• Home
  • »
  • News
  • »
  • technology
  • »
  • Apple Store ৰ পৰা নাইকিয়া হ'ব পাৰে Twitter! ইলন মাস্কে ক'লে এপলৰ পৰা লাভ কৰিছে ভাবুকি

Apple Store ৰ পৰা নাইকিয়া হ'ব পাৰে Twitter! ইলন মাস্কে ক'লে এপলৰ পৰা লাভ কৰিছে ভাবুকি

মাস্কৰ এই দাবীৰ প্ৰতি এতিয়াও কোনো সঁহাৰি দিয়া নাই এপল আৰু টিম কুকেড়।

মাস্কৰ এই দাবীৰ প্ৰতি এতিয়াও কোনো সঁহাৰি দিয়া নাই এপল আৰু টিম কুকেড়।

মাস্কে তেওঁৰ অনুগামীসকলক সুধে যে তেওঁলোকে জানেনে যে এপলে তেওঁলোকৰ এপ ষ্ট’ৰৰ জৰিয়তে কিনা সকলো বস্তুৰ ওপৰত গোপনে ৩০% কৰ লয়।

  • Share this:
টুইটাৰত শেহতীয়াকৈ সকলো বিশৃংখল হৈ পৰিছে— কৰ্মচাৰী চাটাইৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বহু কোটি টকীয়া টুইটাৰ ব্লু একাউণ্টলৈকে—আৰু এতিয়া, এপলৰ সৈতে হোৱা অধ্যায়।

ইলন মাস্কে দাবী কৰিছে যে এপলে টুইটাৰত বিজ্ঞাপন “বেছিভাগেই” বন্ধ কৰি দিছে আৰু কুপাৰ্টিনো ভিত্তিক টেক ফাৰ্মখনে টুইটাৰক এপ ষ্ট’ৰৰ পৰা আঁতৰোৱাৰ “ভাবুকি” দিছে।

“এপলে টুইটাৰত বেছিভাগ বিজ্ঞাপনেই বন্ধ কৰি দিছে। আমেৰিকাত তেওঁলোকে মুক্তকণ্ঠক ঘৃণা কৰেনে?’ ইলন মাস্কে টুইটযোগে এইদৰে কয়।

এপলক লক্ষ্য কৰি কৰা টুইটৰ ধাৰাবাহিকতা অব্যাহত ৰাখি মাস্কে এপলৰ চিইঅ’ৰ কথা উল্লেখ কৰি কয়, “এইয়া কি চলি আছে @tim_cook?”


মাস্কৰ এই দাবীৰ প্ৰতি এতিয়াও কোনো সঁহাৰি দিয়া নাই এপল আৰু টিম কুকে।

এপলৰ সৈতে মাস্কৰ শেহতীয়া অধ্যায়ৰ ওপৰত মানুহৰ আকৰ্ষণীয় দৃষ্টিভংগী আছিল। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ক’লে, “কল্পনা কৰক যে ষ্টিভ জবছ, ৱ’জনিয়াক, টিম কুক বা যিকোনো চিইঅ’ই আপুনি দৈনিক কৰা আজে বাজে কথাবোৰ উলিয়াই দিছে। তেওঁলোকে আপোনাৰ লগত জড়িত হ’ব নিবিচাৰে।"

পিছত মাস্কে তেওঁৰ অনুগামীসকলক সুধিলে যে তেওঁলোকে জানেনে যে এপলে তেওঁলোকৰ এপ ষ্ট’ৰৰ জৰিয়তে কিনা সকলো বস্তুৰ ওপৰত গোপনে ৩০% কৰ লয়।

‘সভ্যতাৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে এইখন যুদ্ধ। যদি আমেৰিকাতো মুক্তকণ্ঠ হেৰাই যায়, তেন্তে অত্যাচাৰেই হ’ব।’- বুলি পিছত মাস্কে কয়।

এইবোৰ ডাঙৰ দাবী যদিও ৰয়টাৰৰ মতে, এপলে ১০ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৬ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত টুইটাৰ বিজ্ঞাপনত ১৩১,৬০০ ডলাৰ আৰু ১৬ অক্টোবৰৰ পৰা ২২ অক্টোবৰৰ ভিতৰত ২২০,৮০০ ডলাৰ দিছিল, যিটো মাস্কে টুইটাৰ অধিগ্ৰহণ সমাপ্ত কৰাৰ এসপ্তাহৰ আগৰ কথা।

বিগত সময়ত এপলে এপ ষ্ট’ৰত এপলৰ চাৰ্জ ৩০% কৰ্তনৰ বাবে আইনী যুঁজত এপিক গেমছ—জনপ্ৰিয় বেটল ৰয়েল গেম ফৰ্টনাইটৰ নিৰ্মাতাৰ সৈতে যুঁজিছিল।

টুইটাৰৰ ৰাজহৰ ৯০% বিজ্ঞাপনৰ দ্বাৰা লাভ কৰা হয়, আৰু যদি অধিক কোম্পানীয়ে গুচি যায়, তেন্তে মাস্কৰ মালিকানাধীন টুইটাৰে কঠিন সময়ৰ সন্মুখীন হ’ব।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি