• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Gmailত নতুন আপডেট: ইমেইল লিখা সহজ হ'ব, জিমেইলে নিজেই সহায় কৰিব !

Gmailত নতুন আপডেট: ইমেইল লিখা সহজ হ'ব, জিমেইলে নিজেই সহায় কৰিব !

গুগলে ইয়াৰ জিমেইল (Gmail) ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে কিছুমান নতুন সুবিধা প্ৰস্তুত কৰি আছে। কোম্পানীটোৱে To, Cc, আৰু Bccত ৱেবৰ বাবে জিমেইললৈ ভিজুৱেল আপডেট আৰু উন্নতি আনিছে।

গুগলে ইয়াৰ জিমেইল (Gmail) ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে কিছুমান নতুন সুবিধা প্ৰস্তুত কৰি আছে। কোম্পানীটোৱে To, Cc, আৰু Bccত ৱেবৰ বাবে জিমেইললৈ ভিজুৱেল আপডেট আৰু উন্নতি আনিছে।

গুগলে ইয়াৰ জিমেইল (Gmail) ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে কিছুমান নতুন সুবিধা প্ৰস্তুত কৰি আছে। কোম্পানীটোৱে To, Cc, আৰু Bccত ৱেবৰ বাবে জিমেইললৈ ভিজুৱেল আপডেট আৰু উন্নতি আনিছে।

  • Share this:
গুগলে ইয়াৰ জিমেইল (Gmail) ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে কিছুমান নতুন সুবিধা প্ৰস্তুত কৰি আছে। কোম্পানীটোৱে To, Cc, আৰু Bccত ৱেবৰ বাবে জিমেইললৈ ভিজুৱেল আপডেট আৰু উন্নতি আনিছে। কোম্পানীটোৱে কৈছে যে এই নতুন পৰিৱৰ্তনবোৰে ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে আগৰ তুলনাত ইমেইল লিখিবলৈ সহজ কৰি তুলিব।

ব্যৱহাৰকাৰীসকলে দুটা (To), চিচি Cc), আৰু বিচিচি (Bcc) ফিল্ড ব্যৱহাৰ কৰোঁতে এক নতুন ৰাইট-ক্লিক মেনু পাব। ইয়াত ক্লিক কৰিলে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে প্ৰাপ্তকৰ্তাসকলৰ (Recipient) সম্পূৰ্ণ নাম আৰু ইমেইল চাব পাৰিব। ইয়াতেই সম্পৰ্কবোৰ সম্পাদনা কৰিব পাৰি আৰু ইমেইল ঠিকনাবোৰ প্ৰতিলিপি কৰিব পাৰি। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে প্ৰাপ্তকৰ্তাৰ তথ্য কাৰ্ড খুলিবলৈও সক্ষম হ'ব। গুগলে ইয়াৰ এটা ব্লগত এইটো ঘোষণা কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: