• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Free নহ'ব, Twitter ব্যৱহাৰকাৰীসকলে টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব ! Elon Muskএ কি ইংগিত দিলে ?

Free নহ'ব, Twitter ব্যৱহাৰকাৰীসকলে টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব ! Elon Muskএ কি ইংগিত দিলে ?

এলন মাস্কে (Elon Musk) ইংগিত দিছে যে অনাগত সময়ত টুইটাৰ (Twitter) বিনামূলীয়াকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব। ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপুনি কিছু টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে। অৱশ্যে, মাস্কে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ই সদায় নৈমিত্তিক ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বিনামূলীয়া হ'ব।

এলন মাস্কে (Elon Musk) ইংগিত দিছে যে অনাগত সময়ত টুইটাৰ (Twitter) বিনামূলীয়াকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব। ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপুনি কিছু টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে। অৱশ্যে, মাস্কে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ই সদায় নৈমিত্তিক ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বিনামূলীয়া হ'ব।

এলন মাস্কে (Elon Musk) ইংগিত দিছে যে অনাগত সময়ত টুইটাৰ (Twitter) বিনামূলীয়াকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব। ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপুনি কিছু টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে। অৱশ্যে, মাস্কে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ই সদায় নৈমিত্তিক ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বিনামূলীয়া হ'ব।

  • Share this:
বিশ্বৰ আটাইতকৈ ধনী ব্যক্তি এলন মাস্কে ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্ম টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ পিছৰে পৰা বাতৰিলৈ আহিছে। এই সকলোবোৰৰ মাজতে এলন মাস্কে (Elon Musk) ইংগিত দিছে যে অনাগত সময়ত টুইটাৰ (Twitter) বিনামূলীয়াকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰিব। ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আপুনি কিছু টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব পাৰে। অৱশ্যে, এলন মাস্কে স্পষ্ট কৰি দিছিল যে ই সদায় নৈমিত্তিক ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বিনামূলীয়া হ'ব।

এলন মাস্কে টুইট কৰিছে, "টুইটাৰ সদায় নৈমিত্তিক ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে বিনামূলীয়া হ'ব। কিন্তু বাণিজ্যিক আৰু চৰকাৰী ব্যৱহাৰকাৰীসকলে অলপ খৰচ দিব লাগিব পাৰে।

মেট গালাত উপস্থিত হ'বলৈ মাস্ক আহিছিল

ইয়াৰ পূৰ্বে, এলন মাস্কে মঙলবাৰে নিউয়ৰ্কৰ মেট গালাতো অংশগ্ৰহণ কৰিছিল, তেওঁ কৈছিল যে টুইটাৰৰ সফলতাৰ মূল পদক্ষেপ হ'ব যে ই ইয়াৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক যথেষ্ট সম্প্ৰসাৰিত কৰিব পাৰে। কেৱল সেয়াই নহয়, তেওঁ কয়, "মই বিচাৰো যে আমেৰিকাৰ এটা বৃহৎ অংশ টুইটাৰত থাকক আৰু আলোচনাত যোগদান কৰক।"

এক টুইটাৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত ইয়াৰ দৈনিক প্ৰায় ৪ কোটি সক্ৰিয় ব্যৱহাৰকাৰী আছে। এলন মাস্কে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত অধিক ব্যৱহাৰকাৰীয়ে টুইটাৰ ব্যৱহাৰ কৰাটো বিচাৰে।

টুইটাৰত এটা ডাঙৰ পৰিৱৰ্তনৰ মেজাজত এলন মাস্ক

এলন মাস্কে টুইটাৰ ৪৪ বিলিয়ন ডলাৰত ক্ৰয় কৰাৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ কৰিছে। বহুতো প্ৰতিবেদনে দাবী কৰিছে যে এলন মাস্ক এতিয়া কোম্পানীটোৰ বহুতো ডাঙৰ পৰিৱৰ্তনৰ মেজাজত আছে। এইটোও কোৱা হৈছে যে চিইঅ' পৰাগ আগৰৱাল আৰু নীতি প্ৰধান বিজয়া গাদ্দেক কোম্পানীৰ পৰা আঁতৰোৱা হ'ব পাৰে।

টুইটাৰ ক্ৰয় কৰাৰ ঘোষণাৰ পিছত, এলন মাস্কে কৈছিল, "যিকোনো গণতন্ত্ৰই কাম কৰাৰ বাবে মুক্ত বাকচ অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ। টুইটাৰ হৈছে এটা ডিজিটেল নগৰ বৰ্গ য'ত মানৱতাৰ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হয়। তেওঁ আৰু কৈছিল যে তেওঁ নতুন সুবিধাৰ সৈতে টুইটাৰক আৰু উন্নত কৰিব বিচাৰে। তেওঁ টুইটটোত এইটোও লিখিছিল যে তেওঁ ইয়াৰ এলগৰিথম মুকলি উৎস ৰাখি আত্মবিশ্বাস বৃদ্ধি কৰিব বিচাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: