உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • technology
    • »
    • WhatsApp ত এই ৮টা ভুল কেতিয়াও নকৰিব, চিৰকাললৈ বেন হৈ পৰিব আপোনাৰ একাউণ্ট!

    WhatsApp ত এই ৮টা ভুল কেতিয়াও নকৰিব, চিৰকাললৈ বেন হৈ পৰিব আপোনাৰ একাউণ্ট!

    হোৱাটছএপে (Whatsapp) ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত স্পষ্টভাৱে কৈছে যে যদি এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ইয়াৰ সেৱাৰ চৰ্তাৱলী (Terms of Service) উলংঘা কৰে, তেন্তে তেওঁ একাউণ্টটো নিষিদ্ধ কৰিব। হোৱাটছএপৰ 'সেৱাৰ চৰ্তাৱলী' অনুসৰি, এই ৮ টা কাম কৰিলে আপোনাৰ একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰাৰ বাবে এখন প্লেটফৰ্ম আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, কিছুমান অপৰাধৰ বাবে, হোৱাটছএপ আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰকে ধৰি আইনী পদক্ষেপৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ মেটা ডাটা ও দিয়া হ'ব পাৰে।

    হোৱাটছএপে (Whatsapp) ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত স্পষ্টভাৱে কৈছে যে যদি এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ইয়াৰ সেৱাৰ চৰ্তাৱলী (Terms of Service) উলংঘা কৰে, তেন্তে তেওঁ একাউণ্টটো নিষিদ্ধ কৰিব। হোৱাটছএপৰ 'সেৱাৰ চৰ্তাৱলী' অনুসৰি, এই ৮ টা কাম কৰিলে আপোনাৰ একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰাৰ বাবে এখন প্লেটফৰ্ম আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, কিছুমান অপৰাধৰ বাবে, হোৱাটছএপ আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰকে ধৰি আইনী পদক্ষেপৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ মেটা ডাটা ও দিয়া হ'ব পাৰে।

    হোৱাটছএপে (Whatsapp) ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত স্পষ্টভাৱে কৈছে যে যদি এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ইয়াৰ সেৱাৰ চৰ্তাৱলী (Terms of Service) উলংঘা কৰে, তেন্তে তেওঁ একাউণ্টটো নিষিদ্ধ কৰিব। হোৱাটছএপৰ 'সেৱাৰ চৰ্তাৱলী' অনুসৰি, এই ৮ টা কাম কৰিলে আপোনাৰ একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰাৰ বাবে এখন প্লেটফৰ্ম আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, কিছুমান অপৰাধৰ বাবে, হোৱাটছএপ আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰকে ধৰি আইনী পদক্ষেপৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ মেটা ডাটা ও দিয়া হ'ব পাৰে।

    • Share this:
    হোৱাটছএপে (Whatsapp) শেহতীয়াকৈ ঘোষণা কৰিছে যে ই ২০২১ চনৰ অক্টোবৰ মাহত ভাৰতত ২ মিলিয়নতকৈও অধিক একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিছে। ইয়াৰ আগতে সেৱাৰ চৰ্তাৱলী উলংঘা কৰাৰ বাবে ৩০.২৭ লাখতকৈও অধিক ভাৰতীয় একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিছিল হোৱাটছএপে। যিহেতু ভাৰতত নতুন তথ্য প্ৰযুক্তি নিয়ম (মধ্যৱৰ্তী নিৰ্দেশনা আৰু ডিজিটেল মিডিয়া নৈতিকতা সংহিতা) 2021 বাধ্যতামূলক, হোৱাটছএপৰ মাহিলী প্ৰতিবেদনত ভাৰতৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অভিযোগৰ উত্তৰত কি পদক্ষেপ লয় তাৰ উত্তৰ প্ৰকাশ কৰে। কেইবাটাও আইন-শৃংখলাৰ ঘটনাৰ প্ৰসংগ আছে। ভাৰতত ভুল তথ্য আৰু ভুৱা বাতৰি প্ৰচাৰৰ বাবে হোৱাটছএপ এক মুখ্য মঞ্চ হৈ পৰাৰ লগতে এই প্লেটফ’ৰ্মৰ জৰিয়তে ভুল তথ্য বিয়পাই সংঘৰ্ষৰ সূত্ৰপাত কৰোৱাৰ দৃষ্টান্ত হোৱাৰ বাবে হোৱাটছএপে ইয়াৰ অপব্যৱহাৰ প্ৰতিহত কৰিবলৈ কেইবাটাও পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে।

    এই পদক্ষেপসমূহৰ ভিতৰত যিকোনো বিষয়ৰ ৰিপ’ৰ্ট কৰিবলৈ ব্যৱহাৰকাৰীক উদগনি দিবলৈ আৰু সম্ভাৱিত ফেক নিউজ আৰু স্পেম মেচেজৰ বিষয়ে মানুহক সজাগ কৰিবলৈ বিভিন্ন উপায় অৱলম্বন কৰা হৈছে। WhatsAppৰ মেচেজ এণ্ড–টু–এণ্ড এনক্ৰিপ্টেড হ’লেও ইয়াৰ অৰ্থ এয়া নহয় যে ইয়াৰ জৰিয়তে যিকোনো মেচেজ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে শ্বেয়াৰ কৰিব পাৰে। কিয়নো WhatsApp–এ বহু মেটা–ডাটা ট্ৰেক কৰে।

    হোৱাটছএপে ইয়াৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত স্পষ্টভাৱে কৈছে যে যদি এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ইয়াৰ সেৱাৰ চৰ্তাৱলী উলংঘা কৰে, তেন্তে তেওঁ একাউণ্টটো নিষিদ্ধ কৰিব।

    হোৱাটছএপৰ 'সেৱাৰ চৰ্তাৱলী' অনুসৰি, এই 8 টা কাম কৰিলে আপোনাৰ একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰাৰ বাবে এখন প্লেটফৰ্ম আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, কিছুমান অপৰাধৰ বাবে, হোৱাটছএপ আৰক্ষীক গ্ৰেপ্তাৰকে ধৰি আইনী পদক্ষেপৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ মেটা ডাটা ও দিয়া হ'ব পাৰে।

    কেতিয়াও এই আঠটা ভুল নকৰিব...
    >> যদি আপুনি কাৰোবাৰ ভুৱা একাউণ্ট সৃষ্টি কৰে, হোৱাটছএপে আপোনাৰ একাউণ্ট নিষিদ্ধ কৰিব।

    >> যদি কোনোবাই আপোনাৰ সম্পৰ্ক তালিকাত নাথাকে আৰু আপুনি সেই ব্যক্তিজনক অত্যাধিক বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰে, হোৱাটছএপে আপোনাক নিষিদ্ধ কৰিব পাৰে।

    >> যদি আপুনি তৃতীয় পক্ষৰ এপ্প যেনে হোৱাটছএপ ডেল্টা, জিবিহোৱাটছএপ, হোৱাটছএপ প্লাছ আদি ব্যৱহাৰ কৰে, হোৱাটছএপে আপোনাক নিষিদ্ধ কৰিব পাৰে।

    >> যদি আপোনাক বহু সংখ্যক ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ব্লক কৰিছে, হোৱাটছএপে আপোনাক নিষিদ্ধ কৰিব পাৰে।

    >>যদি বহুলোকে আপোনাৰ হোৱাটছএপ একাউণ্টৰ বিৰুদ্ধে ৰিপ’ৰ্ট দিয়ে, আপোনাক নিষিদ্ধ কৰিব পাৰি।

    >> যদি আপুনি ব্যৱহাৰকাৰীসকলক মালৱেৰ বা ফিছিং লিংক প্ৰেৰণ কৰে, হোৱাটছএপে আপোনাক নিষিদ্ধ কৰিব।

    >>হোৱাটছএপৰ জৰিয়তে অশ্লীল ক্লিপ, ভাবুকি বা মানহানিকৰ বাৰ্তা প্ৰেৰণ নকৰিব।

    >> ভুৱা বাৰ্তা বা ভিডিঅ' প্ৰেৰণ নকৰিব যিয়ে হোৱাটছএপত হিংসাৰ প্ৰচাৰ কৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    First published: