• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • হোৱাটছএপ এণ্ড্ৰইড বিটা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ! এতিয়া এপটোত উপলব্ধ হ'ব এটা নতুন শাখা

হোৱাটছএপ এণ্ড্ৰইড বিটা ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ! এতিয়া এপটোত উপলব্ধ হ'ব এটা নতুন শাখা

কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ কিছুমান বিটা ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে বাৰ্তাবোৰ নাইকিয়া কৰাৰ বাবে এটা চৰ্টকাট বুটাম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে

কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ কিছুমান বিটা ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে বাৰ্তাবোৰ নাইকিয়া কৰাৰ বাবে এটা চৰ্টকাট বুটাম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে

কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ কিছুমান বিটা ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে বাৰ্তাবোৰ নাইকিয়া কৰাৰ বাবে এটা চৰ্টকাট বুটাম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে

  • Share this:
হোৱাটছএপে ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে আন এটা নতুন সুবিধা আনিবলৈ প্ৰস্তুতি চলাই আছে। কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ কিছুমান বিটা ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে বাৰ্তাবোৰ নাইকিয়া কৰাৰ বাবে এটা চৰ্টকাট বুটাম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। কোম্পানীৰ এই সুবিধাটো পৰীক্ষামোডত আছে। হোৱাটছএপে এণ্ড্ৰইড 2.22.24.9 বিটা আপডেটত ডিচপেন্সিং মেচেজ শাখাটো পুনৰ নিৰ্মাণ কৰাৰ ওপৰত কাম কৰি আছে।

নতুন শাখাৰ আগমনৰ পিছত, নতুন আৰু পুৰণি চেটবোৰ Disappear কৰা সহজ হ'ব। বৰ্তমান, নতুন শাখাটো পৰীক্ষকসকলৰ বাবে উপলব্ধ কৰা হৈছে। এতিয়া হোৱাটছএপে Disappearing Messagesৰ বাবে অতিৰিক্ত প্ৰৱেশ পইণ্ট মুকলি কৰিছে।

WABetaInfoৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এণ্ড্ৰইড হোৱাটছএপ বিটা আপডেট সংস্কৰণ 2.22.25.11 ডাউনলোড কৰাৰ পিছত, কিছুমান পৰীক্ষকে ইয়াত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

ইয়াৰ নতুন চৰ্টকাট 'Manage Storage' শাখাত দেখা যাব পাৰে, আৰু ইয়াক 'Space Saving Tool' হিচাপে প্ৰৱৰ্তন কৰা হৈছে। নতুন শাখাটো ব্যৱহাৰ কৰি, নতুন আৰু পুৰণি দুয়োটা চেটে 'Disappearing Mark' কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।

প্ৰতিবেদন অনুসৰি, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে অবাঞ্ছিত ফটো আৰু ভিডিঅ' স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আঁতৰাবলৈ টাইমাৰৰ সৈতে নাইকিয়া হোৱা বাৰ্তাটো ছেট কৰিব পাৰে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ ওচৰত এই সুবিধাটো তেওঁলোকৰ গোপনীয়তা ছেটিংছত বা চেট তথ্য খুলি কনফিগাৰ কৰাৰ বিকল্প থাকিব।

কিছুমান বিটা পৰীক্ষকে ইতিমধ্যে Disappear Message Shortcut বিচাৰি পাইছে, যাৰ অধীনত তেওঁলোকে মেনেজ ষ্টোৰেজ শাখাত 'Tool to save space' চাব পাৰে। লগতে, এই সুবিধাটো অনাগত দিনবোৰত অধিক ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে প্ৰৱৰ্তন কৰা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে।

Archive Chatৰ বাবেও চৰ্টকাটসমূহ-

চৰ্টকাট সুবিধাৰ বিষয়ে ক'বলৈ গ'লে, হোৱাটছএপে Archive Chatৰ বাবে চৰ্টকাট ছেটৰ সুবিধাও প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। এই সুবিধাৰ অধীনত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এটা ক্লিকত যিকোনো ছেট আৰ্কাইভ কৰিব পাৰে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি