।

ফেচবুক-টুইটাৰকে ধৰি ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মবোৰ আৰু ইচ্ছানুসাৰে চলিব নোৱাৰিব। নৰেন্দ্ৰ মোডী চৰকাৰে ইয়াৰ বিষয়বস্তুৰ ওপৰত লাগাম পেলাবলৈ সম্পূৰ্ণ প্ৰস্তুতি চলাইছে।

  • Share this:
ফেচবুক-টুইটাৰকে ধৰি ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মবোৰ আৰু ইচ্ছানুসাৰে চলিব নোৱাৰিব। নৰেন্দ্ৰ মোডী চৰকাৰে ইয়াৰ বিষয়বস্তুৰ ওপৰত লাগাম পেলাবলৈ সম্পূৰ্ণ প্ৰস্তুতি চলাইছে। চৰকাৰে শুক্ৰবাৰে সামাজিক মাধ্যমসম্পৰ্কে নতুন নিয়ম প্ৰস্তুত কৰিছিল। ইয়াৰ অধীনত, মানুহে সামাজিক মাধ্যমত চলি থকা সমলৰ বিষয়ে অভিযোগ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব, ইয়াৰ বাবে, চৰকাৰে অহা তিনি মাহত এখন আপীল সমিতি গঠন কৰিব।

নতুন নিয়ম অনুসৰি, যদি দেশৰ কোনো ব্যক্তিয়ে সংশ্লিষ্ট কোম্পানীৰ ওচৰত অভিযোগ কৰে আৰু ইয়াৰ বিষয়াৰ সঁহাৰিত সন্তুষ্ট নহয়, তেন্তে তেওঁ এই আপীল সমিতিৰ সৈতে অনলাইন যোগাযোগ কৰিব পাৰে। আপীল সমিতিয়ে প্ৰদান কৰা যিকোনো আদেশ সংশ্লিষ্ট ৱেবছাইটত আপলোড কৰিব লাগিব আৰু ৩০ দিনৰ ভিতৰত আপীলটো নিষ্পত্তি কৰিব লাগিব। মই আপোনাক কওঁ, ছ'চিয়েল মিডিয়া উদ্যোগটোৱে ইয়াৰ নিজা নিয়ন্ত্ৰক শুনানি বিভাগ সৃষ্টি কৰিবলৈ কৈছিল, কিন্তু ইয়াৰ আবেদন খাৰিজ কৰা হৈছিল।

৩০ দিনৰ ভিতৰত আপীল কৰিব লাগিব
নতুন নিয়ম অনুসৰি, আপীল সমিতিত কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ দ্বাৰা নিযুক্ত এজন অধ্যক্ষ আৰু দুজন পূৰ্ণ-সময়ৰ সদস্য থাকিব। ইয়াৰ ভিতৰত, অধ্যক্ষ এজন প্ৰাক্তন বিষয়া হ'ব পাৰে, আনহাতে দুজন স্বতন্ত্ৰ সদস্য হ'ব। কোম্পানী এটাৰ অভিযোগ বিষয়াৰ সঁহাৰিত সন্তুষ্ট নোহোৱা যিকোনো ব্যক্তিয়ে চৰকাৰৰ অভিযোগ আপীল সমিতিৰ ওচৰত আপীল কৰিব পাৰে। অভিযোগকাৰীয়ে অভিযোগ বিষয়াৰ সৈতে কথা পতাৰ ৩০ দিনৰ ভিতৰত আপীল সমিতিৰ ওচৰত আপীল কৰিব লাগিব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি