• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Facebook, WhatsApp, Instagram ৬ ঘণ্টাৰ পিছত পুনৰুদ্ধাৰ ! কি ক'লে জুকাৰবাৰ্গে ?

Facebook, WhatsApp, Instagram ৬ ঘণ্টাৰ পিছত পুনৰুদ্ধাৰ ! কি ক'লে জুকাৰবাৰ্গে ?

Facebook, WhatsApp & Instagram Down: ফেচবুক, হোৱাটছএপ আৰু ইনষ্টাগ্ৰামৰ সেৱা (Facebook, WhatsApp & Instagram) সোমবাৰে নিশা স্থবিৰ হৈ পৰে। ইয়াৰ ফলত বিশ্বৰ লাখ লাখ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই ডিজিটেল প্লেটফৰ্মসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছিল। প্ৰায় ৬ ঘণ্টাৰ পিছত পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হৈ পৰে।

Facebook, WhatsApp & Instagram Down: ফেচবুক, হোৱাটছএপ আৰু ইনষ্টাগ্ৰামৰ সেৱা (Facebook, WhatsApp & Instagram) সোমবাৰে নিশা স্থবিৰ হৈ পৰে। ইয়াৰ ফলত বিশ্বৰ লাখ লাখ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই ডিজিটেল প্লেটফৰ্মসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছিল। প্ৰায় ৬ ঘণ্টাৰ পিছত পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হৈ পৰে।

Facebook, WhatsApp & Instagram Down: ফেচবুক, হোৱাটছএপ আৰু ইনষ্টাগ্ৰামৰ সেৱা (Facebook, WhatsApp & Instagram) সোমবাৰে নিশা স্থবিৰ হৈ পৰে। ইয়াৰ ফলত বিশ্বৰ লাখ লাখ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই ডিজিটেল প্লেটফৰ্মসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছিল। প্ৰায় ৬ ঘণ্টাৰ পিছত পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হৈ পৰে।

  • Share this:
ফেচবুক, হোৱাটছএপ আৰু ইনষ্টাগ্ৰামৰ সেৱা (Facebook, WhatsApp & Instagram) সোমবাৰে নিশা স্থবিৰ হৈ পৰে। ইয়াৰ ফলত ভাৰতকে ধৰি বিশ্বৰ লাখ লাখ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এই ডিজিটেল প্লেটফৰ্মসমূহ ব্যৱহাৰ কৰাত অসুবিধাৰ সন্মুখীন হৈছিল। প্ৰায় ৬ ঘণ্টাৰ পিছত পৰিস্থিতি স্বাভাৱিক হৈ পৰিছিল। সমস্যাটো ভাৰতীয় সময় মতে নিশা প্ৰায় ৯ বজাত আৰম্ভ হৈছিল আৰু দেওবাৰে পুৱা প্ৰায় ৩ বজাত সেৱাসমূহ পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে। সোমবাৰে নিশা প্ৰায় ৯ বজাত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে অভিযোগ কৰিছিল যে তেওঁলোকে এই তিনিটা ডিজিটেল প্লেটফৰ্মত কাকো ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অক্ষম।

সেৱাটো অনলাইন হোৱাৰ কেইমিনিটমান আগতে এটা পোষ্টত ফেচবুকে কৈছিল, 'আমি সমগ্ৰ বিশ্বৰ লোক আৰু আমাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল ব্যৱসায়ৰ ওচৰত ক্ষমা বিচাৰোঁ। আমি আমাৰ এপ আৰু সেৱাসমূহ পুনৰুদ্ধাৰ কৰিবলৈ কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি আছো। আমি এতিয়া অনলাইন হৈ আছোঁ বুলি উল্লেখ কৰে। আমাক সমৰ্থন কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ।' ইফালে, ফেচবুকৰ মুৰব্বী মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গে কয়, 'ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম, হোৱাটছএপ আৰু মেচেঞ্জাৰ এতিয়া অনলাইন হৈ আছে।

সেৱাসমূহ হঠাতে বন্ধ হোৱাৰ অলপ পিছতে ফেচবুকৰ এজন মুখপাত্ৰই কৈছিল, 'আমি অৱগত যে কিছুমান লোকৰ আমাৰ সামগ্ৰী ব্যৱহাৰ কৰাত সমস্যা হৈছে। আমি ইয়াক ঠিক কৰিবলৈ কাম কৰি আছো আৰু যিমান সম্ভৱ সোনকালে বস্তুবোৰ স্বাভাৱিক কৰাৰ চেষ্টা কৰি আছো আৰু অসুবিধাৰ বাবে আমি দুঃখিত।' অৱশ্যে, কোম্পানীটোৱে গোলকীয় সমস্যাটোৰ কাৰণ ব্যাখ্যা কৰা নাছিল।

টুইটাৰত টুইটৰ বন্যা
সেৱাসমূহ স্থবিৰ হোৱাৰ পিছত ইনষ্টাগ্ৰামৰ দ্বাৰা শ্বেয়াৰ কৰা এটা টুইটত কোৱা হৈছে, 'ইনষ্টাগ্ৰাম আৰু বন্ধুবৰ্গৰ এই মুহূৰ্তত কিছু সমস্যা হৈছে আৰু সেইবোৰ ব্যৱহাৰ কৰাত আপোনাৰ সমস্যা হ'ব পাৰে। আমি ভাল কৰাৰ বাবে চেষ্টা কৰি আছো।'

মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইট টুইটাৰ সমস্যাটোৰ ওপৰত টুইটেৰে ভৰি পৰিছিল যিহেতু ছ'চিয়েল মিডিয়া ফ'ৰামৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলে সমস্যাটোৰ বিষয়ে পোষ্ট আৰু মিম শ্বেয়াৰ কৰিছিল। ভাৰতত ফেচবুকৰ লগতে ইয়াৰ অন্যান্য সামাজিক মাধ্যমৰ মঞ্চৰ পৰা বহু সংখ্যক ব্যৱহাৰকাৰী আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: